nauka chemi

raf

nauka chemi

Post autor: raf »

pozdrawiam

skoro są tu osoby mocno oczytane z chemi. to może doradzą laikowi od czego zacząć nauke chemi. Umnie w szkole (która ukończyłem już jakis czas temu) niestety chemiczka była starą kuą komunistyczna i przez to niestety nie miałem szansy się uczyć tego fajnego przedmiotu a samemu to niewiedziłem jak do tego się zabrać, tak więc co poradzicie człowiekowi który chce się uczyć a nie wie jak.
Cape
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 10 sie 2004, o 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: k.Racka

nauka chemi

Post autor: Cape »

Przedewszystki kup porządny podręcznik. Jeżeli nie znasz podstaw, to zacznij od podręcznika dla kl. 1 gimnazjum (np. "Chemia dla gimnazjum 1" Nowej Ery) i poprostu jedź z materiałem zawartym w podręczniku. Jakbyś miał jakieś kłopoty, to daj znać.
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

nauka chemi

Post autor: Megus »

Powiedz moze na jaki poziomie [podstawowka/gimnazjum/liceum/studia] jestes, bo od tego zalezy od czego powinienes zaczac.
Awatar użytkownika
Raq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował: 5 razy

nauka chemi

Post autor: Raq »

Zacznij tak jak mówił kolega, ale jeśli Cię to interesuje bardziej to polecam książki Stefana Sękowskiego typu moje laboratorium (takie podstawy), pierwiastki w moim laboratorium i inne. Może to nie jest poziom akademicki, ale zawiera wiele świetnych i efektownych doświadczeń, które możesz wykonać przy użyciu prostych odczymników. Dla Ciebie poziom idealny. Bardziej "obcykani" też powinni znaleźć coś dla siebie
ODPOWIEDZ