C++ czy Delphi

kurak38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2005, o 19:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin

C++ czy Delphi

Post autor: kurak38 »

Ludzie pomocy mam problem: Opanowałem już dość dobrze Delphi i nie wiem teraz czy przechodzić na C++ czy dalej zagłębiać się w Delphi. Koś mi mówił, że C++ ma większe możliwości. Czy możecie wyrazić swoje opinie na temat tych dwóch języków??
Z góry THX!!!
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

C++ czy Delphi

Post autor: arigo »

zalezy co chcesz osiagnac w programowaniu - musisz sprecyzowac pytanie
xav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2005, o 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

C++ czy Delphi

Post autor: xav »

Prawda jest taka, że i tu i tu możesz osiagnąć te same efekty, tylko inną drogą. Moim zdaniem (c++ znam lepiej niż Delphi, choć i w tym drugim się czasem poruszam) C++ ma dużo ułatwień, których brakuje w Delphi. Choćby taki STL, który pozwala z wielu algorytmów KORZYSTAĆ zamiast IMPLEMENTOWAĆ. To chyba dość duży plus, choć nie bez wad :) Dodatkowo C++ jest popularniejszy, w programowaniu większych projektów z innymi informatykami łatwiej się dogadać w jednym języku ;-) Z drugiej strony różnice między C++ a Delphi na poziomie składni są dość znaczące. Podstawy szybciutko chwycisz, ale z pewnością będziesz często wpadał na drobnych literówkach wziętych z Delphi.
Z mojej strony najważniejszą zmianą było zniknięcie pewnych dziwnych Pascalowo/Delphi'owych ograniczeń formalnych, C++ daje większą swobodę (co może z początku trochę odstraszać :P). Osobiście przeszedłem tą metamorfozę z przyjemnością i jestem zadowolony :) Nie było łatwo, ale było warto!
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

C++ czy Delphi

Post autor: kadiii »

Arigo ma racje. Wszystko zalezy od tego do czego chcesz dojsc. Jezeli uzywales Delphi jedynie do tworzenie rzeczy typu kalkulator (albo trudniejszych) uzywajac jedynie gotowych komponentow to warto sie , moim zdaniem, zajac Pascalem od podstaw dochodzac samemu do mozliwosci tworzenia wlasnych komponentow. Jezeli juz to umiesz( co by ci troche czasu zajelo) na zadawalajacym Ciebie poziomie to wez sie za C++, ktory z taka wiedza (znajac Object Pascala) zrozumiesz bardzo szybko.
ODPOWIEDZ