Informatyka czy farmacja

Aquagen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2004, o 09:19
Płeć: Mężczyzna

Informatyka czy farmacja

Post autor: Aquagen »

Za rok czeka mnie matura i wybór uczelni. Do tej pory byłem zdecydowany na informatykę na UW. Ostatnio jednak coraz bardziej podoba mi się farmacja. Najchętniej chciałbym zacząć studiować farmację po 2 roku inf. Obecnie uczęszczam do klasy o profilu mat-fiz i mam program pod z chemii. Zdaję sobie sprawę, że same kursy na AM nie wystarczą. Czy możecie polecić mi jakieś dobre książki do chemii i czy wogóle da się studiować w ten sposób.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Informatyka czy farmacja

Post autor: liu »

Zastanow sie dobrze, i zauwaz, ze musisz zdac mature z biologii, a to jest przedmiot zdecydowanie trudniejszy ze wzgledu na zakres materialu niz chemia - z chemii w zasadzie jesli umiesz ukladac proporcje, orientujesz sie mniej-wiecej w reakcjach i znasz podstawowe reguly 'fizycznej' czesci chemii tzn statyki, kinetyki, elektrochemii itp to masz bardzo dobrze zdana mature, a z biologii, no coz, materialu jest DUZO.
Chemii mozna sie nauczyc dosc szybko:) Z chemii wydaje mi sie, ze dobre jest repetytorium Pazdry i oczywiscie zbior zadan z chemii Pazdro - to po prostu mus:)
Zastanow sie przede wszystkim, jak sie nauczysz w rok biologii;)
Aha, i zastanow sie, czy bedziesz mial sile np. zakuwac 500 rodzajow ziolek do roztarcia w mozdzierzu czy tez podobne rzeczy na innych przedmiotach:)
Aha, i nie wydaje mi sie, zeby udalo Ci sie studiowac rownoczesnie. Laborek jest od cholery i jeszcze wiecej, poza tym przedmiotow na AM jest tez od cholery i ciagle gonia egzaminy, wiec...
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Informatyka czy farmacja

Post autor: Nostry »

No cóż, na pewno będzie ciężko. Musiałbyś "na dzień dobry" mieć ITS na obydwu kierunkach, by ci się nie okazało, że 1 dnia masz egzamin z chemii leków i z baz danych np.
No i zajęć full jest na farmacji, nie wiem jak na infie. Pewne jest, że nie nudziłbyś się.
Radzę sie zastanowić, czy chcesz w przyszłości sprzedawać w aptece, czy siedzieć przy kompie. Oczywiście jest to duże uproszczenie, ale...
ODPOWIEDZ