Czy chemia jest przydatna.

Polesiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz

Czy chemia jest przydatna.

Post autor: Polesiak »

Witam.
Jak w tytule, chciałbym się od Was dowiedzieć, czy chemia (jeśli mieliście ją w liceum) przydaje się w życiu codziennym ?
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Czy chemia jest przydatna.

Post autor: Kartezjusz »

Na chemii opierają się wszystkie rady babuni dotyczące większości plam, przyrządzania posiłków...
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Czy chemia jest przydatna.

Post autor: Spektralny »

Najczęściej to chema mnie interesuje, proszki.
confusedAndroid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 13:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: gd

Czy chemia jest przydatna.

Post autor: confusedAndroid »

Myślę że w życiu codziennym nie przyda Ci się reakcja substytucji rodnikowej, natomiast z pewnością wszystkie wiadomości praktyczne (które są tak nawiasem mówiąc traktowane w LO dość po łebkach) są przydatne.
Starfire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2012, o 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy

Czy chemia jest przydatna.

Post autor: Starfire »

To zależy od tego czy potrafisz myśleć "nielicealnie". Ostatnio w internecie znalazłam obrazek z jednym wielkim narzekaniem co do przedmiotów nauczanych w liceum, znalazło się tam coś w stylu "wiem że narracja w lalce jest polifoniczna a nie umiem napisać CV", z chemii ktoś napisał "znam 7 sposobów otrzymywania soli a nie wiem co zrobić jak wyleje mi się kwas". Jeśli jesteś człowiekiem inteligentnym, który nie wykuł otrzymywania soli na blachę to wiesz czym zneutralizować kwas.
Generalnie jednak wiedza szczegółowa bez wiedzy ogólnej na nic się nie zdaje, ale jeśli masz fajnego nauczyciela który dopowiada sporo rzeczy i potrafi Cię zmotywować do zainteresowania się czymś więcej niż arkuszami maturalnymi to chemia zdecydowanie przyda Ci się w życiu.
ODPOWIEDZ