Obrazki na forum

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Obrazki na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Włączona została możliwość dodawania załączników do postów przez wszystkich użytkowników forum.

Zaktualizowany został w związku z tym Regulamin:
Regulamin pisze:III.6.5 Użytkownik ma możliwość dodawania załączników o maksymalnej wielkości 5MB.
III.6.6 Treść posta powinna być zredagowana w całości przy użyciu możliwości technicznych Forum. W formie załączników można dodać rysunki bądź schematy. W szczególności treści zadań nie powinny być umieszczane w formie załączników. Zawartość załącznika powinna być czytelna i estetyczna. Decydujący głos w kwestii dopuszczalności załączników należy do Moderatorów i Administratorów Forum. Każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno.
Nie oznacza to, że automatycznie usuwane będą wszystkie załączniki, które nie spełniają powyższych wytycznych, ale nie będzie też tak, że forum staje się tablicą do wieszania zdjęć - \(\displaystyle{ \LaTeX}\) nadal pozostaje zalecaną formą zapisu treści matematycznych, a sfotografowane bazgroły na kartce będą usuwane.

JK
Jakub Gurak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1392
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 83 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Jakub Gurak »

I mam teraz pytanie: Jak można dodać obrazek??
Już dwa razy moderatorzy mnie z tym poprawiali, a ja nie wiem jak to się robi, wczoraj były z tym problemy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Jak tworzysz nowy post, to na dole masz dwa przyciski: "Opcje" (domyślnie włączone) i "Załączniki".

Klikasz na "Załączniki", dodajesz plik, potem klikasz "Wstaw w tekst" (dbając, by było to w odpowiednim miejscu posta) i już.

JK
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: bosa_Nike »

Powiedzmy, że chcę dodać jako załącznik plik, którego nie mam na dysku, a który leży na jakimś zewnętrznym hostingu. Czy obecnie jest to możliwe, a jeżeli nie, to czy można by to umożliwić? Opcja hosting->mój dysk->forum nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

bosa_Nike pisze: 12 paź 2022, o 07:15Opcja hosting->mój dysk->forum nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.
No ale tak dodajesz załączniki. W ograniczonym zakresie możesz poprosić admina (czyli mnie) przez PW o pomoc, wtedy załączę wskazany plik do wskazanego posta.

W ogólności nie miałbym nic przeciwko, żeby udostępnić opcję "załączania z hostingu", ale na razie nie spodziewałbym się jej.

JK
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: a4karo »

Nie radziłbym biorąc pod uwagę ewentualne ryzyka związane z obrazkami z hostingu... (prawa autorskie, włożony kod itp.)
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: bosa_Nike »

@Jan Kraszewski - dzięki za informację i gotowość do pomocy.

@a4karo - ok, ale jak ściągnięcie pliku z hostingu na własny dysk i późniejsze wysłanie go jako załącznik zmienia te ewentualne ryzyka?

PS Dlaczego widzę się wśród zarejestrowanych użytkowników obecnych na forum, mimo że mam włączoną anonimizację w opcjach profilu?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Ale jesteś kursywą, więc normalny użytkownik Cię nie widzi (ja widzę, ale admin widzi wszystko), natomiast sama jesteś uprawniona do widzenia siebie.

JK
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Obrazki na forum

Post autor: admin »

bosa_Nike pisze: 12 paź 2022, o 07:15 Powiedzmy, że chcę dodać jako załącznik plik, którego nie mam na dysku, a który leży na jakimś zewnętrznym hostingu.
Taka funkcjonalność nie zostanie udostępniona.
Generalnie nie wolno linkować do serwisów zewnętrznych, czego niektórzy użytkownicy jeszcze nie wiedzą.
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: bosa_Nike »

Pytanie było o możliwość wskazania zewnętrznego serwisu jako źródła, z którego plik zostanie pobrany przez forum w formie załącznika, dokładnie tak jak wskazuje się miejsce na własnym dysku podczas dodawania załącznika. Chodziło wyłącznie o pominięcie etapu ściągania pliku na dysk, zanim zostanie on przesłany dalej, czyli na forum, nie zaś o linkowanie plików pozostających na zewnętrznych serwerach.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: a4karo »

bosa_Nike pisze: 12 paź 2022, o 17:00 @Jan Kraszewski - dzięki za informację i gotowość do pomocy.

@a4karo - ok, ale jak ściągnięcie pliku z hostingu na własny dysk i późniejsze wysłanie go jako załącznik zmienia te ewentualne ryzyka?
Nie zmienia ryzyka, ale wskazuje na Ciebie, jako udostępniającego te zasoby. A to może mieć znaczenie w przypadku wyjaśniania wątpliwości.
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: bosa_Nike »

Czyli czyni mnie jeszcze bardziej odpowiedzialną za treść/zawartość własnego posta niż dotychczas? :roll:

Dobra, ponieważ jest już dla mnie jasne, że to nie przyniesie efektu istotnie różnego od wyniku dyskusji nt. dostępności tikz, proszę zignorować moje pytanie.
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10211
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2359 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Dasio11 »

admin pisze: 13 paź 2022, o 07:04Generalnie nie wolno linkować do serwisów zewnętrznych, czego niektórzy użytkownicy jeszcze nie wiedzą.
Zaryzykuję stwierdzenie, że nikt o tym nie wie, włącznie z moderatorami. Ja w każdym razie pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Obrazki na forum

Post autor: Elayne »

Witryny to takie samotne wyspy, bez linków do stron trzecich?

Kopiuj i wklej także powinny zostać zakazane gdyż są niezdrowe dla bezpieczeństwa witryny. Przesyłanie na serwer jakichkolwiek danych np. treści postu, również jest niezdrowe. A najlepiej to zakazać wszystko co tylko przyśni.
ODPOWIEDZ