Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych

misiek_123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2004, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 3 razy

Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych

Post autor: misiek_123 »

Czy posiada ktos moze materiały lub coś co mogłoby mi pomóc w napisaniu pracy na ten temat- Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych.
Chodzi tu o wykorzystanie tych przedmiotów w różnych dziedzinach techniki. Szukalem troche po internecie, lecz nie udalo znalesc mi sie nic, co mogłoby pomóc rozwiązać mój problem. A ze nie jestem jeszcze inzynierem to nie mam pojecia, w czym i w jaki sposób moge moge skorzystać z tych dziedzin nauki. Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam
Mrrudzin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2006, o 10:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5 razy

Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych

Post autor: Mrrudzin »

Chodzi tu o wykorzystanie tych przedmiotów w różnych dziedzinach techniki.
Nie wiem czy o to Ci chodzi:
Na przykładzie silnika elektrycznego
fizyka - na jej podstawie (zjawiska indukcji, magnetyzmu itp) powstał pomysł stworzenia silnika (wykorzystania sił powstających na skutek przepływu prądu elektrycznego - a w efekcie zamiany energii elektrycznej na mechaniczną).
matematyka - Mając zależności opisujące pracę silnika można na podstawie danych wyznaczyć pewne jego charakterystyczne własności (np. prędkość znamionową, moment zachowanie w stanach przejściowych itp).
chemia - żeby zbudować silnik potrzebne są materiały, które bez chemii powstać by nie mogły. Dodatkowo niezbędne są procesy które pozwolą te materiały ze sobą łączyć.
Np - potrzebna jest izolacja uzwojeń silnika (emalia) oraz technologia jej naniesienia na drut miedziany.
Można łatwo wykazać że wszystkie trzy dziedziny nauki łączą się ze sobą dosyć ściśle.
misiek_123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2004, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 3 razy

Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych

Post autor: misiek_123 »

Wielkie dziekuje, wlasnie o cos takiego mi chodziło, tylko musze poszukac coś więcej o tym, bo musze referować około 15 minut. Wie ktoś może z czego mógłbym skorzystać? Wykladowca podrzucił mi pomysł z budową mostu, jednak chyba nie znajde o tym książki

Pozdrawiam
Mrrudzin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2006, o 10:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5 razy

Matematyka, chemia i fizyka jako podastawy nauk technicznych

Post autor: Mrrudzin »

Myśle że na temat silnika (proponuje prądu stałego - bo najprostszy do zrozumienia / omówienia) znajdziesz masę informacji w sieci (polecam

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.pl
).
ODPOWIEDZ