Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: arek1357 »

Troszkę przeginasz gościu sam starasz się być ironiczny mówiąc okółkowo!


I jak słusznie można zauważyć w obronie admina stają administratorzy lub moderatorzy nie wiem jak już to odmieniać po takim wykładzie!

A i co bym dołożył na forum mianowicie tzw. "poczekalnię" w której będzie się umieszczać posty.
Posty te będą przechodzić przez cenzurę administracyjną czy się nadają czy nie do opublikowania dalszego. Wtedy pewnie ilość warnów by spadła drastycznie!
(Zachwycony jestem swoim pomysłem). Kto za???
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: leszczu450 »

arek1357, ja mam dla Ciebie propozycje. Skoro to forum to takie okrtune miejsce i tak tutaj adminy i moderatory krzywdzą ludzi, to nie ma co tu robić! Skasuj konto i olej to ohydne forum! Szkoda czasu na te głupie adminy i moderatory. Czy ktoś Ciebie tutaj zmusza do pisania?
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Ponewor »

arku1357, jako wolnościowec jestem zmuszony zareagować. Ty oraz Spektralny (choć nie w tak karykaturalny sposób jak Ty) ośmieszacie wolnościowe ideały taką argumentacją. Przecież takie, a nie inne zasady na forum są właśnie najwyższym tryumfem wolności i poszanowania praw jednostki do dowolnego dysponowania jej własnością. Gdy zaproszę Cię do siebie i pod groźbą wyrzucenia Cię z domu zabronię bazgrania po ścianach i dajmy na to przeklinania, to nie jest to żadna złowroga cenzura czy ograniczanie Twojej wolności, bo to mój dom i moje zasady, a Ty przekraczając mój próg je zaakceptowałeś. Forum jest własnością administratorów (czy kogo tam innego) i Bogu dzięki narzucają tu swoje własne zasady. Może Ci się to nie podobać, możesz nakłaniać administrację do zmiany tych reguł, ale określenia "totalitaryzm" są tu nie na miejscu. Właśnie po to jest 1000 Liechtensteinów i swoboda przemieszczania się, żeby wybrać ten najlepszy.

A potem jest wielkie zdziwienie, że środowiska wolnościowe cieszą się sławą oszołomów... Waż słowa i nie przesadzaj w ocenach.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: a4karo »

arek1357,
mam dla ciebie propozycje nie do odrzucenia: załóż swoje własne, konkurencyjne forum. Ustal swoje zasady. Potem pobaw się w utrzymanie tam porządku.

Zobaczysz jak szybko pojawi się na tym forum użytkownik 7531kera, który nazwie Cie komunistą, faszystą - dodaj tu co tylko przyjdzie Ci do głowy.

A... i życzę Ci tylu użytkowników i tylu ciekawych tematów co na tym forum
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: arek1357 »

Ależ wy mnie nie rozumiecie ja nie chcę nic rozbijać ja jestem za porządkiem na forum.
Chodzi mi tylko o to, że jak napisałem definicję abrakadabry co to znaczy dostałem warna ja nie mówię
może i było to ciut poza tematem, zgadzam się ale chciałem żeby wszyscy widzieli co znaczy słowo, które
ludzie będą permutować nie chciałem żeby żyli w nieświadomości. I tylko to miałem na myśli.
A wy od razu na mnie huzia. Teraz jest nawet taki trend, żeby matematykę widzeć w innych dziedzinach życia i wokół nas!
Owszem czasem patrzę ironicznie i z dystansem na to co robią inni bo nie sposób zachować święty spokój. W końcu chyba możecie zrozumieć tak proste rzeczy...



To co napisał Ponewor też się jak najbardziej zgadzam!
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Althorion »

arek1357 pisze:Chodzi mi tylko o to, że jak napisałem definicję abrakadabry co to znaczy dostałem warna ja nie mówię może i było to ciut poza tematem, zgadzam się ale chciałem żeby wszyscy widzieli co znaczy słowo, które ludzie będą permutować nie chciałem żeby żyli w nieświadomości. I tylko to miałem na myśli.
Było. Nikt Ci nie broni uświadamiać ludzi, ale czyń to w miejscach do tego przeznaczonych, nie w tematach matematycznych.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: arek1357 »

A to moja odpowiedź:

Tyle jest w każdym przedmiocie poznania ile jest w nim matematyki
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Spektralny »

Ponewor pisze:arku1357, jako wolnościowec jestem zmuszony zareagować. Ty oraz Spektralny (choć nie w tak karykaturalny sposób jak Ty) ośmieszacie wolnościowe ideały taką argumentacją.
Rozwiń proszę w jaki sposób cokolwiek ośmieszam. Wbiłeś mnie tutaj jak Piłata w credo.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: arek1357 »

Oj widzę że każdy się boi rozwinąć temat! Ja nie rozwinę bo pewnie bym dostał kolejnego warna ...
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Ponewor »

Spektralny
Cała sytuacja przypomina mi mówienie, że bez ZUS ludzie będą umierali na ulicy
Mówimy tu o błahych rzeczach (bo to jednak tylko forum i jego moderowanie przy całym szacunku), a Ty robisz porównania z problemami społeczno-gospodarczymi leżącymi w obszarze zainteresowania wolnościowców. Uważam, że wskazywanie takich analogii między sprawami codziennymi, a tak poważnymi (nawet jeśli zasadne) na dłuższą metę naraża na śmieszność ergo jest szkodliwe.
Zrobiłem tę drobną wzmiankę, ale mam szczerą nadzieję, że rozmowa ta już bardziej na okołopolityczne tematy nie zejdzie. Jeśli tak się stanie, to bardzo mocno wszystkich przepraszam.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1563
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 243 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Gouranga »

Widzę, że mój niewinny post zapoczątkował konflikt polityczny...
A mi chodziło tylko o to, że powodem, dla którego odrzucono moją kandydaturę było to, że osobę (spoza forum), którą uznałem za ograniczoną umysłowo i niegodną pełnienia zawodu nauczyciela matematyki nazwałem bezmózgą idiotką, i że powinna kopać rowy a nie udawać wykształconą. I co? Tak się w komunie kończy mówienie prawdy, zamieceniem pod dywan i odsunięciem na bok, piękna postawa panowie admini, towarzysz Putin byłby z was dumny <brawo>
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: arek1357 »

A co to za nauczycielka nie znam sprawy
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Spektralny »

Ponewor pisze:Spektralny
Cała sytuacja przypomina mi mówienie, że bez ZUS ludzie będą umierali na ulicy
Mówimy tu o błahych rzeczach (bo to jednak tylko forum i jego moderowanie przy całym szacunku), a Ty robisz porównania z problemami społeczno-gospodarczymi leżącymi w obszarze zainteresowania wolnościowców. Uważam, że wskazywanie takich analogii między sprawami codziennymi, a tak poważnymi (nawet jeśli zasadne) na dłuższą metę naraża na śmieszność ergo jest szkodliwe.
Zrobiłem tę drobną wzmiankę, ale mam szczerą nadzieję, że rozmowa ta już bardziej na okołopolityczne tematy nie zejdzie. Jeśli tak się stanie, to bardzo mocno wszystkich przepraszam.
Moją teza jest następująca: skoro coś się świetnie sprawdza na dużo popularniejszym forum jakim jest MSe to nie wiem dlaczego nie miałoby się to sprawdzić tutaj. Wskaż proszę czym konkretnie się ośmieszam.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1563
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 243 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Gouranga »

arek1357, chodziło o nauczycielkę, która dała zadanie "zapisz liczbę 100 za pomocą czterech jedynek" w gimnazjum bez żadnych dodatkowych wyjaśnień
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: AiDi »

Gouranga pisze:którą uznałem za ograniczoną umysłowo i niegodną pełnienia zawodu nauczyciela matematyki nazwałem bezmózgą idiotką, i że powinna kopać rowy a nie udawać wykształconą.
Zapytam, bo nie dowierzam - naprawdę uważasz, że takie słowa mogą ot tak paść z 'ust' moderatora, bądź administratora? Osoby, która ma być wzorem i świecić przykładem? Przecież tę treść można było wyrazić na wiele wyważonych sposobów.
I co? Tak się w komunie kończy mówienie prawdy
Nie mówienie prawdy, a wyrażanie własnej, subiektywnej opinii i to do tego w bardzo niestosowny sposób. Forum publiczne to nie spotkanie przy piwie z kolegami.
ODPOWIEDZ