Bomba wodorowa a zapłon atmosfery

Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Bomba wodorowa a zapłon atmosfery

Post autor: steal »

Natknąłem się w kilku miejscach na stwierdzenie, że podczas projektowania bomby wodorowej naukowcy brali pod uwagę możliwość zapłonu atmosfery. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi na czym miałoby to polegać, albo wskaże odpowiednią literaturę?-- 6 czerwca 2012, 22:09 --Znalazłem: ... 329010.pdf
palikot97
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2012, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: war-maz
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 1 raz

Bomba wodorowa a zapłon atmosfery

Post autor: palikot97 »

NIESAMOWITE !!!! ,że takie coś wyszło na światło dzienne ,ale ok . Teraz będę siedział całymi dnami i analizował ,tłumaczył to wszystko ;p Również proszę o podani jakiejś literatury lub źródeł w których dowiemy się więcej steal jeżeli cośbedziesz miał to pisz na pw
pesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1707
Rejestracja: 8 cze 2010, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 412 razy

Bomba wodorowa a zapłon atmosfery

Post autor: pesel »

Google: "burn the atmosphere" + "project Manhattan" (albo jedno z nich)





[url]http://dc106.4shared.com/img/SrkzuVQ0/preview.html[/url]

Z ostatniego linku taki cytat:

"Wiemy, że, przygotowując ten pierwszy test atomowy, fizycy prowadzili prace mimo wielu możliwych zagrożeń. Na podstawie obliczeń, które wykonał Edward Teller, obawiali się początkowo, że atomowa eksplozja może wywołać zapłon atmosfery. Poprawione obliczenia obniżyły szansę unicestwienia świata do trzech na milion. (Teller mówi, że mógł później wykluczyć przewidywania zapłonu atmosfery całkowicie.) Jednak Oppenheimer tak bardzo niepokoił się o wynik testu Trinity, że postarał się zapewnić ewakuację południowo-zachodniej części stanu Nowy Meksyk. Poza tym istniało oczywiście niebezpieczeństwo rozpoczęcia wyścigu zbrojeń nuklearnych"
ODPOWIEDZ