Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Niestety, nie działa. Sprawdzone.

JK
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Cytryn »

1. Otwieramy https://matematyka.pl/.
2. W pole "znajdź rozwiązanie" wpisujemy zadania.info, klikamy szukaj.
3. Na dole strony przechodzimy do następnej strony (linkiem Następny).
4. ...
5. Brak profitu.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

1.
Cytryn pisze:1. Otwieramy https://matematyka.pl/.
2. W pole "znajdź rozwiązanie" wpisujemy zadania.info, klikamy szukaj.(...)
tu nie ma poprawy.

2.
Odnośnie powiadomień o każdym poscie w tematach w których się wypowiadałem także brak poprawy.
Założyłem więc filtr i teraz lądują mi w spamie.

3.
Mam pytanie odnośnie obrazków. Ogromna ich część zniknęła z quizów. Forum je blokuje czy jest inna niezależna od zabezpieczeń forum przyczyna ich wygaśnięcia?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

kerajs pisze:Odnośnie powiadomień o każdym poscie w tematach w których się wypowiadałem także brak poprawy.
Cel tej zmiany był wyjaśniony i jej "poprawianie" nie jest planowane.
kerajs pisze:Mam pytanie odnośnie obrazków. Ogromna ich część zniknęła z quizów. Forum je blokuje czy jest inna niezależna od zabezpieczeń forum przyczyna ich wygaśnięcia?
Zniknęła w ostatnim czasie?
Na niektórych stronach hostujących obrazki wygasają po pewnym czasie. Swego czasu zniknęło np. w jednym momencie bardzo dużo obrazków z Imageshack, bo strona zmieniła chyba regulamin i nagle straciliśmy do nich dostęp.

Choć oczywiście mogą też być inne powody.

JK
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

Poniższe ustawienie spowoduje, że nie będziemy otrzymywać powiadomień na skrzynkę pocztową:
- Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach: Nie
- Powiadamiaj mnie, gdy dostaję PW: Nie
Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie. Ponadto po zalogowaniu na stronie forum mamy informację o nowych wiadomościach (na górze).
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: bosa_Nike »

Jan Kraszewski pisze:
kerajs pisze:Mam pytanie odnośnie obrazków. Ogromna ich część zniknęła z quizów. Forum je blokuje czy jest inna niezależna od zabezpieczeń forum przyczyna ich wygaśnięcia?
Zniknęła w ostatnim czasie?
Na niektórych stronach hostujących obrazki wygasają po pewnym czasie. Swego czasu zniknęło np. w jednym momencie bardzo dużo obrazków z Imageshack, bo strona zmieniła chyba regulamin i nagle straciliśmy do nich dostęp.
Jeżeli mowa o obrazkach z photobucket, to chodzi właśnie o zmiany w regulaminie serwisu, a konkretnie wprowadzenie wysokich opłat za, dotychczas darmowy, 3rd party hosting. Na razie nic z moich nie przepadło bezpowrotnie, mogę je w razie potrzeby przenieść np. na imgur, ale przywrócenie ich na forum wymagałoby czasowego umożliwienia edycji starych postów, więc decyzja nie należy tylko do mnie.
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: bosa_Nike »

Jeżeli podczas pisania wiadomości w wątku pojawiły się nowe posty, to użytkownik był o tym informowany po pierwszym naciśnięciu przycisku wyślij. Co się stało z tą funkcją?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

Drażni mnie reklama pojawiająca się w tematach i w postach rozpoczynających nową stronę odpowiedzi. Nie chodzi o jej treść, lecz o sugestię że jest ona wysłana przez autorów tych postów. Nie może być jak dawniej że pojawiała się ona w wątku tylko raz, po temacie wątku? A jak już koniecznie musi ona być na nowych stronach, to lepiej pod pierwszym postem, a nie w nim.


Paradoks:
Kto dostaje najwięcej e-maili z matematyka.pl? Ci, którym jest to zupełnie niepotrzebne.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Premislav »

Obsługa forum (nie mam akurat na myśli aktywnych na forum moderatorów i administratorów) już nieraz pokazała, jak się odnosi do takich sugestii (to nie żadna obraza czy pomówienie, tylko proste stwierdzenie faktu), więc proponuję zainstalować AdBlocka i po problemie. No chyba że używasz np. Opery, to nie wiem, czy tam też jest dostępne jakieś tego typu rozwiązanie, gdyż dawno nie korzystałem.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Nie wiem, dlaczego nasza reklama ukazuje się inaczej niż w latach poprzednich.

JK
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

W Operze dosłownie dwoma kliknięciami można reklamy na stronie zablokować lub odblokować - dostajesz to wraz z przeglądarką. Swoją drogą kilka miesięcy temu dziwiłem się, dlaczego na dole strony jest duży odstęp pustego tekstu. Dopiero podczas szukania alternatywy dla UnixWare zorientowałem się, że w tym miejscu są wyświetlane głównie reklamy tematów z forum.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

O ile dobrze pamiętam, to 5 lat temu nie miałem żadnej reklamy, potem była jedna, a dzisiaj mam ich 4. Bardzo użyteczna jest zwłaszcza ta, która jeszcze bardziej rozdziela pole odpowiedzi od ostatniego z napisanych postów.
Ktoś wie jak te udogodnienia zablokować? Używam głównie Firefoxa, czasem też Internet Explolera.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Adblock Plus dla FF. Na IE nie znam się.

JK
sylvi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2017, o 04:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 47
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 6 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: sylvi91 »

Jan Kraszewski pisze:
kerajs pisze:Mam pytanie odnośnie obrazków. Ogromna ich część zniknęła z quizów. Forum je blokuje czy jest inna niezależna od zabezpieczeń forum przyczyna ich wygaśnięcia?
Zniknęła w ostatnim czasie?
Na niektórych stronach hostujących obrazki wygasają po pewnym czasie. Swego czasu zniknęło np. w jednym momencie bardzo dużo obrazków z Imageshack, bo strona zmieniła chyba regulamin i nagle straciliśmy do nich dostęp.
Choć oczywiście mogą też być inne powody.
JK
Właśnie zależało mi na wstawieniu do posta rysunku przedstawiającego przebieg funkcji. Plik o wielkości jakies 500 kB ale o wymiarach w 300dpi prawie 6000 px na 4000 px. No i nie mogłem zamieścić. Rozumiem, że nawet dla obrazków hostowanych na zewnętrznych serwerach ograniczenie na forum jest do jakichś 800x600 pikseli jeśli dobrze pamiętam informację.
Naprawdę nie dało by nic z tym zrobić? Co to jest 600px przy wyświetlaczach 4K, a nawet Full HD.
Dobrze gdyby obrazki były zapisywane bezpośrednio do bazy danych. Można to rozwiązać stosując typ danych BLOB. Niektórzy z kolei dość powszechnie zapisują do bazy jedynie sciężkę i nazwę pliku. A sam plik trafia do jakiegos katalogu.
Gdyby jedno z tych rozwiązań miało forum, to byłoby niezależne od zewnętrznego hostingu zdjęć.
Pozdrawiam.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

Zamieszczanie na stronie internetowej obrazków o rozdzielczości 300dpi lub większej jest grubą przesadą, w zwykłych zastosowaniach spokojnie wystarczy tutaj 75dpi. To samo można powiedzieć o przypadkach zamieszczania obrazków w formacie .bmp. Pod drugie taki rozmiar wstawianego obrazka rozwali layout wyświetlanej strony forum. Poza tym zapominasz, że osoby odwiedzające forum korzystają z bardzo różnych monitorów, od małych do dużych.
Jeśli ktoś koniecznie chce na forum zamieścić taki obrazek to można zrobić na przykład w ten sposób: zamieszczamy na forum miniaturkę obrazka, a pod nim podajemy link do większego obrazka.
ODPOWIEDZ