Środek okręgu

Dział całkowicie poświęcony zagadnieniom związanymi z trójkątami. Temu co się w nie wpisuje i na nich opisuje - też...
kama1981
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 20:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 47

Środek okręgu

Post autor: kama1981 »

Dzień dobry jestem nowy na forum oraz dawno nie miałem do czynienia z matematyką ;)

w pracy mam maszynę, która zapisuje położenie punktów \(\displaystyle{ X,Y,Z}\), czy dzięki temu mogę wyliczyć środek okręgu, ilość punktów dozwolona.
Problem jest również tego typu że maszyna może wykonać następujące działania arytmetyczne "\(\displaystyle{ -,+,/,\cdot}\) jak w działaniu można zapisać działanie do potęgi \(\displaystyle{ 2}\) ? czy to jest rozwiązanie (\(\displaystyle{ 10\cdot 10}\)) ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2021, o 21:18 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeXa - proszę zapoznać się z instrukcją: https://matematyka.pl/latex.htm.
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Środek okręgu

Post autor: Ponury123 »

kama1981 pisze: zapisuje położenie punktów \(\displaystyle{ X,Y,Z}\), czy dzięki temu mogę wyliczyć środek okręgu, ilość punktów dozwolona.
Jakiego okręgu? Czy te punkty mogą leżeć tylko w wewnątrz jakieś kuli/koła? Nawet jeśli tak, to bez dodatkowych informacji o punktach albo np. o promieniu, to i tak nie można wyliczyć środka, niezależnie od ilości punktów, co najwyżej można dokonać predykcji, ale to nie to samo co mieć pewność.
kama1981 pisze: maszyna może wykonać następujące działania arytmetyczne "\(\displaystyle{ -,+,/,\cdot}\) jak w działaniu można zapisać działanie do potęgi \(\displaystyle{ 2}\)
\(\displaystyle{ a^{2} = a \cdot a }\)
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Re: Środek okręgu

Post autor: kruszewski »

Jeżeli są to trzy punkty i są przynależne do okręgu to można.
ODPOWIEDZ