Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
miodzio1988

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: miodzio1988 »

Jak w temacie. Czy za takie coś można dostać ostrzeżenie? Czy zgłaszać posty osób, które w takich tematach się wypowiadają? Czy to zależy od moderatora?

Bo została mi zwrócona uwaga na to i się zastanawiam.
10. Zaleca się nieudzielania odpowiedzi w tematach jawnie naruszających Regulamin Forum. Wątki takie powinny być zgłaszane ekipie moderującej poprzez przycisk raportowania postów znajdujący się przy każdej wiadomości w prawym dolnym rogu.
Szczególnie, gdy widzę, że bardzo często ta zasada jest łamana i to głównie przez osobę, która moderatorem była.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23493
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3263 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: piasek101 »

Unikam tego (podpowiadania przy nieregulaminowych), mogło mi się co najwyżej przydarzyć.

I dziwię się, że moderator np poprawia nieregulaminowy post (i odpowiedź wydaje się być poprawną) - zamiast usunąć go razem z odpowiedzią.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: silicium2002 »

Errarum humanum est. Czy jakoś tak, nieprawdaż?

Ja uważam, że jeśli ktoś złamie regulamin raz (bo np. jest nowy na forum) a moderator wykaże się posiadaniem wolnego czasu i poprawi jego post, to czemu nie. Dodać adnotacje, że tak nie wolno i tyle. Jeśli wykroczenie zacznie się powtarzać - ostrzeżenie. Jak nagminnie - ban. I będzie wilk syty i owca cała.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: smigol »

Ja proponuję wprowadzić 'ostrzeżenia za wypowiadania się w nieregulaminowych tematach'. Np. pięć takich ostrzeżeń równa się jednemu zwykłemu ostrzeżeniu.
Często (w okresie niewakacyjnym) osoba zakładająca rażąco nieregulaminowy temat uzyskuje pomoc zanim na dany temat zdąży zareagować moderator.
Awatar użytkownika
pyzol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4346
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 11:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowa Ruda
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 929 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: pyzol »

"zaleca się" i "powinno", to nie to samo, co "zabrania się" i "koniecznie należy".
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, o 22:13 przez pyzol, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: miodzio1988 »

Wiesz, człowiek czasami odpowiada z nadzieją, że jakiś moderator poprawi to. Czasami zatem taki temat idzie do kosza, a czasami jest poprawiany.

Smigol też chyba kiedyś o to postulowałem i chyba była negatywna odpowiedź. Nie wiem czy się to zmieniło dlatego pytam

Mi tylko chodzi o to czy za takie coś mogę dostać warna czy nie. Tylko tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź kogoś wyższej rangi.
"zaleca się" i "powinno", to nie to samo, co "zabrania się" i "należy".
Właśnie o to mi chodzi
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: silicium2002 »

pyzol pisze:"zaleca się" i "powinno", to nie to samo, co "zabrania się" i "należy".
Trafne.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: scyth »

miodzio1988 pisze:(...)
Mi tylko chodzi o to czy za takie coś mogę dostać warna czy nie. Tylko tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź kogoś wyższej rangi.
"zaleca się" i "powinno", to nie to samo, co "zabrania się" i "należy".
Właśnie o to mi chodzi
Ogólnie - tak. Zazwyczaj - nie. Sprawa jest delikatnie traktowana - stąd zalecenie a nie zakaz.
(przykład - w sytuacji gdy ktoś pisze jeden nieregulaminowy temat za drugim a druga osoba odpowiada jak leci, bo dostaje za to punkty - wtedy idzie warn dla odpowiadającego)
miodzio1988

Ostrzeżenie za wypowiadanie się w nieregulaminowych tematach

Post autor: miodzio1988 »

No dobra, to rozumiem. Chodziło mi o to, żeby taki losowy warn nie wpadł za wypowiedź w jakimś nieregulaminowym temacie.

W takim razie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ