[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Awatar użytkownika
etyre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2008, o 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oz
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 5 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: etyre »

Cześć.
Otóż wpadłem na szalony pomysł, aby pogłębić swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności programowania w C++. Wiem, że jest ogrom tematów z pytaniami o książki dla początkujących itd., ale "problem" w tym, że C++ już trochę znam, czyli sytuacja wygląda u mnie inaczej. Czego oczekuję od książki?
a) materiał dot. programowania obiektowego od podstaw do trudniejszych rzeczy
b) bez zbyt formalnego języka i wgłębiania się w szczegóły, praktyczne podejście

Wcześniej uczyłem się w wszelkich materiałów z sieci. Znam podstawy STL-a, fajnie byłoby, gdyby w książce było też coś na ten temat.

Jeżeli taki temat (tj. książka bardziej zaawansowana niż dla początkującego) gdzieś na forum jest, przepraszam, te, które widziałem dotyczą początkujących.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

PS: cena nie jest ważna.
matshadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 941
Rejestracja: 17 gru 2007, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kingdom Hearts
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 222 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: matshadow »

Awatar użytkownika
etyre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2008, o 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oz
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 5 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: etyre »

Nie chodzi mi tylko o to, żeby dostać kilka linków do książek ze słowem kluczowym "zaawansowane", czy coś w tym stylu. Znam kilka księgarni internetowych, nie jest dla mnie problemem wyszukać kilka pozycji.

Chodzi mi raczej o opinie ludzi, którzy dane książki przeczytali, co o tych książkach sądzą, czy je polecają etc. Fajnie będzie, jakby ktoś wyraził swoje zdanie, czy warto daną książkę kupić...
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: spajder »

Szkoła Programowania - Stephen Prata - bardzo łatwa książka, dla osoby znającej c++ dobrze może być trochę lanie wody. Świetna do nauki, jest o klasach, wzorcach, trochę o rzeczach trudniejszych typu funktory



I to co zawsze będę polecał: Bjarne Stroustrup, Język C++. Książka autora języka c++ zawiera przegląda całego języka (biblioteka standardowa, algorytmy, alokatory, funktory, sporo o wzorcach, wyjątki). Jeśli ją kupisz to zapewniam, że będziesz używał dopóki nie odłożysz c++ na bok. Jest też trochę o projektowaniu obiektowym itp.
Oczywiście nic za darmo... ta książka ma ze 300 stron mniej niż Praty (materiału jest na pewno więcej) - nie jest napisana zbyt łatwo, będziesz musiał przysiąść. Ale dla osób, któe chcą się uczyć c++ na poważnie (tzn. dla potrzeb zawodowych) pozycja wydaje mi się obowiązkowa
Swoją drogą możesz jak ją otworzysz możesz się zdziwić, bo praktycznie nie ma w niej kodu nieużywającego obiektowości



Do tego (jeśli znajdziesz, bo ciężko dostać - mnie się nie udało) jest taka mała książeczka - c++, ćwiczenia zaawansowane (taka czerwona). Widziałem tylko fragmenty ale pewnie jest w niej to, o co Ci chodzi - i jest napisana w miarę łatwo.
Awatar użytkownika
etyre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2008, o 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oz
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 5 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: etyre »

Dzięki, świetna podpowiedź; może dziś skoczę do empiku i (o ile znajdę) obejrzę polecane książki.
Awatar użytkownika
wafello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2009, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefina
Pomógł: 6 razy

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: wafello »

Ja polecam "C++ dla programistów gier" - tytuł może sugerować że będzie o programowaniu gier, jednak książka skupia się na języku C++ pokazując zaawansowane techniki programowania i STL.
"Thinking in C++" - Kolejna książka o zaawansowanym programowaniu w C++.
Awatar użytkownika
lpek58
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 28 sty 2009, o 18:48
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: lpek58 »

Najlepsza pozycja na rynku to Symfonia C++ Jerzego Grębosza.
Język C++ w CAŁOŚCI został wspaniale omówiony od programowania strukturalnego przez szablony, klasy, pojemniki po polimorfizm obiektowy. Co najważniejsze omówiony w sposób w jaki naucza się dzieci w podstawówce
Czytając Symfonię i Pasję (to dalsza część) poznasz C++ w stopniu zaawansowanym, przynajmniej teoretycznie .

Polecam!
Awatar użytkownika
coldpeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2008, o 00:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[C++] Książka, ale dla już 'umiejącego'

Post autor: coldpeer »

Polecam "Szkoła programowania. Język C++, wydanie V - Stephena Praty. Książka świetna.
ODPOWIEDZ