Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

Pytanie jest do tego punktu:
1.4 Znajomość matematyki na poziomie co najmniej 1 klasy starego liceum / 3 klasy gimnazjum. W związku z zapotrzebowaniem na Moderatorów do działów akademickich, mile widziani są zwłaszcza studenci kierunków ścisłych.
Który jest opisany jako warunek konieczny do bycia moderatorem.

Tymczasem:

363053.htm

mamy tutaj przykład braku znajomości matematyki na poziomie gimnazjum ( 3 klasa, nie?)

Proszę o odpowiedź administracji czemu ten warunek nie został zweryfikowany i czy nadal ta osoba powinna być moderatorem?
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: rtuszyns »

Moim zdaniem nie ma żadnych podstaw aby sądzić, że przytoczony użytkownik-moderator nie zna podstaw matematyki. Najwidoczniej autor tego tematu przesadnie zinterpretował zapis regulaminu. Wydaje mi się, że może to być podyktowane niechęcią do tego moderatora.
Również śledziłem temat i czytałem go i stwierdzenie w pierwszym poście
leszczu450 pisze:Do sprawy podchodze trochę inaczej niż kiedyś w liceum.
mówi, że użytkownik-moderator chce sprawdzić swoje inne podejście do tego samego problemu. Zwraca się z tym o pomoc na forum i prosi o wytłumaczenie i pomoc w zrozumieniu.
Tak postawione pytania i prośba o pomoc nie może przesądzać o nieznajomości matematyki na poziomie liceum, gimnazjum.
Finalnie cytatem przekonującym o tym jest stwierdzenie
leszczu450 pisze:Wszyscy już od dawna wiemy, że to \(\displaystyle{ 36}\).
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: MadJack »

Komuś się po prostu nudzi przez święta Ja w gimnazjum rachunku prawdopodobieństwa nie miałem, widziałem też stare podręczniki do pierwszej liceum, w których także nie występował. Stąd nie widzę tutaj problemu. Ten zapis w regulaminie jest dosyć nieprecyzyjny i w sumie uważam ten temat za próbę złośliwej jego interpretacji :>
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

No jeśli ktoś wypisując rzut dwiema kostkami wyniki tak:
11 12 13 14 15 16
22 23 24 25 26
33 34 35 36
44 45 46
55 56
66
Gdzie w gimnazjum się uczy, że tych wyników jest \(\displaystyle{ 36}\) to nie zna podstaw matematyki, czyli nie spełnia tego warunku koniecznego, który zacytowałem.
Zwraca się z tym o pomoc na forum i prosi o wytłumaczenie i pomoc w zrozumieniu.
Czyli nie umie/nie rozumie danego zagadnienia czyli znowu nie spełnia tego warunku.
Finalnie cytatem przekonującym o tym jest stwierdzenie
Finalnym cytatem jest odpowiedź ostatnia w tym temacie:

Kacperdev, jest tylko jedna opcja na wyrzucenie 11. Jedna z 21.
To są wszystkie:
11 12 13 14 15 16
22 23 24 25 26
33 34 35 36
44 45 46
55 56
66
Czyli znowu to samo.
Ten zapis w regulaminie jest dosyć nieprecyzyjny i w sumie uważam ten temat za próbę złośliwej jego interpretacji
Zatem proszę administrację o doprecyzowanie tego warunku i prawidłową interpretację
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: rtuszyns »

miodzio1988 pisze:No jeśli ktoś wypisując rzut dwiema kostkami wyniki tak:
11 12 13 14 15 16
22 23 24 25 26
33 34 35 36
44 45 46
55 56
66
Gdzie w gimnazjum się uczy, że tych wyników jest \(\displaystyle{ 36}\) to nie zna podstaw matematyki, czyli nie spełnia tego warunku koniecznego, który zacytowałem.
Najwidoczniej błędnie zinterpretowałeś postawiony problem.
miodzio1988 pisze:
Zwraca się z tym o pomoc na forum i prosi o wytłumaczenie i pomoc w zrozumieniu.
Czyli nie umie/nie rozumie danego zagadnienia czyli znowu nie spełnia tego warunku.
Umieć a rozumieć to dwie różne rzeczy. Chodziło tu o zrozumienie dlaczego tak nie jest.
miodzio1988 pisze:
Finalnie cytatem przekonującym o tym jest stwierdzenie
Finalnym cytatem jest odpowiedź ostatnia w tym temacie:

Kacperdev, jest tylko jedna opcja na wyrzucenie 11. Jedna z 21.
To są wszystkie:
11 12 13 14 15 16
22 23 24 25 26
33 34 35 36
44 45 46
55 56
66
Czyli znowu to samo.
Ponownie błędnie interpretujesz postawiony problem.
miodzio1988 pisze:
Ten zapis w regulaminie jest dosyć nieprecyzyjny i w sumie uważam ten temat za próbę złośliwej jego interpretacji
Zatem proszę administrację o doprecyzowanie tego warunku i prawidłową interpretację
Skoro administracja uczyniła tego użytkownika moderatorem, to oznacza, że spełnił wszystkie wymagania.
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

Najwidoczniej błędnie zinterpretowałeś postawiony problem.
No to co się dzieje w temacie pokazuje, że jednak dobrze. Przeczytaj temat uważnie.
Umieć a rozumieć to dwie różne rzeczy. Chodziło tu o zrozumienie dlaczego tak nie jest.
Ani nie umie, ani nie rozumie z tego co widać w temacie.
Skoro administracja uczyniła tego użytkownika moderatorem, to oznacza, że spełnił wszystkie wymagania.
No teraz widać, że nie spełnia stąd moje pytanie. Czekam zatem na odpowiedź administracji jak to jest z tym punktem który zacytowałem
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: rtuszyns »

Ja również czekam, ale myślę, że administracja nie przyzna Ci racji.
Swoją opinię wyraziłem, ale tu najważniejsza jest opinia administracji.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: yorgin »

Administracja nie widzi uchybień wobec cytowanego punktu warunkującego przyjęcie do grona moderatorów w dyskutowanym przypadku.

W cytowanym temacie został na początku wyraźnie zaznaczony kontekst tematu. Również czym innym jest machinalne liczenie (czego zwykle doświadcza się w gimnazjum/liceum), a czym innym próba zrozumienia tego, dlaczego wykonujemy takie a nie inne obliczenia celem rozwiązania zadania.

Moderator, o którym jest dyskusja, ma zaliczoną maturę z matematyki oraz jest studentem tegoż przedmiotu na jednej z lepszych polskich uczelni. Twierdzenie iż że nie posiada on dostatecznej wiedzy wydaje się być absurdalne.

Ponadto matematyka jest dziedziną szeroką i nie każdy musi posiadać szeroką wiedzę z każdego działu matematyki (nawet na poziomie szkolnym). Jestem na 100% pewien, że są takie rzeczy ze szkolnej matematyki, których nie pamiętam. Czy to mnie automatycznie dyskredytuje?

Proponowane metody rozwiązania problemu z cytowanego tematu, typu
Eksperymentalnie to sprawdź. Rzuć tysiąc razy i zobacz jakie prawdopodobieństwo rzeczywiście wychodzi
może i zadziałają, ale tylko do jednego przypadku. Czy jak zmienimy model to znów musimy powtarzać doświadczenie tysiąc razy? Dodatkowo badania empiryczne są obarczone błędami i jak mamy pecha, to doświadczenie może być psu na budę. Autor tej wypowiedzi powinien być tego świadom.
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

Twierdzenie iż że nie posiada on dostatecznej wiedzy wydaje się być absurdalne.
Przeczytaj zatem temat i napisz mi znowu, że to jest student matematyki. Jeszcze raz, bo nie wierzę
Czy jak zmienimy model to znów musimy powtarzać doświadczenie tysiąc razy? Dodatkowo badania empiryczne są obarczone błędami i jak mamy pecha, to doświadczenie może być psu na budę. Autor tej wypowiedzi powinien być tego świadom.
Jest doskonale świadomy.
Jestem na 100% pewien, że są takie rzeczy ze szkolnej matematyki, których nie pamiętam. Czy to mnie automatycznie dyskredytuje?
Można nie pamiętać wielu rzeczy, ale jak zobaczysz problem z gimnazjum powinieneś z miejsca go rozwiązać, inaczej dyskredytuje brak pewnych kwalifikacji.
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: kamil13151 »

miodzio1988 pisze:mamy tutaj przykład braku znajomości matematyki na poziomie gimnazjum ( 3 klasa, nie?)
W mojej historii programowej rachunek prawdopodobieństwa był dopiero w 3 liceum.
miodzio1988 pisze:Można nie pamiętać wielu rzeczy, ale jak zobaczysz problem z gimnazjum powinieneś z miejsca go rozwiązać, inaczej dyskredytuje brak pewnych kwalifikacji.
Wiemy, że jesteś "alfa i omega", osobą która całkowicie się nie myli i zawsze wszystko wie. Bardzo mi przykro z tego powodu, że nasz kolega z grona moderatorów miał jakże prosty problem w Twoim mniemaniu. Jednak wydaje mi się, że w podręczniku Matematyka z plusem III widziałem ciekawostkę, w której jeden ze znanych matematyków miał ten sam problem co tutaj przedstawiony, ale przecież musiałbyś i tak uznać jego wyższość.
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

No to dziękuję za odpowiedź i za dwa ostrzeżenia w związku z tym

Temat do zamknięcia, bo jeszcze bana dostanę za czytanie regulaminu i pytanie o regulamin o_O
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: kamil13151 »

miodzio1988 pisze:Temat do zamknięcia, bo jeszcze bana dostanę za czytanie regulaminu i pytanie o regulamin o_O
Wypadałoby jednak nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nawet ten wątek jest nieregulaminowy.
III 5.2 Temat: Nie może być pisany DRUKIEM, w stylach L33t, FrEaK i pokrewnych.
Osoba posiadająca 32k postów łamie kolejny punkt regulaminu, czy to trzecie ostrzeżenie?
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

Wypadałoby jednak nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
No chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem w Waszym stylu Dla mnie jak coś jest czarne to jest czarne, a nie "ma zaliczoną maturę z matematyki oraz jest studentem tegoż przedmiotu na jednej z lepszych polskich uczelni." to umie te rzeczy, bo tak papierek mówi
Osoba posiadająca 32k postów łamie kolejny punkt regulaminu, czy to trzecie ostrzeżenie?
No zobaczymy co kolejne dni przyniosą
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: cosinus90 »

Generalnie sprawa wygląda tak : przyczepiłeś się o kompletną bzdurę, bo moderator ma wiedzę na poziomie o którym mowa tylko chciał wyjaśnić sprawę z "ludzkiego" punktu widzenia. Ok, rozumiem że jakiś czas temu nadepnął Ci na odcisk, ale moim zdaniem nie jest zbyt dobrym zachowaniem wyjaśnianie takich rzeczy na forum (a poprzez to szkodzenie jego wizerunkowi - nie za fajnie wygląda z boku, jak użytkownik z rangą Korepetytora i największą ilością postów ma jakieś niesnaski z moderatorem). Mogłeś napisać PW do administratora zamiast zakładać temat, ale nieważne, widocznie chciałeś się pokazać publicznie czy nie wiem co. Nie poparł Cię kompletnie nikt, wręcz przeciwnie, więc chyba wywarty efekt jest nieoczekiwany.

I najśmieszniejsze w tej bzdurnej sprawie jest to, że zasłaniając się przy tym jakże uważnie przeczytanym regulaminem nie zauważyłeś, że sam go złamałeś (czyżby karma?), a jak administrator słusznie dał Ci ostrzeżenie to się teraz jeszcze ironicznie odgrażasz tekstami na poziomie zbuntowanego 15 latka typu
No zobaczymy co kolejne dni przyniosą
Powiem tak - jak dostaniesz bana to nikt płakał nie będzie, niech dotrze do Ciebie że nie jesteś tutaj niezastąpiony więc radzę spuścić z tonu.
miodzio1988

Pytanie o regulamin-IV MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM

Post autor: miodzio1988 »

Generalnie sprawa wygląda tak : przyczepiłeś się o kompletną bzdurę, bo moderator ma wiedzę na poziomie o którym mowa tylko chciał wyjaśnić sprawę z "ludzkiego" punktu widzenia.
Nie jest to bzdura. WIdzę braki na poziomie gimnazjum, w regulaminie jest zapis o pewnej minimalnej wiedzy stąd poruszyłem wątek. Prosta sprawa.
(a poprzez to szkodzenie jego wizerunkowi - nie za fajnie wygląda z boku, jak użytkownik z rangą Korepetytora i największą ilością postów ma jakieś niesnaski z moderatorem).
Ja tam nawet ostatnio pomagałem tego moderatowi więc nie chodzi o sprawy personalne. Po prostu pytam o punkt regulaminu, który nie jest spełniony. Za zwrócenie uwagi dostałem dwa warny. Fajnie.
a jak administrator słusznie dał Ci ostrzeżenie to się teraz jeszcze ironicznie odgrażasz tekstami na poziomie zbuntowanego 15 latka typu
A gdzie tutaj jest jakaś groźba? Dostanę bana albo nie, zobaczymy co kolejne dni pokażą.
Powiem tak - jak dostaniesz bana to nikt płakał nie będzie, niech dotrze do Ciebie że nie jesteś tutaj niezastąpiony więc radzę spuścić z ton
Szkoda, myślałem, że jesteśmy przyjaciółmi.
Zablokowany