Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

PayLOADer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2008, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: PayLOADer »

wITAM jutro muszę oddać pracę a nie wiem jak się do niej zabrać, bardzo proszę o pomoc w jej wykonaniu to dla mnie bardzo ważne ponieważ walczę o podniesienie oceny. O co chodzi?

Proszę o rozrysowanie mi wzorów elektronowych (kropkowych i kreskowych) podanych związków:

HBr,H\(\displaystyle{ _{2}}\)S,SiH\(\displaystyle{ _{4}}\), Br\(\displaystyle{ _{2}}\),

HF,H\(\displaystyle{ _{2}}\)O, PH\(\displaystyle{ _{3}}\), CCl\(\displaystyle{ _{4}}\), P\(\displaystyle{ _{2}}\), Br\(\displaystyle{ _{2}}\)O


bardzo proszę o pomoc!! to dla mnie ważna sprawa a w sieci znaleźc nie mogę podanych wzorów ;/
Awatar użytkownika
DDevil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 6 maja 2009, o 10:50
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 13 razy

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: DDevil »

Pomogę . Ale czekaj cierpliwie, niech znajdę tabelę elektroujemności...-- 7 maja 2009, o 20:54 ---
H :Br|
-
Te dwa myślniki powinny być nad bromem, ale nie wiem, jak to napisać
Uwspólniona para elektronów (te dwie kroopki) są bliżej bromu, ponieważ jest on bardziej elektroujemny (wiązanie kowalencyjne spolaryzowane).
PayLOADer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2008, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: PayLOADer »

hmm ... a nie dałoby rady abyś podał mi wzór elektronowy osobno i kropkowy osobno tj. najlapiej jakbyś napisał na kartce i zrobił fotkę szyko ... byłbym ah .. bardzo wdzięczny bardzo ... bo naprawdę waha mi się ocena a nie chciałbym tego nie zrobić
Awatar użytkownika
DDevil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 6 maja 2009, o 10:50
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 13 razy

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: DDevil »

H\(\displaystyle{ _{2}}\)S

Jest to wiązanie kowalencyjne niespolaryzowane i wygląda tak:
-
H-S-H
-

Te dwa myślniki powinny być odpowiednio nad i pod siarką, ale naprawdę nie wiem, jak to zrobić.

-- 7 maja 2009, o 21:01 --

Wzór elektronowy i kropkowy/kreskowy to to samo -- 7 maja 2009, o 21:11 --To napisz lepiej, gdzie przesłać zdjęcie.
PayLOADer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2008, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: PayLOADer »

payloader@grafart.org - to mój mail ... będę strasznie wdzięczny a potem zaproponuję Ci jakąś nagordę hihi to jak możesz napisz na jednej te kropkowe a na drugiej kreskowe będę niesamowicie wdzięczny!
stonedd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2009, o 21:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: STG

Wzory elektronowe kropkowe i kreskowe

Post autor: stonedd »

Mam prośbę, mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tych wzorach kreskowych i kropkowych? Jestem na rozszerzonej chemii i mam nowego nauczyciela, który kompletnie nie wie o czym mówi. Powoli zaczynam wątpić w mój profil tylko przez te kropki i kreski.
Podaję gg: 4161809. Proszę o kontakt
ODPOWIEDZ