[java] Edytor tekstowy

Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kolanko »

Witam.
Piszę w javie Edytor tekstowy na zadanko. i mam kilka pytan. mianowicie smilies/smile.gif ...
Czy jesli tworze pasek narzędzi jak np w wordzie: nowy, otworz, zapisz, wytnij, kopiuj itp ... to musze tworzyc kazdy "button" osobno i np nakladac na niego obrazek ? (jak tak to skad wziac takie obrazki smilies/smile.gif ), czy jest gotowy pasek narzedzi dostepny w javie? np tak jak w vc# .... pytanie 2. CO bedzie lepsze jako pole tekstowe? TextArea? JEditorPAne ? czy jeszcze cos innego ? Szukam czegos podobnego do richtextbox w VC#... w tym mozna bylo uzyc wiele opcji, zmienic czcionke zaznaczonego tekstu itp .... i jak moge zmienic wyglą czcionki ... czy da rade otworzyc cos takiego jak w vc# FontDialog ?..

Dziekuje za wszelka pomoc smilies/smile.gif

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kadiii »

1. Tak, jest w javie taki komponent - JMenu.
2. JEditorPane posiada napisane przez ciebie cechy.
3. FontDialog można utoworzyć(lub pobrac jego kod z sieci).
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kolanko »



o to chodzi ? mi chodzi o cos innego te takie kwadraciki jak stworzyc, nie menu (liste) tylko kwadraciki w rzadku

co do 3 to gdzie moge taie cos znaleźć ? jesli bede chcial sam napisac to bede musial wprowadzic komunikacje miedzy okienkami, jak to zrobic?
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kadiii »

1.nie rozumiem do końca o jakie kwadraciki w rządku ci chodzi
2. FontDialog java <- google.
Ogólnie to nie do końca wiadomo co chcesz zrobić(wspominałeś coś o edytorze tekstowym). Jezli to rzeczywiście ma być takie coś w stylu np. WordPada to radze robić w schemacie ramka z menu i z polem tekstowym.
abc666

[java] Edytor tekstowy

Post autor: abc666 »

Chodzi ci o wstążki?
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kolanko »

Chodzi mi o pasek narzędzi zwykły jak w wordzie ....

Co do 2 . "radze robić w schemacie ramka z menu i z polem tekstowym." mozesz jasniej mi to napisac ?:) jak wspomnialem expert nie jestem

no i jak wykonac komunikacje miedzy dwoma formatkami-- 18 lutego 2009, 17:41 --Chodzi mi o pasek narzędzi zwykły jak w wordzie ....
o to : JToolbar i to znalazlem i jest dobre chyba pieknie wytlumaczone.


Co do 2 . "radze robić w schemacie ramka z menu i z polem tekstowym." mozesz jasniej mi to napisac ?:) jak wspomnialem expert nie jestem

no i jak wykonac komunikacje miedzy dwoma formatkami


gdzie moge znalezc w necie przyklady programow z opisem ? cos w stylu javy sun ... tu jest troche tego ale nie za wiele...
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kadiii »

He,he w życiu bym sie nie domyślił, że chodzi o menu narzędziowe (chociaż teraz popatrzyłem na pierwszy post i jak wół jest napisane) A co do komunikacji to zwyczajnie wystarczy tak jak w C++ mieć jakąś zmienną wiążącą i konkretne formatki ją modyfikują. Co do programów z opisami to nie mam jakiś pod ręką żeby ci podać, ale jest ich na pewno dużo w sieci, oczywiście w większości po angielsku. Ewentualnie jakieś uczelniane stronki z kursów javy.
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

[java] Edytor tekstowy

Post autor: kolanko »

Pod ręką w sensie teraz nie masz ? czy wogole nie masz ?:) kurde net mi cos nei trybi i mi posty podwaja i potraja ... :/

-- 18 lutego 2009, 19:36 --

A w jaki sposob zapisac plik zeby zachowal pełne formatowanie tekstu ?-- 23 lutego 2009, 12:40 --Znalazlem sobie na JavaSun taki program :

Kod: Zaznacz cały

http://www.java2s.com/Code/Java/PDF-RTF/HelloWorldRtf.htm


Kto mi powie dlaczego on mi nie chodzi ... wogole mi nie widzi tej biblioteki

Kod: Zaznacz cały

import com.lowagie.text
Co powinienem zrobic ?

uzywam eclipse i jcreatora
ODPOWIEDZ