Pytanie o nieregulaminowe posty

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
miodzio1988

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: miodzio1988 »

Dostałem dzisiaj dwa maile od pewnego nowego moderatora, który najwyraźniej mnie nie lubi i nowe przywileje i "władza" ten brak sympatii mocno okazują co chyba jest sprzeczne z punktem regulaminu :
3.4 Nie nadużywanie swoich uprawnień.
no i chyba z takim zwyczajnym podejściem, że moderator powinien być chociaż minimalnie obiektywny.

Stąd mój post, niech jakiś inny moderator/admin oceni czy złamałem regulamin czy nie:

359644.htm#p5210363
Proszę zwracać się do użytkowników forum z większym szacunkiem. Nikt w tej dyskusji nie prosił Ciebie o osąd. Jasno mówi o tym regulamin. Proszę szczególną uwagę zwrócić na punkty II. 2 i II. 3
359572.htm#p5209986

Kolejny raz zwracam uwagę na nagminne łamanie regulaminu. Proszę zwrócić w szczególności uwagę na ten punkt:
2. Forum Matematyka.pl gromadzi Użytkowników w różnym wieku o zróżnicowanym poziomie znajomości matematyki. Każdy ma prawo do niewiedzy. Każdemu Użytkownikowi należy się szacunek, niezależnie czy jest na poziomie 1-szej klasy podstawówki, czy 4-go roku matematyki. Wszelkie naśmiewanie się z innych, zniechęcanie do pisania, zastraszanie, czy inna forma rażącego naruszania godności osobistej innego Użytkownika - będzie karane.
Ja wiem, że jak każdemu użytkownikowi się należy szacunek to mi się ten szacunek nie należy, nie?
Ja poświęcam swój czas, chcę komuś pomóc za darmo, a ta osoba wyjeżdża mi tekstami typu:
Być może potrafisz, ale jak widać nie chcesz pomóc. Więc po co odpowiedziałeś na mój post i marnujesz mój czas?
I pokazuje zupełny brak szacunku w moją stronę. Tego już szanowny nowy moderator nie weźmie pod uwagę?

No i pisze to moderator, który baaaardzo chętnie wypowiadał się w temacie o gotowcach:
97905,25.htm

Więc złamałem rażąco regulamin czy po prostu moderator mnie nie lubi i wszystko będzie robił, żeby mi dać warna? Jeśli to ma tak wyglądać, że moderator tym się będzie kierował w swoich decyzjach i postępowaniu to chciałbym porozmawiać z administracją tej stronki, bo chyba taka osoba nie powinna być modem. Takie jest moje zdanie.

Czekam bardzo na odpowiedź, dziękuję za uwagę
szw1710

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: szw1710 »

Wyluzuj, nowy moderator jest osobą taktowną i dobrze wychowaną. Nie widzę w jego wypowiedziach znamion obrażania kogokolwiek. Co więcej, w słowach moderatora jest dużo racji. Pomaganie półsłówkami w denerwujący sposób nie sprzyja jakości forum.

Jeśli nie przepadacie za sobą, niech jeden nie pisze w tematach, gdzie jest drugi. Prosta rada.

Nikt nam nie kazał lubić wszystkich.
miodzio1988

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: miodzio1988 »

Wygląda to tylko na to, że mnie bardzo nie lubi i dlatego chce zrobić wszystko, żeby mi dać warna. Bo to idzie w tym kierunku tylko. Nie lubię to znajdę powód, żeby CIę ukarać za to, że Ciebie nie lubię (sic). A chyba moderator powinien być obiektywny, nie?

Ja wiem, że temat poleci w moją stronę zaraz, więc może na temat pogadamy?
O jakości forum bym nie wspominał w tym kontekście po ostatnich próbach pomocy właśnie tego moderatora.

leszczu450 <- o tego moderatora chodzi.
Nikt nam nie kazał lubić wszystkich.
Nie mówię, że ktoś ma mnie lubić. Spoko, nie lubi, przyjmuje to do wiadomości. Ale jak ma być moderatorem to chyba troszkę obiektywny musi być, nie?
PostNapisane: 26 lutego 2014, 13:49
A ten moderator zwrócił mi uwagę na post z 26 lutego (!!!), więc nie wygląda to na przeglądanie moich postów aż znajdę coś na miodzia? Sam sobie odpowiedz
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: cosinus90 »

Moderatorem nie jestem, ale skoro wypowiedział się szw1710, to i ja mogę.

W pierwszym temacie który przytoczyłeś faktycznie masz rację, użytkownik był leniwy i niegrzeczny, ale zauważ że i Ty święty nie byłeś - teksty w stylu "jak mam na imię?" bo ktoś zwyczajowo zwrócił się do Ciebie per "przyjacielu" trochę nie przystoją osobom z Twoim statusem. Nie chodzi o to że kogoś tu obraziłeś, ale wypowiadasz się w sposób zaczepny i prowokacyjny. No, a jak kogoś prowokujesz, to niedziwne że czasem Ci się uda.
W drugim temacie to samo. Użytkownik znów był leniwy, ale nie wykazałeś za grosz cierpliwości tylko znów pierwszy rzuciłeś rękawicę - "ojej, biedny". Mogłeś tylko napisać - "poszukaj w Internecie", bez tych chamskich wstawek. Ludzie nie są tacy głupi jak Ci się wydaje i czytają ze zrozumieniem Twoje posty, osobiście jakbym szukał pomocy na jakimś forum i dostał takim tekstem na twarz, to na pewno nie nastroiłoby mnie pozytywnie do Ciebie.

W tym co piszesz na końcach przytoczonych tematów masz 100% racji. Ale powtórzę - sęk tkwi w tym, że prowokujesz, o czym też wspomniał szw1710. Zastanów się nad tym, bo nie jestem ani po Twojej stronie, ani po stronie moderatora o którym mówisz - więc chyba moje zdanie jest w miarę obiektywne.
miodzio1988

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: miodzio1988 »

mój ćwiczeniowiec na uczelni jest naprawdę słaby
Kilku ćwiczeniowców mamy na forum, ciekawe co by powiedzieli na takie teksty.

O to mi bardziej chodzi:
A ten moderator zwrócił mi uwagę na post z 26 lutego (!!!), więc nie wygląda to na przeglądanie moich postów aż znajdę coś na miodzia?

Chociaż oczywiście jeśli zawiniłem to przemyślę to, ale szukanie haka na mnie źle moim zdaniem wygląda i bardzo nieprofesjonalnie jeśli chodzi o danego moderatora lub dowolnego moderatora. Nie zgodzisz się z tym?
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: cosinus90 »

miodzio1988 pisze:
mój ćwiczeniowiec na uczelni jest naprawdę słaby
Kilku ćwiczeniowców mamy na forum, ciekawe co by powiedzieli na takie teksty.
Ale nie wiesz czy ten ćwiczeniowiec faktycznie jest słaby czy nie. Obaj studiowaliśmy i chyba obaj wiemy co niektórzy potrafią wyprawiać. Ale nawet jeśli to nieprawda, to to że ktoś obraża kompletnie obcą Ci osobę, nie oznacza że masz się zniżać do poziomu tego kogoś i również być dla niego opryskliwym. Powtórzę - osobie z Twoim statusem na forum to po prostu nie przystoi.
miodzio1988 pisze:O to mi bardziej chodzi:
A ten moderator zwrócił mi uwagę na post z 26 lutego (!!!), więc nie wygląda to na przeglądanie moich postów aż znajdę coś na miodzia?

Chociaż oczywiście jeśli zawiniłem to przemyślę to, ale szukanie haka na mnie źle moim zdaniem wygląda i bardzo nieprofesjonalnie jeśli chodzi o danego moderatora lub dowolnego moderatora. Nie zgodzisz się z tym?
Prawo nie powinno działać wstecz i faktycznie przeglądanie Twoich postów w celu znalezienia tych nieregulaminowych można nazwać nadgorliwością. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie, jak moderator zaprzestanie takich praktyk, a Ty w przyszłości nie dasz mu powodów do interwencji.
Awatar użytkownika
Gadziu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 7 lut 2009, o 21:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa\Radom
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 48 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: Gadziu »

Ja też moderatorem nie jestem, ale też może coś dopowiem. Zdecydowanie ściganie Ciebie i szukanie haków na Ciebie, przez tego moderatora było by nie poprawne i nie przystoi moderatorowi. Z drugiej strony myślę, że należy zaczekać na wypowiedź drugiej strony. Uważam, że nie możesz prosić o osąd innych moderatorów i administratorów, bez wysłuchania drugiej strony.

Tak BTW w zupełności podzielam zdanie cosinus90 i szw1710, że bardzo często Twoje posty prowokują innych użytkowników i wcale miło ich do Ciebie nie nastawiają.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: leszczu450 »

szw1710, cosinus90, Gadziu, zgadzam się z Wami w stu procentach. Nic więcej nie mam do powiedzenia : )

miodzio1988, dziękuję Ci za cenne uwagi : ) Dzięki Tobię będe lepszym moderatorem. A to jest mój cel ! Dopiero zaczynam moją przygodę na forum więc to bardzo miło z Twojej strony, że tak troszczysz się o to by moja praca była profesjonalna : )
miodzio1988

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: miodzio1988 »

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie, jak moderator zaprzestanie takich praktyk, a Ty w przyszłości nie dasz mu powodów do interwencji.
leszczu450, zgadzasz się? Jeśli tak zamykamy temat i dziękuję za odpowiedzi. Szczególnie ostatnia była bardzo rzeczowa.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: leszczu450 »

miodzio1988, w stu procentach się z Tobą zgadzam : ) Ja zaprzestane takich praktyk, a Ty postaraj się być milszym dla przychodzących tutaj ludzi : ) To naprawdę nie jest trudne! Polecam Ci przyjrzeć się postom Pana szw1710, yorgina, cosinus90. Ich wypowiedzi i styl pomagania zasługują na uznanie : )
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: yorgin »

miodzio1988, być może istotnie leszczu450 przesadził grzebiąc po Twoich postach, ale nie poprawia to w żaden sposób kultury wypowiedzi, na które została Ci zwrócona uwaga.

Kilka komentarzy o Twojej postawie:
miodzio1988 pisze: Ja wiem, że jak każdemu użytkownikowi się należy szacunek to mi się ten szacunek nie należy, nie?
Skoro każdemu się należy, to okazuj ten szacunek również innym.
miodzio1988 pisze: Ja poświęcam swój czas, chcę komuś pomóc za darmo,
Tylko dlaczego piszesz coś takiego?
miodzio1988 pisze: Luz, nie chcesz pomocy, czekaj na gotowca albo płać innym za korki. tak czy siak Ty przegrywasz.
Ta wypowiedź jest to chamstwo w czystej postaci. Taka jest moja opinia.
miodzio1988 pisze: a ta osoba wyjeżdża mi tekstami typu:
Być może potrafisz, ale jak widać nie chcesz pomóc. Więc po co odpowiedziałeś na mój post i marnujesz mój czas?
I pokazuje zupełny brak szacunku w moją stronę. Tego już szanowny nowy moderator nie weźmie pod uwagę?
Może dlatego, że kiedyś między wami było "spięcie" w którym zostałeś o coś poproszony i do czego się nie stosujesz. Szacunek ma działać w dwie strony. Widzisz winę w drugiej osobie, a sam czujesz się bezkarny mimo iż całkowicie jawnie Twoja postawa do poprawnych nie należy, co może wiele osób potwierdzić (ale o co nikogo nie proszę). Ciebie jedynie proszę o kulturę oraz pełen szacunek do każdego użytkownika.
miodzio1988

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: miodzio1988 »

miodzio1988, być może istotnie leszczu450 przesadził grzebiąc po Twoich postach, ale nie poprawia to w żaden sposób kultury wypowiedzi, na które została Ci zwrócona uwaga.
Lekko mówiąc przesadził. Przepraszam, że dosłownie mówię, że ktoś jest leniem, taki mam styl. jeśli łamię regulamin jestem gotowy na konsekwencje
Skoro każdemu się należy, to okazuj ten szacunek również innym.
Mi najwyraźniej nie Bym to zapisał w regulaminie, bo to jest chyba oczywiste tutaj, nie?
Tylko dlaczego piszesz coś takiego?
Co dokładnie?
Ta wypowiedź jest to chamstwo w czystej postaci. Taka jest moja opinia.
Prawda, zwykła prawda. Ja tutaj nic chamskiego nie widzę. Nie chciał darmowej pomocy, gotowca nie dostanie więc czekają go korki albo uwalenie przedmiotu. Co jest w tym chamskiego?
Może dlatego, że kiedyś między wami było "spięcie" w którym zostałeś o coś poproszony i do czego się nie stosujesz. Szacunek ma działać w dwie strony.
Ale szacunek nie może ograniczać mojej wolności w pisaniu w każdym temacie jakim chce. Jakby wszyscy użytkownicy tak pisali to bym w ogóle miał nie pisać na forum? Serio tak chcesz, żeby wyglądała polityka forum? To jestem zawiedziony.
Ciebie jedynie proszę o kulturę oraz pełen szacunek do każdego użytkownika.
Postaram się
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: rtuszyns »

Może i ja się wypowiem, bo również miałem doświadczenia podobne.
Toczyła się zażarta dyskusja w jednym temacie (gotowce) i była to dyskusja między innymi pomiędzy mną a miodzio1988. Nie spotkałem się w tamtej dyskusji z obiektywizmem ze strony miodzio1988; uparcie twierdził to samo ocierając się nawet o delikatne chamskie wypowiedzi. Na forum jestem już długo i szczerze mówiąc nie spotkałem podobnego użytkownika (czytaj: konfliktowego).
Wracając do tejże dyskusji mogę powiedzieć, że spotkałem się z objawami nietaktownych wypowiedzi ze strony miodzio1988. Może ma taki styl, ale również istnieje coś takiego jak kultura osobista i nie tylko w życiu codziennym lecz również w każdej dziedzinie. Matematyka jest konkretną dyscypliną i bardzo bardzo kulturalną.
Moja prośba do miodzio1988: daj się poznać z dobrej strony. Chyba to wyjdzie wszystkim, matematyce i całemu forum na lepsze.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Pytanie o nieregulaminowe posty

Post autor: yorgin »

miodzio1988 pisze:
Skoro każdemu się należy, to okazuj ten szacunek również innym.
Mi najwyraźniej nie Bym to zapisał w regulaminie, bo to jest chyba oczywiste tutaj, nie?
Nieokazywanie szacunku osoby A względem osoby B często rodzi relację przeciwną - osoba B przestaje szanować osobę A. To jest raczej typowe zachowanie społeczne, nie mówię że poprawne, ale jakoś tak wychodzi w tym naszym zawistnym społeczeństwie.
miodzio1988 pisze: Prawda, zwykła prawda. Ja tutaj nic chamskiego nie widzę. Nie chciał darmowej pomocy, gotowca nie dostanie więc czekają go korki albo uwalenie przedmiotu. Co jest w tym chamskiego?
A widzisz - da się to samo łagodniej powiedzieć. A co było najbardziej dobijające w mojej subiektywnej ocenie? Dwa ostatnie słowa cytowanej przeze mnie wcześniej wypowiedzi. Nadmieniam - opinia jest subiektywna i każdy ma prawo się z nią nie zgodzić.
miodzio1988 pisze: Ale szacunek nie może ograniczać mojej wolności w pisaniu w każdym temacie jakim chce. Jakby wszyscy użytkownicy tak pisali to bym w ogóle miał nie pisać na forum? Serio tak chcesz, żeby wyglądała polityka forum? To jestem zawiedziony.
Nie, ja nie kreuję takiej polityki. Ja proszę jedynie o uszanowanie próśb innych osób. W kontraście do pierwszego cytatu - relacja szacunku również chce być symetryczna.
miodzio1988 pisze: Postaram się
Liczę na to
ODPOWIEDZ