Responsywność CSS

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1565
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 243 razy

Responsywność CSS

Post autor: Gouranga »

Zalogowałem się po długim czasie i widzę, że jest nowy wygląd forum. Pomijając już to, że jest beznadziejny mam z nim techniczny problem. Używam forum w dużym powiększeniu (konkretnie 175%) i na tym poziomie już wchodzi responsywność CSS, która przełącza mi forum w układ dla urządzeń mobilnych, co mnie niemożebnie wk...urza, nie chcę tego, chcę mieć normalny układ tylko powiększony, z poziomym suwakiem tak jak kiedyś.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: arek1357 »

Bo teraz jest forum tańsze tylko taka sensowna odpowiedź się nasuwa i o to biegało cały czas, a poza tym przybyło sodomitów i gomorytów...
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: Elayne »

Jest parę opcji na zmianę tego stanu rzeczy. Ćwiczyć cierpliwość do czasu kolejnych rewolucyjnych zmian na stronie lub wziąć sprawy we własne ręce i skorzystać ze skryptozakładek - tu mamy dosyć szeroki wachlarz możliwości, począwszy od zmiany szerokości ekranu dla której strona jest wyświetlana po podmianę arkuszy CSS i całkowitą przebudowę wyświetlanej strony. Wadą tego rozwiązania jest konieczność kliknięcia ikonki na pasku zakładek po każdej pierwszej wizycie na tej witrynie.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2020, o 12:18 przez Elayne, łącznie zmieniany 1 raz.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1565
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 243 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: Gouranga »

A co mnie to obchodzi czy jest tańsze czy nie, ja za to nie płacę, nie moja brocha. Ja tylko oczekuję, że ten ewidentny błąd zostanie niezwłocznie naprawiony bo w tej formie forum jest dla mnie niezdatne do użytku.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: arek1357 »

Trzeba więc zwołać adminów i moderatorów niech coś zrobią, takie walne spotkanie...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: a4karo »

Gouranga pisze: 2 cze 2020, o 12:08 A co mnie to obchodzi czy jest tańsze czy nie, ja za to nie płacę, nie moja brocha. Ja tylko oczekuję, że ten ewidentny błąd zostanie niezwłocznie naprawiony bo w tej formie forum jest dla mnie niezdatne do użytku.
Jak nie płacisz, to wolna wola: używaj lub nie. U mnie w rozdzielczości 500% emotikony brzydko wyglądają. Jest mnóstwo ważniejszych błędów do poprawienia na forum (np. widoczność ostrzeżeń, coś do rysowania obrazków, losowe wylogowywanie z forum, problemy z czasem)
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Responsywność CSS

Post autor: Elayne »

OT. Pominę kwestię łańcuszka przekierowań pomiędzy domenami bo to na użytkowika końcowego nie ma większego wpływy. Za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje stronę, musi pobrać wszystkie pliki internetowe, aby poprawnie wyświetlić stronę [HTML, CSS, javascript, obrazki i tym podobne]. A można przecież wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki co spowoduje, że przeglądarka załaduje wcześniej pobrane zasoby z dysku lokalnego, a nie przez sieć. To ustawienie jest związane z ustawieniem daty wygaśnięcia lub maksymalnego wieku w nagłówkach HTTP do zasobów statycznych po stronie serwera. Wystarczy w katalogu głównym domeny znaleźć ukryty plik .htaccess i go edytować, dodając np. coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##
Przy okazji, jeśli nie jest włączona kompresja to możemy dopisać coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

<ifModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml application/xml application/xhtml+xml text/css text/javascript application/javascript application/x-javascript
</ifModule>
W ten sposób pozwolimy internautom na buforowanie statycznej zawartości witryny na ich komputerach lokalnych. Poza tym można rozważyć korzystanie z Memcache.

Coś do rysowania obrazków … Jeśli chodzi tu o TikZ-a po stronie serwera, to pytaniem zasadniczym jest czy po stronie serwera można zainstalować jakąś dystrybucję LaTeXa. Jeśli tak, to jednym z rozwiązań jest kwestia uaktualnienia rozwiązania ze starego forum które prawdopodobnie korzystało z paczki LatexRender dostępnej na CTAN.
ODPOWIEDZ