Otrzymywanie soli

Awatar użytkownika
KrolKubaV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Otrzymywanie soli

Post autor: KrolKubaV »

Witam, czy ktos mógłby podać wszytkie metody otrzymywania soli i reakcje z tym związane? Wiem, że na internecie jest masa stron o tym, ale wszytstko jest przedstawione chaotycznie i niezrozumiale. Z góry dziekuje za odpowiedz
Ymat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 cze 2016, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Otrzymywanie soli

Post autor: Ymat »

Na jakim poziomie edukacji? Od liceum wchodzą wodorosole, sole kompleksowe itd. Trudno będzie wypisać wszystkie metody i trochę bezcelowe (zamiast uczyć się wszystkich metod, lepiej nauczyć się w jaki sposób związki reagują ze sobą np. sięgnąć do budowy elektronowej). Najbardziej usystematyzowany zbiór znajdziesz jak weźmiesz swoją książkę do chemii
Awatar użytkownika
KrolKubaV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Otrzymywanie soli

Post autor: KrolKubaV »

Raczej na poziomie liceum. Masz racje - zamiast uczyc sie tego na pamięć (chociaz wlasnie to zrobiłem...) lepiej nauczyc sie jak reagują ze sobą poszczególne związki. Tak jak mowisz, poszperam jeszcze w podręczniku, ale i tak dzieki za pomoc
Ymat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 cze 2016, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Otrzymywanie soli

Post autor: Ymat »

Polecam sprawdzić tegoroczną maturę z chemii lub ogólny zarys jak teraz kształtują się zadania. Odchodzi się od "wykuł i napisał" i przechodzi na stronę czy rozumie to czego się uczy. Dlatego naprawdę polecam przejrzenie budowy strukturalnej i jeżeli uczyłeś się już jakiś reakcji to rozpisz sobie je strukturalnie popatrz co gdzie przechodzi i dlaczego, szczególnie w związkach bardziej złożonych lub skomplikowanych jest to bardzo interesujące (z mojego punktu ) i dodatkowo zdobywasz niesamowitą wiedzę od budowy atomów po całe związki. Powodzenia :>
ODPOWIEDZ