Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

Nikomu nie zabraniam pisania.
Jak nie?? Przecież sam pisałeś:
Przykładowo za 10 uzasadnionych gotowców dany użytkownik otrzymywałby upomnienie. Myślę, że takie postawienie sprawy problem rozwiązałoby automatycznie.
Jakiego rodzaju upomnienie?
Jest do tego odpowiedni dział z pełnymi rozwiązaniami.
No i co z tego? Zacznij zatem działać w tym dziale jesli masz za dużo czasu, bo gadanie tutaj jest zbędne. A jakbyś się czuł gdybyś po 10 postach tutaj miał dostać upomnienie?
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: rtuszyns »

miodzio1988 pisze:
Nikomu nie zabraniam pisania.
Jak nie?? Przecież sam pisałeś:
Przykładowo za 10 uzasadnionych gotowców dany użytkownik otrzymywałby upomnienie. Myślę, że takie postawienie sprawy problem rozwiązałoby automatycznie.
Jakiego rodzaju upomnienie?
Jest do tego odpowiedni dział z pełnymi rozwiązaniami.
No i co z tego? Zacznij zatem działać w tym dziale jesli masz za dużo czasu, bo gadanie tutaj jest zbędne. A jakbyś się czuł gdybyś po 10 postach tutaj miał dostać upomnienie?
Czytaj ze zrozumieniem: nie po 10 postach ale po 10 gotowcach. Dla Ciebie gotowiec i post to może to samo, dla mnie niestety nie.
Konwersacja dalsza z Tobą nie ma sensu dla mnie i nie jest rozwojowa, więc ją kończę.
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

Czytaj ze zrozumieniem: nie po 10 postach ale po 10 gotowcach.
No to po 10 gotowcach jakie upomnienie chcesz dawać? Jeżeli warn to po 30 gotowcach dostaje dana osoba bana czyli zabrania mu się pisania!
Nikomu nie zabraniam pisania.
Więc to jest kłamstwo.

Szczerze to warto porozmawiać z osobami które chcą dawać gotowce i zrobić kolejny zbiór zadań z pełnymi rozwiązaniami. rtuszyns, możesz z gotowców zrobić coś pożytecznego i zaczął zbierać te gotowce tworząc jakiś fajny temat z rozwiązaniami w kompendium. Na pewno się to przyda, a i znajdziemy użytek dla gotowców.

Można, można?
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: rtuszyns »

359175.htm
Klasyczny przykład zdesperowanego lenia czekającego na gotowca.
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

No i nie dostał gotowca więc po co znowu wznawiasz temat?

rtuszyns, możesz z gotowców zrobić coś pożytecznego i zaczął zbierać te gotowce tworząc jakiś fajny temat z rozwiązaniami w kompendium. Na pewno się to przyda, a i znajdziemy użytek dla gotowców.

Coś w tym temacie zrobiłes w ogóle? Czy dalej będziesz bez sensu w tym temacie czas tracił ?
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: leszczu450 »

Chmastwo użytkownika miodzio1988 jest odrażające. Jego brak szacunku do innych użytkowników, starszych ludzi również świadczy o tym, że nie warto z nim dyskutować.
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

Ale co jest w tym chamskiego? Dałem propozycję rozwiązania "problemu" która jest bardzo racjonalna. Jak widać ludzie mają czas, żeby tutaj gadać głupoty, ale żeby zrobić coś pożytecznego na forum to nikt nie ruszy palcem. masz jakieś inne propozycje? To dajesz, a nie na mnie się skupiasz.

Gość chciał gotowca nie dostał gotowca, więc co post rtuszyns, wnosi do tematu oprócz sztucznego wznawiania tego tematu, e?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: yorgin »

miodzio1988 pisze:Ale co jest w tym chamskiego? Dałem propozycję rozwiązania "problemu" która jest bardzo racjonalna. Jak widać ludzie mają czas, żeby tutaj gadać głupoty, ale żeby zrobić coś pożytecznego na forum to nikt nie ruszy palcem. masz jakieś inne propozycje? To dajesz, a nie na mnie się skupiasz.
Jak widać i Ty masz czas, żeby gadać głupoty w tym temacie zamiast zrobić coś pożytecznego.

miodzio1988 pisze: Gość chciał gotowca nie dostał gotowca, więc co post rtuszyns, wnosi do tematu oprócz sztucznego wznawiania tego tematu, e?
Wskazuje na istnienie problemu, o którym toczy się dyskusja. Już od pierwszego posta dałeś nam do zrozumienia, że uważasz tę dyskusję za bezsensowną, więc po co się w niej wypowiadasz?
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: leszczu450 »

miodzio1988, rozwiązanie problemu jest proste. Niech każdy ma to na uwadze, że forum pomaga a nie daje gotowca. Jeśli wszystkim nam tutaj będzie przyświecała ta idea, to będzie dobrze. Uważam, że dobrze jest raz na jakiś czas wstawić tutaj temat, gdzie ktoś chce tylko i wyłącznie gotowca. Niech to przypomina wszystkim po co tutaj jesteśmy. Dawanie gotowców niesie za sobą dużo więcej negatywnych konsekwencji. Trzeba temu jakoś zaradzić. Może nie aż tak drastycznie ale jakoś trzeba. Ja uważam, że im więcej ludzi pozna ten temat i zobaczy przykładowe linki, które wkleił rtuszyns tym lepiej. Niech każdy wie co się dzieje i jak wygląda pomoc.

Zgodzę się z Tobą co do tego, że nie ma co o tym aż tyle dyskutować. Ale czy aż tak bardzo zaszkodził Ci ten krótki post rtuszyns ?
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: rtuszyns »

yorgin pisze:
miodzio1988 pisze:Ale co jest w tym chamskiego? Dałem propozycję rozwiązania "problemu" która jest bardzo racjonalna. Jak widać ludzie mają czas, żeby tutaj gadać głupoty, ale żeby zrobić coś pożytecznego na forum to nikt nie ruszy palcem. masz jakieś inne propozycje? To dajesz, a nie na mnie się skupiasz.
Jak widać i Ty masz czas, żeby gadać głupoty w tym temacie zamiast zrobić coś pożytecznego.

miodzio1988 pisze: Gość chciał gotowca nie dostał gotowca, więc co post rtuszyns, wnosi do tematu oprócz sztucznego wznawiania tego tematu, e?
Wskazuje na istnienie problemu, o którym toczy się dyskusja. Już od pierwszego posta dałeś nam do zrozumienia, że uważasz tę dyskusję za bezsensowną, więc po co się w niej wypowiadasz?
Bardzo trafne wytłumaczenie. Przyłączam się do tej wypowiedzi.
leszczu450 pisze:Chmastwo użytkownika miodzio1988 jest odrażające. Jego brak szacunku do innych użytkowników, starszych ludzi również świadczy o tym, że nie warto z nim dyskutować.
Ten użytkownik (miodzio1988) niestety nie szanuje innych. Ciekawe czy użytkownikowi, który ma order pomocnika oraz jest szeryfem forum takie rzeczy wypada robić?
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

Jak widać i Ty masz czas, żeby gadać głupoty w tym temacie zamiast zrobić coś pożytecznego.
Ehem:

239244.htm
206336.htm
206291.htm
206290.htm
206278.htm
206140.htm
206126.htm
206126.htm
206122.htm
206119.htm

Coś masz jeszcze do dodania?
Wskazuje na istnienie problemu, o którym toczy się dyskusja. Już od pierwszego posta dałeś nam do zrozumienia, że uważasz tę dyskusję za bezsensowną, więc po co się w niej wypowiadasz?
No to CI/Wam dałem rozwiązanie. Nikt nie myśli, żeby to skomentować, co? Bo najlepiej pogadać o niczym i wtedy jesteśmy happy i myślimy, że zmieniamy forum na lepsze. tja.
Niech każdy ma to na uwadze, że forum pomaga a nie daje gotowca.
Gdzie masz to napisane? W regulaminie? Gotowce to też forma pomocy. I jesteś bardzo naiwny jeśli myślisz, że forum powstało po to, żeby pomagać, bardzo.

Gotowce to też forma pomocy i też są przydatne. Nie chcecie dawać gotowców to tak napiszcie w temacie i tyle. A nie wałkujecie temat cztery strony i nic z tego nie wynika.

A sorka, jeszcze teraz strona będzie gadania o tym jaki to ja jestem be, może admin mi zabierze wtedy order szeryfa forum ojej. Nie ma za co, troszkę Wam ożywię temat, żebyśmy mieli co robić/pisać
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: luka52 »

A jak się zgodzę z miodzio1988, bo niby co ten temat zmieni? Podejrzewam, że nic...
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: rtuszyns »

luka52 pisze:A jak się zgodzę z miodzio1988, bo niby co ten temat zmieni? Podejrzewam, że nic...
Jeżeli nikt nie zwróci uwagi na takie rzeczy, to faktycznie nic to nie zmieni a forum może stać się generatorem gotowych rozwiązań. Chyba miodzio tego chce...
miodzio1988

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: miodzio1988 »

Tak, miodzio ten od gotowców. Zwróciłeś uwagę (nie Ty pierwszy) i co to zmieniło? Dałem racjonalne rozwiązanie i co z tym zrobiłeś? Przemyślałeś to?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Rozwiązywanie zadań na matematyka.pl

Post autor: AiDi »

Oczywiście, że nic, bo nie ma możliwości karania za gotowce, każdy przypadek musiałby być analizowany indywidualnie. Po co to i na co? Ja nie raz gotowce pisałem, ale to raczej w tematach trudniejszych niż "oblicz pochodną". Mam się z tym czuć źle?
Jedyne co mi się nie podoba, kiedy w jakiejś 'dłuższej' dyskusji, w której np. ja udzielam porad, przychodzi sobie ktoś (akurat mam w tej chwili na myśli pewnego konkretnego użytkownika) i jak gdyby nigdy nic wkleja całe rozwiązanie. To akurat rozpatruję w kategoriach "braku szacunku". Ale jak nikt nie odpowiada np. w jakimś starym temacie, to nie widzę przeszkód by podać rozwiązanie.
to faktycznie nic to nie zmieni a forum może stać się generatorem gotowych rozwiązań
Żeby forum stało się "generatorem gotowców" to musi być bardzo dużo chętnych do pisania tych gotowców. Na forum siedzę od lat i nie zauważyłem żadnych drastycznych zmian w tej sprawie, nie zauważyłem nagłego wzrostu 'nudzących się' i podających gotowe rozwiązania. Zbytnio dramatyzujesz.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, o 13:41 przez AiDi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ