Strona 1 z 1

Mój kolejny post został usunięty z powodu braku Latexa.

: 3 lip 2019, o 16:25
autor: sylvi91
Witam.

Bywam rzadko na forum i jestem trochę zdziwiony postępowaniem moderatorów w sprawie usuwania dość wartościowych merytorycznie postów z powodu braku zapisu pewnych wzorów w formie przyjetej powszechnie na forum.

Mogłbym go używać (tego Latexa) ale to nawet komplikuje moim zdaniem sprawę, bo wzoru nie da się skopiować do schowka... a czasem to bardzo przydatna funkcja.

Napisałem post o moim odkryciu dotyczącym zbioru liczb pierwszych i został z powodu braku kilku znaczników usunięty.
To jest nie fair.
W poście zwróciłem sie z prośbą o ewentualne naniesienie poprawki (wstawienie znaczników) przez moderację. Nie uczyniono tego. Jakbym wogóle napisał jakoś wszystko niezrozumiale albo nawet bez sensu.

Jak mogę przywrócić post dotyczący mojej hipotezy o liczbach pierwszych z kosza, aby został na forum?

P.S. Ponadto wstawianie obraków na forum przy tym silniku to jest jakaś porażka, a jest co pokazać jeśli chodzi o spiralę Fibonacciego z wyznaczonymi liczbami pierwszymi.

Dziękuje za uwagę i liczę na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Re: Mój kolejny post został usunięty z powodu braku Latexa.

: 3 lip 2019, o 16:44
autor: Premislav
Jak mogę przywrócić post dotyczący mojej hipotezy o liczbach pierwszych z kosza, aby został na forum?
Skopiuj treść posta z kosza, wklej do okna wiadomości i wstaw to jeszcze raz używając LaTeXa.

Co do smutów, że bez LaTeXa posty się wywala, cóż, to jest w regulaminie. Zaakceptowałeś go, rejestrując się.

Pozdrawiam, administrator forum, dr January Kraszczewski.

Mój kolejny post został usunięty z powodu braku Latexa.

: 3 lip 2019, o 16:55
autor: AiDi
sylvi91 pisze:Bywam rzadko na forum i jestem trochę zdziwiony postępowaniem moderatorów w sprawie usuwania dość wartościowych merytorycznie postów z powodu braku zapisu pewnych wzorów w formie przyjetej powszechnie na forum.
Ale co Ciebie dziwi? Regulamin jest po to, żeby go przestrzegać, i Ty rejestrując się tutaj zgodziłeś się na jego przestrzeganie. Złamałeś regulamin to poniosłeś tego konsekwencje. Co w tym dziwnego? Jeśli będziemy robić wyjątki, to po co nam regulamin? Każdy może powiedzieć "a mój post jest super wartościowy więc nie muszę używać LateXa". Chcesz, żeby inni poświęcali swój czas na analizowanie tego co piszesz, a sam nie poświęcisz czasu na zapisanie tego w regulaminowej formie...
To jest nie fair.
Co nie jest fair? Ponoszenie konsekwencji za świadome łamanie regulaminu forum?
W poście zwróciłem sie z prośbą o ewentualne naniesienie poprawki (wstawienie znaczników) przez moderację. Nie uczyniono tego.
Ale czemu mamy za Ciebie poprawiać posty, skoro nie jesteś nowym użytkownikiem i doskonale wiesz jak napisać je poprawnie samemu? Bo Tobie się nie chce?
Jak mogę przywrócić post dotyczący mojej hipotezy o liczbach pierwszych z kosza, aby został na forum?
Skopiuj starego posta, popraw i wyślij na nowo.

Mój kolejny post został usunięty z powodu braku Latexa.

: 3 lip 2019, o 17:19
autor: sylvi91
Dobrze. Tylko, że czasem jest tak, że zostawiam post na forum i dość długo tu nie wracam. Obawiam się, że ten post po przesunięciu do kosza po pewnym termine jest permanentnie kasowany. Wówczas nie było by możliwości kontynuacji i nawet wtedy poprawienia ewentualncyh błędów. Nawet teraz nie ma, muszę skopiować post do schowka. A jakby wszystkie wzory były w znacznikach LaTex to nawet nie wiem czy się wtedy kopiują ładnie do nowego posta, czy trzeba je przepisywać. Zaraz to sprawdzę, bo jedna linijka z jednym wzorem jest w znacznikach \(\displaystyle{ i ciekawe czy się wklei do posta. Wzory nad którymi pracujemy przez jakiś czas nie tak łatwo zapomnieć jednak zdarza się, a mozolne przepisywanie tego samego nie ma czasem sensu.}\)