Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne

Budowa atomu. Promieniotwórczość i rozpady atomowe. Reakcje jądrowe. Fizyka ciała stałego. Zjawiska kwantowe i mechanika kwantowa.
Wiader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 13 lip 2004, o 10:31
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 3 razy

Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne

Post autor: Wiader »

Chce przeprowadzic doswiadczenie z elektroskopem, lampa kwarcowa itd. potrzebna mi tylko plytka jakiegos metalu dla ktorego zjawisko to zachodzi, znaczy dla ktorego fotony wybija elektrony i elektroskop wskaze ze plytka jest naladowana... I tu rodzi sie pytanie, dla jakiego metalu zjawisko to zachodzi? Wiem, ze moge sobie poszukac w internecie albo w ksiazkach, albo poprostu obliczyc energie elektronow i fotonw ze stalych jakichs ale to moj pierwszy post jako nowego uzytkownika forum i chcialem sie przywitac bo najczesciej zamierzam pisac wlasnie w tym dziale... so witam wszystkich
kat_666_

Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne

Post autor: kat_666_ »

dobra jest platyna, złoto i srebro...tylko nie wiem czy dasz rade to zalatwic... powodzenia zycze...
Wiader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 13 lip 2004, o 10:31
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 3 razy

Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne

Post autor: Wiader »

Dla wszystkich zainteresowanych z powodzeniem mozna uzyc plytki cynkowej ale jakiego metalu uzyc zeby zjawisko nie zaszlo to dalej nie wiem...
Gość

Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne

Post autor: Gość »

Wiader pisze:Dla wszystkich zainteresowanych z powodzeniem mozna uzyc plytki cynkowej ale jakiego metalu uzyc zeby zjawisko nie zaszlo to dalej nie wiem...
Dla barwy żółtej nie powinno zachodzic z sodem.Dla nadfioletu 254 nm i sodu potrzebne jest napięcie hamujące powyżej 2,2V.(Dane pośrednie).
ODPOWIEDZ