zadania z etylenu itp.

konrad123129
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2006, o 18:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

zadania z etylenu itp.

Post autor: konrad123129 »

Proszę o te zadania:
W pewnym rodzaju polietylenu wystpuja czasteczki o wyorze _( C2H4)n , a n przyjmuje wartości od około 900 do 1600. Oblicz jakie masz cząsteczkowe mogą przyjmowac czasteczki tego polietylenu.

W wyniku prazenia polietylenu jego masa zmniejszyla się o 0,56g.Oblicz a)ile gramow etylenu powstalo, b)objętość powstałego etylenu.

Na podstawie wzoru poli(chlorku winylu) oblicz, ile potrzeba do wyprodukowania 1t tego tworzywa.

W jakim stosunku masowym reaguje etyn z chlorowodorem,dajac chloroetan (chlorek winylu)

Podczas przeróbki kauczuku poddaje się go procesowi wulkanizacji, polegalcemu na ogrzewaniu go y odpowiednia ilością siarki. Jeśli zawartość siarki w produkcie wznosi do 7%, otrzymuje gume, jeśli powyżej 28% ebonit.W procesie produkcyjnym na 1t otrzymanego produktu zuzyto około 29 kg siarki. Czy otrzymano gume czy ebonit. Zapisz obliczenia.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

zadania z etylenu itp.

Post autor: liu »

Co do pierwszego:

Panie Konradzie wez pan do reki takie sprytne cos co sie nazywa uklad okresowy pierwiastkow (czasem okreslany ciekawym skrotem UOP). Tam jest cos takiego jak masy atomowe (takie liczby pod symbolami pierwiastkow). Policz sobie pan nastepnie ile wazy takie jedno C2H4 na podstawie tego co tam jest napisane, a nastepnie pomnoz przez 900, to jest dolny zakres masy czasteczkowej, i przez 1600, to jest gorny zakres masy czasteczkowej. Voila!
konrad123129
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2006, o 18:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

zadania z etylenu itp.

Post autor: konrad123129 »

a może jeszcze by mi Pani podala odpowiedzi od reszty zadan lub tez jak je rozwiazac?
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

zadania z etylenu itp.

Post autor: mat1989 »

liu, Tu na prawdę jesteś dziewczyną? Bo jakoś w zainsteresowaniach masz napisane "panny" i "picie wina" coś mi tutaj wygląda na ściemę
Awatar użytkownika
Ziom Ziomisław
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 12 sty 2006, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: I LO Inowrocław
Pomógł: 20 razy

zadania z etylenu itp.

Post autor: Ziom Ziomisław »

konrad123129 pisze:ile potrzeba do wyprodukowania 1t tego tworzywa.
Ile czego potrzeba ??
Zapewne chodzi ci o jeden z substratów tej reakcji. Poprostu napisz sobie tę reakcje, a następnie oblicz stosunek masowy między polichlorkiem winylu, atym substratem. Potem odpowiednia proporcja i masz wynik.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

zadania z etylenu itp.

Post autor: liu »

mat1989 -> ekhm, a zobacz na zdjecie w albumie - widac tam gdzies piersi?
Tak szczerze mowiac to kiedys mi sie bardzo nudzilo i moj profil wyglada tak, jak wyglada, od tego czasu nie chce mi sie tego zmieniac (jak zapewne domyslasz sie, to jestem tez troche starszy niz 7 lat). Urok tego jest taki, ze od czasu do czasu ktos mi wyskakuje z "droga Pani", ale zdazylem sie przyzwyczaic
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

zadania z etylenu itp.

Post autor: mat1989 »

no to zdjęcie z tą tabliczką "alkohol szkodzi zdrowiu" mnie rozwaliło ładna ściema...
ODPOWIEDZ