chemia - egzamin

busz90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 cze 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skąd

chemia - egzamin

Post autor: busz90 »

Witam
mam mały problem, niestety w tym roku mam egzamin komisyjny z chemi. Mam zestaw pytan które musze umieć. Zamieszcze je tutaj i jakby mogłby mi ktos pomuc w ich rozwiązaniu. Oczywiście nie sa to wszystkie pytania, jakies 40%

z góry dziękuje

1 Definicja chemi organicznej

2 Wymien pierwiastki wchodzace w skład związków organicznych

3 Określ najważniejsze właściwości atomu węgla na podst położenia tego pierwiastka w ukł okresowym

4 Wymien odmiany węgla pierwiastkowego

5 Definicja pojęcia hybrydyzacji orbitali atomowych, węglowodory, alkany, alkeny, alkiny, szereg homologiczny, węglowodorów, grupa alkilowa, reakcje podstawiania, przyłączania, polimeryzacji, spalania, rzedowosci atomów węgla, izomeria położeniowa i łańcuchowa
*stan podstawowy, stan wzbudzony, rodnik, izomeria

6 Reakcja spalania, uwodornienia i polimeryzacji etenu i etynu

7 Definiuje proces destylacji frakcjonowanej ropy naftowej, podaje ich właściwości i zastosowania

8 Definiuje proces suchej destylacji węgla kamiennego, wymienia jej produkty oraz zastosowania tych produktów

9 Co to jest rzędowość alkoholi i amin

10 Zapisuje wzory i podaje nazwy grup funkcyjnych, które występują w związkach organicznych

@down
nie chodzi o to że mi się nie chce, poprostu nie mam czasu. Mam dwóch braci na głowie + pracuje...
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, o 17:40 przez busz90, łącznie zmieniany 1 raz.
frej

chemia - egzamin

Post autor: frej »

Masz podręcznik? To najlepsze źródło wiedzy, zwłaszcza, że większość pytań jest w stylu podaj definicję albo pokaż jak przebiega bardzo charakterystyczna reakcja etylenu czy innego podstawowego związku. Jeśli czegoś nie znajdziesz w podręczniku albo nie zrozumiesz, to wtedy się odezwij. Więcej wysiłku musisz włożyć, nikt Ci nie pomoże tylko dlatego, że nie chce Ci się otworzyć podręcznika.
ODPOWIEDZ