Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

a4karo pisze: 10 kwie 2022, o 20:52 Ciekawe kto?
Post został usunięty przez niejaki "Kosz", który każdy post, który do niego wpadł usuwa po tygodniu.

Sądzę, że warny widzą tylko moderatorzy i administratorzy.

Inna sprawa, że teraz jest mało warnów.

JK
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: a4karo »

BTW cóż za przypadek, że zniknął w chwili kiedy o tym rozmawialiśmy :)

Post testowy po warnie. Jak widać nie ma informacji o ostrzeżeniu.
Nie ma takiej informacji również w profilu.
Jedynie w zakładce Twoje konto widzę, że mam warna, ale jest nieklikalne, więc nie wiem za co.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-04-11 025328.jpg
Zrzut ekranu 2022-04-11 025416.jpg
Zrzut ekranu 2022-04-11 025536.jpg
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: admin »

No tak, ostrzeżenia są widoczne tylko dla specjalnych grup.
Przy dodawaniu ostrzeżenia domyślnie zaznaczone jest pole o powiadomieniu użytkownika o ostrzeżeniu.
Jeśli chcesz ponownie zapoznać się z jego treścią, poproś admina lub moderatora.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: a4karo »

Moim zdaniem widoczność informacji o ostrzeżeniach dla wszystkich użytkowników forum jest istotna nie tylko dla osoby "ukaranej".

Bardzo często zdarza się że ostrzeżenia dostaje się za obrażenie innego użytkownika (sam taki dostałem, bo zacytowałem Tuwima :) ) i przy obecnym ustawieniu poszkodowany nie dowie się, że moderatorzy w jakikolwiek sposób zareagowali. Również inni użytkownicy śledzący takie dyskusje mają wrażenie, że modzi pozwalają na wszystko.

Funkcjonalnośc byłą w poprzedniej wersji forum i chyba nie ma powodu, żeby jej tu nie było.


@admin - zanim ponownie odpowiesz na zgłoszenie użytkownika typowym tekstem helpdeskowca "u mnie działa" załóż sobie jakieś testowe konto z uprawnieniami ZWYKŁEGO użytkownika i popatrz jak forum wygląda z jego perspektywy.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

Skoro wreszcie można coś zmienić to do ostrzeżeń dorzucę kolejne niedziałające tu funkcje poprzedniej wersji forum:
kerajs pisze: 26 cze 2021, o 10:20 1. Przez pewien czas po zmianie serwera w Aktywne tematy pojawiały się także tematy z Kosza. Potem coś zrobiono i przestały być widoczne. Czy podobną sztuczkę można zrobić w Tematy bez odpowiedzi ?

2. Drukując tematy lub wiadomości wyrażenia w Latex są w postaci kodu (tak jak na podglądach wydruku). Czy można by poczarować aby podgląd wydruku, więc i wydruk zawierał normalne wyrażenia?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

Dlaczego teraz nie ma opcji kasowania wiadomości?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

Do 15 minut od utworzenia powinieneś mieć możliwość usunięcia posta. To ustawienie nie zmieniło się od dość dawna.

JK
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

Sprawdźmy coś innego. Dlaczego zalogowany zwykły użytkownik forum [np. ja] nie ma dostępu do działu „Archiwum”, podczas gdy jako gość mam dostęp do tego działu?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

Jan Kraszewski pisze: 23 kwie 2022, o 21:10 Do 15 minut od utworzenia powinieneś mieć możliwość usunięcia posta. To ustawienie nie zmieniło się od dość dawna.
Może tak jest, lecz ja nie mam takiej opcji. Po wysłaniu posta mogę go edytować, zgłosić lub zacytować. Nie mam ikonki z x-em.

Elayne pisze: 23 kwie 2022, o 21:34 Dlaczego zalogowany zwykły użytkownik forum [np. ja] nie ma dostępu do działu „Archiwum”, podczas gdy jako gość mam dostęp do tego działu?
Faktycznie, subforum Archiwum widzę tylko jako gość.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

a4karo pisze: 8 kwie 2022, o 23:11 A może by chociaż ostrzeżenia wyświetlać?
Przepraszam za wtrącenie swoich trzech groszy odnośnie wyświetlania ostrzeżeń na forum. Przykładowe rozwiązanie tego dla phpbb 3.2.x. Przechodzimy na stronę:

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/david63/userwarnings/releases

Pobieramy rozszerzenie, instalujemy. W zakładce Uprawnienia zaznaczamy Uprawnienia globalne grup wybieramy grupę Zarejestrowani użytkownicy a następnie Ustawienia zaawansowane. W zakładce Profil szukamy Can view a user’s warnings i zmieniamy ustawienia na Tak. Zapisujemy zmiany. Od teraz ostrzeżenia będą widoczne dla zarejestrowanych użytkowników. Możemy to zrobić też dla innych grup.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: a4karo »

kerajs pisze: 24 kwie 2022, o 19:10
Jan Kraszewski pisze: 23 kwie 2022, o 21:10 Do 15 minut od utworzenia powinieneś mieć możliwość usunięcia posta. To ustawienie nie zmieniło się od dość dawna.
Może tak jest, lecz ja nie mam takiej opcji. Po wysłaniu posta mogę go edytować, zgłosić lub zacytować. Nie mam ikonki z x-em.
Powinieneś, to słowo klucz. Niestety, z kategorii wishful thinking
Elayne pisze: 23 kwie 2022, o 21:34 Dlaczego zalogowany zwykły użytkownik forum [np. ja] nie ma dostępu do działu „Archiwum”, podczas gdy jako gość mam dostęp do tego działu?
Faktycznie, subforum Archiwum widzę tylko jako gość.
I czy w związku z tym coś się zadzieje?


Zaczynam rozumieć Szymona W, który wypisał się z tego forum po aroganckich reakcjach admina.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: kerajs »

a4karo pisze: 3 maja 2022, o 10:46 Zaczynam rozumieć Szymona W, który wypisał się z tego forum po aroganckich reakcjach admina.
Tam chyba chodziło o tego najadminiejszego admina.

Kilka lat temu, w związku z wydzielaniem z działu Fizyka działu Nauki techniczne, miałem ograniczone możliwości moderowania Forum. Możliwe, iż dlatego miewam indywidualne problemy techniczne.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: a4karo »

Podejrzewam, że chodziło tam o admina używającego nicku admin. Tego samego, który nie wie, że standardowa odpowiedź helpdesku - u mnie działa - przestał być smieszna jakieś dwadzieścia pięć lat temu.
I pewnie tego samego, który nie zdaje sobie sprawy, że zarabia na reklamach z tego forum tylko dlatego, że użytkownicy z niego korzystają.


A kasować postów też nie mogę. Ani oglądać ostrzeżeń, ani mieć dostępu do archiwum. O tikzie nie wspomnę. A podobno miało być lepiej.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Elayne »

kerajs pisze: 3 maja 2022, o 11:28 Kilka lat temu, w związku z wydzielaniem z działu Fizyka działu Nauki techniczne, miałem ograniczone możliwości moderowania Forum. Możliwe, iż dlatego miewam indywidualne problemy techniczne.
To nie powinno mieć znaczenia. Na określony czas konkretnemu użytkownikowi zostają przypisane większe uprawnienia o potem wraca on do poprzednich uprawnień. Co więcej, można zrobić w ten sposób, że użytkownik jeśli ma na to ochotę może sam sobie odblokowywać większe uprawnienia jeśli spełnia wcześniej określona wymagania [np. za określoną aktywność na forum], - np. może ukrywać posty innych użytkowników które w jego ocenie są niezgodne z regulaminem forum. Co pomaga w moderacji forum.
Szczerze mówiąc coraz mniej rozumiem co się dzieje, począwszy od „przejścia na nowy silnik” po „znikające” wartościowe tematy z forum. Kastrowanie niektórych postów z linków do stron zewnętrznych, przez co tematy po takim zabiegu tracą spójność. Coraz większe krępowanie swobody użytkownikom np. zakaz zamieszczania obrazków na hostingu zewnętrznym i w zasadzie nic w zamian - nie ma możliwości np. zmiany rozmiaru obrazka czy automatycznego usunięcia obrazka z serwera po określonym czasie lub określonej ilości wyświetleń. Użytkownicy którzy w przeszłości wnieśli wkład w rozwój forum zostali zdegradowani do zwykłych użytkowników. Jak nazwać nieodpowiadanie administracji forum na pytania kierowane do niej przez użytkowników?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: Jan Kraszewski »

a4karo pisze: 3 maja 2022, o 10:46Powinieneś, to słowo klucz. Niestety, z kategorii wishful thinking
Te 15 min. jest w ustawieniach forum. Jeżeli mimo to nie działa, to nie wiem dlaczego tak jest - przekracza to moje kompetencje "techniczne".
a4karo pisze: 3 maja 2022, o 10:46
Elayne pisze: 23 kwie 2022, o 21:34Faktycznie, subforum Archiwum widzę tylko jako gość.
I czy w związku z tym coś się zadzieje?
Gdybym miał dużo wolnego czasu i ochoty, to być może udałoby mi się w ustawieniach wygrzebać, dlaczego tak jest (metodą prób i błędów). A być może nie (patrz wyżej). Ale nie mam dużo wolnego czasu i ochoty, więc nie będę grzebać.

JK

PS
Dawno temu był admin techniczny, który zajmował się tego typu sprawami. Ale to było dawno temu, kiedy forum było młode.

PPS
Elayne pisze: 3 maja 2022, o 14:11Użytkownicy którzy w przeszłości wnieśli wkład w rozwój forum zostali zdegradowani do zwykłych użytkowników.
Właśnie zorientowałem się, że zniknęła grupa "Goście specjalni". Niniejszym informuję, że nic o tym nie wiedziałem i jestem równie zaskoczony.
ODPOWIEDZ