Temat pracy licencjackiej

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
degel123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 23 lis 2014, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 64 razy

Temat pracy licencjackiej

Post autor: degel123 »

Witam właśnie stoję przed wyborem tematu pracy licencjackiej. Wśród tematów które znalazłem na internecie jest kilka które mnie zainteresowały:
- kryteria zbieżności szeregów liczbowych
- metody sumowania szeregów liczbowych
- metody wyszukiwania ekstremów funkcji jednej i wielu zmiennych
- metody wyliczania wyznaczników macierzy (to sam wymyśliłem - nie wiem czy się nadaje).

Jak myślicie który z tych tematów będzie najprzyjemniejszy? Może macie jakieś swoje pomysły? Wstępnie chyba najbardziej pasowałby mi 1 temat bo sporo kryteriów poznaliśmy na zajęciach, wiec wiedziałbym o czym pisać. Super jakby była dostępna polska literatura.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, o 19:04 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: wielkie litery, polskie litery, ortografia.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Temat pracy licencjackiej

Post autor: Milczek »

Zdaję sobie sprawę iż na każdy z tych tematów da się napisać książkę matematyczną.. ale sądzę że od pracy licencjackiej po 3 latach studiowania matematyki oczekuje się czegoś co wykracza poza przykładową teorię ciągów... ale ja jeszcze nie mam licencjata ale inaczej sobie bym te tematy sobie wyobrażał.

O szeregach masz przecież dużo w skryptach do analizy bądź dowolnej książce o analizie bądź rachunku całkowym i różniczkowym.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22276
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3765 razy

Re: Temat pracy licencjackiej

Post autor: a4karo »

Skąd my biedacy mamy wiedzieć który temat najlepiej Ci pasuje. W końcu sam będziesz ją pisał (chyba, że potem całe życie chcesz się wstydzić swojego licencjatu)

Literatury lest full i myślę, że zrobiłbyś lepiej idąc do biblioteki (w Twojej miejscowości jest ich dużo) niż pytając tutaj.
Zadaj sobie trud i zrób coś sam.
ODPOWIEDZ