Teoria pasmowa ciał stałych

shreder221
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 5 cze 2015, o 21:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 2 razy

Teoria pasmowa ciał stałych

Post autor: shreder221 »

Dzień Dobry
Uczę się do jutrzejszego kolokwium i pojawiły się pytania w kwestii teorii pasmowej ciał stałych.
1) Jak pasma przewodnictwa/podstawowe mają się do orbitali wiążących/niewiążących(w Bielańskim nazywane antywiążącymi). Chyba można łączyć te teorie?
2) w świetle teorii pasmowej wyjaśnione zostaje pochodzenie barwy,połysku iprzewodnictwa większości metali z wyjątkiem grupy 11. Z czego wynikają specyficzne barwy Cu czy Au?
3)Na prezentacji do wykładów znajduje się informacja że poziom farmiego określa miejsce dla którego prawdopodobieństwo pojawienie się elektronu wynosi 50%. Dla metali jest on u górnej granicy pasma podstawowego dla niemetali jest on w połowie pasma wzbronionego w półprzewodnikach domieszkowanych jest pomiędzy pasmem domieszki a pasmem przewodnictwa podstawowego. Po pierwsze jak \(\displaystyle{ \Omega=,05}\) może być w paśmie wzbronionym gdzie nic nie ma po za momentami wzbudzania elektronów. Po drugie Bielański definiuje poziom jako górną granicę Elektronów pasma przewodnictwa w warunkach 0 Absolutnego. Po trzecie na obrazkach w necie poziom fermiego jest ono u górnej granicy pasma podstawowego zupełnie inaczej niż na obrazkach profesora oO
ODPOWIEDZ