Inna uczelnia

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
draria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 22:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Inna uczelnia

Post autor: draria »

Cześć, w tym roku będę studiować informatykę, ale na drugi rok chciałabym się przenieść na inną uczelnię, bo w tym roku nie dostałam się na nią. Najbardziej chciałabym na PW, UW, SGGW. Chcę się przenieść, bo moja uczelnia ma niski poziom, a po drugie nie chce w czasie studiów mieszkać z rodzicami w moim mieście. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Trudno w ogóle jest się przenieść?
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Re: Inna uczelnia

Post autor: jackblack »

Najlepiej chyba napisać do docelowej uczelni i zapytać. Są różne procedury na różnych uczelniach.
Jeśli chcesz przenieść się na ten sam kierunek tylko w innej szkole, to pewnie Ci przepiszą jakieś przedmioty które będziesz miała zaliczone.
Wladzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2016, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Inna uczelnia

Post autor: Wladzio »

Nie wiem, ale wydaje mi się przenoszenie na kierunek dzienny Informatyka z uczelni o niskim poziomie, na PW, czy UW fikcją. Przecież takich chętnych z całej Polski, aby się przenosić byłoby parę tysięcy, jak nie kilkanaście tysięcy. Byłbym b. zdziwiony. Szybciej na SGGW, chociaż po tegorocznych, progach to tam też może być z tym lipa. Najlepiej zadzwonić, czy napisać na daną uczelnie, tak jak napisał przedmówca.
ODPOWIEDZ