Z czego się uczyć do matury z chemii po szkole średniej?

Szustarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 10 mar 2018, o 18:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Z czego się uczyć do matury z chemii po szkole średniej?

Post autor: Szustarol »

Witam,
planuję w tym roku pisać maturę z chemii, studiuję obecnie kierunek mocno "matematyczny" i zastanawiam się jakiej literatury użyć.
Polecono mi Różaka, jestem w połowie natomiast czuję, że to nie jest "to coś" - jest tam dużo podstaw matematycznych
które dla mnie na tym poziomie niestety są oczywiste, co sprawia, że przyjemność z nauki jest znikoma (dużo czytania,
aby nie pominąć wartościowych informacji, gdzie większość to jednak rzeczy, które już znam),
bo obok zadań faktycznie przydatnych znajdują się jakieś proste stężenia itp. Jednocześnie nie jestem
w stanie z książki wyciągnąć za wiele informacji - ostatni raz z chemią miałem styczność około 5 lat temu
i nie wszystko jest dla mnie oczywiste - po przerobieniu połowy materiału większość zadań maturalnych
wygląda dla mnie całkowicie obco, mimo że materiał z książki jest dla mnie zrozumiały.
Pytam więc, mimo, że Różaka nie skończyłem - bowiem czasu mam niewiele, a zależy mi na maturze w tym roku.
Pytanie więc do osób, które były w podobnej sytuacji, czyli po maturze z wiedzą matematyczno-fizyczną ze studiów - z czego
się uczyliście do chemii i jakie wyniki udało się uzyskać?
ODPOWIEDZ