Obliczanie stężenia molowego.

Milka

Obliczanie stężenia molowego.

Post autor: Milka »

oblicz Cm 0,1 mol H2S04 20ml 30% rozcienczonego 0,3 molowym/dm do 0,75l. gestosc=1,184dm
Awatar użytkownika
Tomasz Rużycki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2970
Rejestracja: 8 paź 2004, o 17:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów/Kraków
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 293 razy

Obliczanie stężenia molowego.

Post autor: Tomasz Rużycki »

Poprawiłem temat i tyle oznaczeń, ile mogłem.... Zarejestruj się i napisz to zadanie najlepiej w tym samym wątku jeszcze raz.... Może ja jestem jakiś niedomyślny, ale średnio rozumiem treść....

Tagi, które Ci się mogą przydać:

Kod: Zaznacz cały

<sub>INDEKS DOLNY</sub>
<sup>INDEKS GÓRNY</sup>
Pozdrawiam,
--
Tomasz Rużycki
melcia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2005, o 14:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: net

Obliczanie stężenia molowego.

Post autor: melcia »

Tomasz Rużycki,
hej:) moze wiesz czemu sole nie dysocjuja stopniowo?
pozdrawiam
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Obliczanie stężenia molowego.

Post autor: liu »

A czemu mialyby to robic? :)

Tak po prawdzie, to sol to albo:
1) kationy i aniony oblepione czasteczkami rozpuszczalnika plywajace sobie w roztworze
2) krysztal jonowy (to jest stala sol), w ktorym kationy i aniony znajduja sie od siebie w sieci w zasadzie zupelnie oddzielnie, poprzetykane gdzieniegdzie czasteczkami wody hydratacyjnej.
W rzeczywistosci nie ma rowniez czasteczki soli takiej, jak czasem zdarza nam sie narysowac, to znaczy metalu polaczonego para elektronowa czyli kreska z reszta kwasowa. To jest tylko (niezbyt szczesliwie utrafiony) pomysl dydaktyczny:)
Teraz zastanow sie, jak mialaby wygladac ta 'wielostopniowa dysocjacja' w rzeczywistosci (nie na papierze, bo na papierze to mozemy napisac wszystko i przeprowadzic kazda reakcje, jaka sie nam zamarzy, nawet \(\displaystyle{ Cu + Al \rightarrow Cl + Au}\) ;) ).
ODPOWIEDZ