profanacja uczuć religijnych

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Kera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 8 lis 2014, o 15:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

profanacja uczuć religijnych

Post autor: Kera »

Proszę o usunięcie i pilnowanie, aby uczucia religijne nie były profanowane przez użytkownika kmarciniak1 ani nikogo innego,gdyż obraz Matki Bożej na tle pseudo tęczowych kolorach obraża wszystkich katolików. Prawdziwa tęcza ma 7 kolorów a nie 6.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: AiDi »

Kera pisze: 7 sie 2020, o 22:52 Prawdziwa tęcza ma 7 kolorów a nie 6.
Prawdziwa tęcza ma spektrum ciągłe. Poza tym to zdanie:
Kera pisze: 7 sie 2020, o 22:52 gdyż obraz Matki Bożej na tle pseudo tęczowych kolorach obraża wszystkich katolików.
tak jak jest napisane jest po prostu nieprawdą. Nie obraża wszystkich. Można by rzec, że nie obraża całkiem sporej grupy (kto wie czy nie większości?), w tym wielu duchownych.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: Premislav »

Ojojoj, biedny katolicki płateczku śniegu, chlip chlip, Twoje tak ważne i wyjątkowe uczucia zostały zranione! Katolicy ciągle są prześladowani w Polsce, może Cię przytulić?
Pewnie dostanę za to ostrzeżenie i zapewniam, warto.

Dodano po 56 minutach 52 sekundach:
Prawicowa pisownia przedrostka pseudo- z przymiotnikami jest rozłączna, to już dawno temu zauważyłem (w 2014 r. na forum młodzieżowym, które moderowałem i w 2015 r. na Sport.pl). Tymczasem pisownia lewacka, ojkofobiczna okazuje się nieco odmienna:

Kod: Zaznacz cały

https://sjp.pwn.pl/zasady/183-47-Pisownia-wyrazow-typu-pseudo-Polak-eks-Amerykanin;629534.html

No ale wiadomo, ja to jestem wolnościowcem językowym, co mi tam jacyś preskryptywiści będą dyktować, jak mam się wypowiadać, język należy do ludzi, a nie na odwrót :!:
Kera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 8 lis 2014, o 15:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: Kera »

To że słowo szacunek jest obce dla tęczowej zarazy to już sami udowodniliście wielokrotnie, mam gdzieś co bierzesz i w co dajesz, ale od wiary w Boga to wara
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: Premislav »

Dlaczego należy bezwarunkowo szanować cudze poglądy i wierzenia? Ja na przykład szanuję poglądy, które uważam za mądre i nie szanuję poglądów, które uważam za głupie.
Ponadto zauważ może subtelną różnicę między jakimiś cipkomaryjkami czy parodiami obrządków a Matką Boską na tęczowym tle: w przypadku cipkomaryjek czy parodii monstrancji w postaci waginy na kiju (czy co to tam było) mamy do czynienia z zestawieniem symboli religijnych ze znakami, które w naszej kulturze są powszechnie uznawane za obraźliwe (to nie znaczy, że wszędzie są obraźliwe, ale w końcu symbole zawsze istnieją w kontekście, a nie w próżni). Natomiast tęczowe barwy nie są powszechnie uznawane za obraźliwe, tylko taki wydźwięk mają według niektórych osób mocno religijnych (i niektórych niereligijnych). Czy gdyby na pomniku Jezusa powiesić flagę biało-czerwoną, to Twoje oburzenie byłoby na tym samym poziomie? Też nie jest to znak uniwersalnie obraźliwy w naszym kręgu kulturowym. Jeśli odpowiedź jest negatywna, to powiedz mi, czemu społeczeństwo ma się dostosowywać do Twojego (i może 30% ludzi) podejścia do symboli?

PS Podaj, proszę, argument za istnieniem Boga, który Cię przekonuje. Można by się przyjrzeć słuszności tego argumentu. :)

Dodano po 25 minutach 22 sekundach:
Aczkolwiek mam wrażenie, że możemy się rozminąć z uwagi na różnice w podstawach:
1. rodzice uczyli mnie (a ja tym bardziej nabyłem takie przekonanie pod wpływem wybieranych lektur), że na szacunek trzeba sobie zapracować, natomiast to, co można dostać automatycznie, to brak agresji, neutralność. Katolicy w Polsce nie tylko zresztą nie zapracowali na mój szacunek, lecz wręcz przeciwnie: narzucając innym poglądy, blokując na wszelkie sposoby legalne aborcje, plwając na nieagresywne (statystycznie) mniejszości. Jeśli ktoś uznaje, iż szacunek to domyślna postawa – nie dogadamy się i już, ja swego zdania nie zmienię (np. dopuszczam, że kiedyś mógłbym stać się socjaldemokratą, natomiast na pewno nie stanę się grzeczniutkim i czołobitnym wobec dowolnych głupot sługą sług bożych), dobrze je przemyślałem.
2. nie uważam, że poglądy religijne zasługują na jakiekolwiek lepsze traktowanie niż poglądy ekonomiczne, obyczajowe, filozoficzne, jakieś zapatrywania ideologiczne (zresztą religia katolicka, konsekwentnie wyznawana, jest też ideologią). Spora część spotykanych przeze mnie wierzących ma tu emocjonalny stosunek: no dla nich ich religia jest bardzo ważna, więc zasługuje według nich na szczególną ochronę, proste.
Tylko może wyjaśnię, nie chcę wprowadzenia obrazy uczuć filozoficznych czy ekonomicznych, lecz pragnę likwidacji jakichkolwiek paragrafów odnoszących się do obrazy uczuć w ogóle. Sticks and stones may break my bones, but words will never hurt me. Karałbym i ścigałbym wyłącznie nawoływanie do przemocy i oszczerstwa (typu „każdy ksiądz to pedofil").
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: kmarciniak1 »

Kera pisze: 8 sie 2020, o 00:25 To że słowo szacunek jest obce dla tęczowej zarazy to już sami udowodniliście wielokrotnie
Swoimi postami pokazujesz, że tobie też obcy jest szacunek dla drugiego człowieka.
To mój pierwszy i ostatni post w tym wątku. Z osobami o tak homofobicznych poglądach jak twoje staram się nie dyskutować bo na to nie zasługują. Mój avatar pozostaje bez zmian.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: janusz47 »

kmarciniak1, czy naprawdę kogoś jeszcze interesują na tym Forum, Twoje "nowoczesne poglądy" i Twój awatar zmieniony, czy niezmieniony?
Kera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 8 lis 2014, o 15:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: Kera »

kmarciniak1 zmień swego awatara na prawdziwą jak Bóg przykazał tęcze i nie prowokuj skoro nikt nie prowokuje i nie obraża poglądów "tęczowych". Jak jesteś taki odważny wstaw zamiast Matki Bożej , Mahometa i ciesz się krótkim życiem jakie ci pozostanie, gdyż muzułmanie to nie katolicy , a za takie naruszenie ich uczuć religijnych, skrócą cię o głowę, szybciej niż rozum dotrze do twej świadomości.

Dodano po 27 minutach 21 sekundach:
Natomiast tęczowe barwy nie są powszechnie uznawane za obraźliwe
Masz całkowitą rację tęczowe tak, ale nie pseudo-tęczowe, jeżeli jednak pewna grupa społeczeństwa przywłaszczyłaby prawdziwą (rozumianą w codziennym życiu) tęcze i w sposób rażący profanowała ją, byłoby to obraźliwe dla katolika, gdyż tęcza jest znakiem przymierza człowieka z Bogiem i wszelka profanacja tej tęczy spotkałaby się z reakcją.
Czy gdyby na pomniku Jezusa powiesić flagę biało-czerwoną, to Twoje oburzenie byłoby na tym samym poziomie?
Flaga Polski jest naszą dumą i przynależnością do konkretnej grupy społeczeństwa, posługującą się tym samym językiem i wyznającą pewne zasady obowiązujące w danej grupie. Dlatego byłbym dumny jeśli flaga biało-czerwona byłaby zawieszona na pomniku Jezusa, nawet flaga rozumiana jako prawdziwa tęcza, też nie stwarzałaby konfliktu.
Też nie jest to znak uniwersalnie obraźliwy w naszym kręgu kulturowym. Jeśli odpowiedź jest negatywna, to powiedz mi, czemu społeczeństwo ma się dostosowywać do Twojego (i może 30% ludzi) podejścia do symboli?
Podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu jest taki że my katolicy uznajemy tęcze 7-kolorową a nie 6-kolorową. Profanacja w ten sposób symboli religijnych jest zwykłym chamstwem ze strony osób o odmiennych poglądach. Nas sprawy intymne tęczowych nie interesują pod warunkiem że się tym nie obnosisz.Polska była i pozostanie konserwatywna ,a wszelkie próby tej zmiany spotkają się ze zdecydowanym oporem , z użycie siły włącznie, bez względu czy to się będzie europie podobało czy też nie.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: profanacja uczuć religijnych

Post autor: AiDi »

Kera pisze: 8 sie 2020, o 13:04 Podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu jest taki że my katolicy uznajemy tęcze 7-kolorową a nie 6-kolorową.
A my fizycy uznajemy tęczę continuum-kolorową, a nie 7-kolorową. Czy zatem katolicy profanują fizykę? Nie. Tęcza, ile kolorów by nie miała, nie jest symbolem powszechnie uważanym za obraźliwy. To jest fakt. Jeśli avatar kmarciniak1 Ciebie razi to możesz zainstalować jakiś dodatek do przeglądarki, który będzie ukrywał wybrane przez Ciebie obrazki. Tak swego czasu zrobił Premislav z moim avatarem. I wszyscy byli zadowoleni. Jeśli chcesz kontynuować wymianę poglądów na ten temat, to myślę, że Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat będzie dobrym miejscem. Administracja nie ma w tej chwili żadnych podstaw do tego by nakazywać użytkownikowi kmarciniak1 zmianę avatara. Temat zatem zamykam.
Zablokowany