Chemia -Ksiazka pokrywajaca material z gimnazjum oraz liceu

Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Chemia -Ksiazka pokrywajaca material z gimnazjum oraz liceu

Post autor: Hellbike »

Ksiazka fachowa i przystepna - moze nieco rozszerzac material, ale bez przesady. Z lekcji chemii z gimnazjum oraz liceum wynioslem absolutnie nic, wiec musi byc to ksiazka typu od zera do bohatera.
kkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 578
Rejestracja: 2 paź 2007, o 19:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ww
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 35 razy

Chemia -Ksiazka pokrywajaca material z gimnazjum oraz liceu

Post autor: kkk »

A możesz powiedzieć po co Ci ta książka potrzebna? Wybierasz się na studia? Chcesz zdawać maturę? Czy tylko się interesujesz chemią? Od tego zależy, co Ci można polecić
Pozdrawiam
Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Chemia -Ksiazka pokrywajaca material z gimnazjum oraz liceu

Post autor: Hellbike »

Studiuje informatyke, teraz ide rowniez na studia z fizyki.

Chcialbym uzupelnic wiedze z chemii, glownie dla lepszego rozumienia fizyki.
kkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 578
Rejestracja: 2 paź 2007, o 19:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ww
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 35 razy

Chemia -Ksiazka pokrywajaca material z gimnazjum oraz liceu

Post autor: kkk »

To przyda Ci się książka do chemii fizycznej najlepiej. Ale skoro piszesz, że materiał szkoły średniej, to bym szukał fajnych podręczników. Dla mnie nie ma fajnego podręcznika z chemii, żaden dla szkoły średniej mi się nie podoba ;P Dlatego uczę się głównie z tego co usłyszę na lekcji i znajdę na internecie (później drukuję i mam materiały) ;P
Jeżeli Cię interesuje chemia organiczna (tzn. będzie Ci potrzebna) to na początek podręcznik Czerwińskich rozszerzony do klasy 2 szkoły średniej. Do chemii bardziej z fizyką związanej to Czerwińskich Chemia dla klasy 3 rozszerzony poziom. Dla klasy pierwszej nie polecam, bo praktycznie nic tam nie ma, rzeczy rposte, ewentualnie doszukasz na internecie.
Nie jest zła też książka Późniczka-Kluz Zamkoru dla szkół średnich. Najlepiej idź gdzie do księgarni i poprzeglądaj, która Ci spasuje.
Nie polecam żadnych podręczników Operonu - drogie, 'niedorobione', dużo informacji brakuje i ogólnie nie lubię tego wydawnictwa.
Później jak będziesz potrzebował dużego rozszerzenia to patrz na książki akademickie - Bielański, Atkins, Boyd-Morrison, etc
Mam nadzieję, że pomogłem,
pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ