Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
sylvi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 paź 2017, o 04:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz

Nowe oraz brakujące funkcjonalności na forum

Post autor: sylvi91 » 9 paź 2018, o 19:01

Elayne pisze:Zamieszczanie na stronie internetowej obrazków o rozdzielczości 300dpi lub większej jest grubą przesadą, w zwykłych zastosowaniach spokojnie wystarczy tutaj 75dpi.
72 dpi! Nie tyle zamieszczanie na stronie, tylko wgranie na serwer, na kórym strona funkcjonuje powinno być umożliwione.
Elayne pisze:To samo można powiedzieć o przypadkach zamieszczania obrazków w formacie .bmp. Pod drugie taki rozmiar wstawianego obrazka rozwali layout wyświetlanej strony forum. Poza tym zapominasz, że osoby odwiedzające forum korzystają z bardzo różnych monitorów, od małych do dużych.
Format pliku graficznego nie ma tu zbyt dużego znaczenia tylko rozdzielczość i wielkośc pliku. Skrypt forum akceptuje kilka popularnych formatów i to wystarczy aby się dostosować.
Elayne pisze: Jeśli ktoś koniecznie chce na forum zamieścić taki obrazek to można zrobić na przykład w ten sposób: zamieszczamy na forum miniaturkę obrazka, a pod nim podajemy link do większego obrazka.
Równie dobrze może być tak, że skrypt forum, robi sam odpowiednią miniaturę z załadowanego na serwer oryginału. Miniaturę wstawia do postu, a oryginał może być dostępny do obejrzenia po kliknięciu na miniaturę. Po co oryginał w 300dpi. Choćby do czytelnego wydruku na kartce papieru przez domową drukarkę.
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

ODPOWIEDZ