Funkcje przynależności -współczynniki

Zdania. Tautologie. Język matematyki. Wszelkie zagadnienia związane z logiką matematyczną...
arti88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 18 lis 2012, o 13:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 1 raz

Funkcje przynależności -współczynniki

Post autor: arti88 »

Witam
Mam do policzenia dwa współczynniki. O ile obliczenie ich nie sprawia mi problemów to mam jednak problem z interpretacją wyników. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co przedstawiają/ charakteryzują ?

1) \(\displaystyle{ \frac{1}{n} \sum_{i=1}^{n} \left(\mu _{R}\left( a _{i} \right) \cdot \left(\mu _{S}\left( b _{i} \right) \right)}\)

2) \(\displaystyle{ \frac{\sum_{i=1}^{n} \left(\mu _{R}\left( a _{i} \right) \cdot \left(\mu _{S}\left( b _{i} \right) \right) }{\sum_{i=1}^{n} \left(\mu _{R}\left( a _{i} \right)\right) }}\)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, o 20:15 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Symbol mnożenia to \cdot.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Funkcje przynależności -współczynniki

Post autor: Jan Kraszewski »

Gdybyś wyjaśnił, co oznaczają te wszystkie znaczki i jaki jest kontekst, byłaby dużo większa szansa, że ktoś Ci pomoże.

JK
arti88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 18 lis 2012, o 13:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 1 raz

Funkcje przynależności -współczynniki

Post autor: arti88 »

\(\displaystyle{ \mu _{R}\left( a _{i} \right)}\) funkcja przynależności, która każdemu elementowi \(\displaystyle{ a _{i}}\) przyporządkowuje jego stopień przynależności do zbioru rozmytego \(\displaystyle{ R}\)
Ze zbioru danych były do wyboru atrybuty i dla nich z wykorzystaniem funkcji przynależności trzeba było obliczyć przynależność. Kolejnym podpunktem do tego co opisałem było wyznaczenie współczynników o podanych wzorach
ODPOWIEDZ