zadanie z obl. stezenia procentowego i molowego

Elchu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2006, o 18:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ja mam wiedzieć

zadanie z obl. stezenia procentowego i molowego

Post autor: Elchu »

Cześć

mam do Was wielką prośbe, czy mógłaby mi jakaś osoba kumata rozwiązać zadanko, bo ja nie wiem jak mam sie do tego zabrac.

Proszę o rozpisanie mi w miarę zrozumiale tego zadanka - prawdopodobnie będę miał takie na zaliczenie ;/


Oblicz jakie będzie stężenie procentowe i molowe jeżeli w 100cm� wody rozpuszczono 2 litry ditlenku węgla a następnie dodano tyle gramów tlenku sodu, ze całośc przereagowała.



Czy nikt nie wie jak to zadanie rozwiązać ?
armide
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 14:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin

zadanie z obl. stezenia procentowego i molowego

Post autor: armide »

szkoda ze nie mozna tu wklejac rysunkow napislala bym na kartce i zeskanowala...

no wiec tak najpierw uluz rownanie czyli dwutlenek wegla plus woda daje kwas weglowy
masz 100 cm3 wody czylli w przyblizeniu 100g masz tez 2000 cm3 dwutlenku wegla musisz obliczyc ile to jest gramow zrob to z proporcji czyli
2dm3-x
22,4dm3-44g
teraz sprawdz czy substraty sa w stosunku stechiometrycznym, aby obliczyc ilosc kwasu weglowego znowu musisz ulozyc proporcje
44g(biore co2 bo przeraguje w calosci,h20 jest w nadmiarze)-62g
x-masa co2 ktora wczesniej obliczylas(tamto x na gorze)-y(ilosc kwasu weglowego ktora sie wytworzyla) no a teraz napisz reakcje kwasu weglowego z tlenkiem sodu i sama/sam jzu bedziesz wiedzil co robic dalej
ODPOWIEDZ