VI Kongres Młodych Matematyków Polskich

Każde miejsce w sieci rządzi się swoimi zasadami. Podobnie i my chcemy ułatwić wszystkim współpracę na forum :) Tutaj też informujemy Was o najnowszych zmianach.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 31501
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 4995 razy

VI Kongres Młodych Matematyków Polskich

Post autor: Jan Kraszewski »

bakala12 pisze:VI Kongres Młodych Matematyków Polskich

W dniach 15-18 września bieżącego roku odbędzie się VI Kongres Młodych Matematyków Polskich. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. Miejscem spotkania w tym roku jest wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Kongres Młodych Matematyków Polskich jest cyklicznym spotkaniem wybitnie uzdolnionych uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, służące wymianie doświadczeń na temat matematyki i jej zastosowań na wielu płaszczyznach. Uczestnicy mają możliwość nie tylko wysłuchania wykładów specjalnie dla nich przygotowanych przez znanych i cenionych nauczycieli akademickich oraz innych uczniów, ale także prowadzenia inspirujących dyskusji między sobą oraz z profesorami uczelni wyższych. Poprzednie edycje Kongresu odbywały się w Warszawie (2004), Poznaniu (2008), Krakowie (2010), Gdańsku (2012) i Zielonej Górze (2014).

Głównym celem Kongresu Młodych Matematyków Polskich jest umożliwienie spotkania uczniom z całej Polski pasjonującym się matematyką. Kongres adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uczęszczać będą do ostatniej lub przedostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, ale - w uzasadnionych przypadkach - także i młodszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a nawet uczniów, którzy we wrześniu br. rozpoczną naukę w ostatniej klasie gimnazjum.
W Kongresie będą uczestniczyć uczniowie reprezentujący wszystkie województwa, różne miasta i szkoły. O wytypowanie reprezentacji poszczególnych województw zostały poproszone Kuratoria Oświaty.
Ponadto, udział może wziąć każdy uczeń, który zarejestruje się za pomocą specjalnego formularza. Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja Rekrutacyjna wybierze tych uczniów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w Kongresie.

Termin rejestracji trwa jedynie do 16 maja, więc wszyscy chętni powinni się pośpieszyć.

Więcej informacji na temat Kongresu, jego regulamin oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej:

Kod: Zaznacz cały

http://6kmmp.mini.pw.edu.pl/


Zapraszamy do aplikowania wszystkich zainteresowanych matematyką uczniów szkół średnich!
ODPOWIEDZ