[C][QT] Tworzenie nowego pliku

Ichigo0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 13 lis 2016, o 23:28
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: fsadsef
Podziękował: 61 razy

[C][QT] Tworzenie nowego pliku

Post autor: Ichigo0 »

Wie ktoś może jak w QT Creator utworzyć pusty plik do programowania w języku C, bo ja mam plik
z
programem wyświetlającym Hello World :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, o 17:37 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: QT creator

Post autor: Ponury123 »

Cóż pewnie file-> new file. Zawsze pozostaje opcja edycji kodu z hello world-em.

Edit: tak precyzyjniej mówiąc, jeśli masz jakiś projekt, domyślam się, że utworzyłeś jakiś tam nowy i jedna jedyna klasa jaka tam jest (czyli ten plik) zawiera kod wyświetlający hello world. To jeśli chcesz mieć nową pustą klasę to na tym folderze z projektem, prawym -> new class(tak mniej więcej - nie używałem tego więc nie wiem czy jest tam new file, new file C++, ale pewnie coś w tym guście), tylko ustaw którą klasę chcesz odpalić. Generalnie jeśli zaczynasz przygodę z programowaniem to proponuję wybrać na start jakieś mini środowisko, jak falcon czy code blocks, jest tam mniej rozpraszaczy. Łatwiej będzie Ci ogarnąć podstawy. Jak już zaczniesz ogarniać to proponuję od razu przerzucić się na topowe środowisko, jeśli C++ to raczej Visual Studio góruje nad innymi, no chyba, że chcesz korzystać z klas Qt to wtedy rzeczywiście sensowniejszym wyborem jest Qt Creator.
ODPOWIEDZ