Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: kolanko »

Hmm moze by tak wprowadzic obowiazkowe wypelnienie rubryki "wiek" ? bo czasami az słabo sie robi jak ludzie po 17 lat proszą o policzenie wartosci funkcji liniowej dla danego argumentu. wtedy by byla rzecz jasna ze taki ktos nie tyle nie umie co mu sie nawet nie chce ręką ruszyc .... ulatwilo by to pomoc wielu ludziom ... np jesli ktos zaczyna trójmian kwadratowy i ma powiedzmy 15 lat ... uczy sie sam i pyta o cos to ja rozumie, ale jak mi gosc 19 lat pisze na GG zeby mu obliczyc f(1) to mi sie słabo robi.

to taka moja propozycja. prosze o opinie :>

Wydzieliłem nowy temat, gdyż z Kwestiami technicznymi nie ma to wiele wspólnego.
Rogal
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Szemek »

Nie widzę sensu. Każdy może ustawić sobie cokolwiek.
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: kolanko »

niekoniecznie ... 80-90 % wypełni dobrze rejestracje .. 10-20 % bedzie kombinowac ... ale zawsze to "cos" bedzie .... prawda? tak myslalem ze powiedzie ze głupi pomysł
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Szemek »

Pomysł jest ok.
Tylko po co wiedzieć, ile użytkownik ma lat? Pomagasz albo nie. A takie osoby, które czekają na gotowca z reguły bardzo szybko się demaskują - łatwo to zauważyć po kilku, kilkunastu postach.

A poza tym, zawsze możesz ukryć swój numer GG
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: kolanko »

na gg lubie pomagac ale nie lubie wyręczać ludzi ... dla mnie taki "śmierdzący" lec jest dyskwalifikowany na wstepie dlatego latwiej by bylo gdyby sie wiedzialo ile taki delikwent ma lat ... dobra trudno wymysle cos jeszcze to napisze
Awatar użytkownika
Harry Xin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 9 sie 2007, o 19:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 148 razy
Pomógł: 83 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Harry Xin »

Jak ktoś Ci podpadnie to zawsze możesz skorzystać z opcji dodawania użytkowników do przyjaciół i wrogów.
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: kolanko »

Przyjaciół trzymaj blisko a wrogów jeszcze blizej po co sobie robic wrogów ?
Awatar użytkownika
Harry Xin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 9 sie 2007, o 19:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 148 razy
Pomógł: 83 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Harry Xin »

Skoro jakiś użytkownik nie podoba Ci się, jeżeli chodzi o taktykę pozyskiwania pomocy to w łatwy sposób możesz mieć z nim spokój.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Frey »

kolanko pisze:niekoniecznie ... 80-90 % wypełni dobrze rejestracje .. 10-20 % bedzie kombinowac ... ale zawsze to "cos" bedzie .... prawda? tak myslalem ze powiedzie ze głupi pomysł
moim zdaniem podawanie wieku nic nie zmieni.

A skąd te statystki przeprowadziłeś jakieś badania na 1000 ankietowanych?
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Rogal »

Cóż, podawanie wieku byłoby bardzo niegłupie, gdyby go wszyscy podali uczciwie.
Jednak zauważmy, że jednak mało kto tutaj w takiej sprawie będzie oszukiwał, bo się mu to nie opłaca z prostego powodu - jak sobie wpisze za dużo i będzie pytał o funkcje liniową, to zostanie wyśmiany i zdemaskowany - wstyd. Jak się odmłodzi, zacznie pytać o trudne rzeczy, to najczęściej zostanie zbyty paroma słowami, że tego trzeba się uczyć po kilka miesięcy i nie da się opanować bez pewnych podstaw, więc znowuż nie osiągnie swego celu, a to w końcu o to tutaj ludziom chodzi. Myślę więc, że oszukiwanie na wieku to tylko minusy, ponadto, gdy przy rejestracji pojawi się jedno dodatkowe pole więcej, to się je z rozpędu poprawnie wypełnia, niż zdąży się pomyśleć po co i jakby tu oszukać.
Drugą sprawą jeszcze jest to, że czasem to aż mi się głupio czyta, gdy do magistrów/doktorów matematyki czternastoletni szczyl raz, że się zwraca jak do kolegi z podwórka, a nieraz jeszcze Cię będzie obrażał, że nie umiesz, to po co się odzywasz zamiast mu podać rozwiązanie.
Wiecie, w tym wieku to dla nich jest przepaść i czują respekt, tak jeszcze są w szkole nauczeni.
Byłoby też miło, gdyby ktoś tutaj kompetentny w sprawach wymuszania czegoś userach wyraził swą opinię (czyli któryś z panów pomarańczowych ;)).
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Frey »

Nie wiem, jakbym sobie wpisał że mam 14 lat to pewnie nikt by się nie kapnął Więc wiek o niczym nie świadczy i tego się trzymajmy
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: marty »

Po co uczciwie podawać wiek?

Przeglądając posty lubię wiedzieć, czy jest to zadanie na poziomie, na którym jestem, czy może wyższym, a może jednak niższym (poziom szkoły podstawowej/gimnzjalnej/ponadgimnazjalnej/średniej...). Pozwala mi to ocenić (statystycznie), czy powinnam sobie umieć z nim poradzić. Co więcej, zdarzają się zadania niedoprecyzowane na poziomie szkoły podstawowej czy gimnazjum, takie, że licealiści szukają dziury w całym i je komplikują.
Podsumowując, właściwy wiek wpisany w profilu pozwala na ocenę poziomu zadania (wyszłoby na to samo, gdyby każdy użytkownik w temacie zaznaczał poziom zadania, np. podstawowa/gimnazjum/średnia/wyższa).
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: kolanko »

Rogal, bardzo dobrze to ujął w kilku konkretnych zdaniach . o to mi wlasnie chodziło jesli sie "pomaranczowi" zgodza to mysle ze to bardzo dobry pomysł
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Szemek »

Osobiście nie chce mi się zastanawiać: ten użytkownik ma tyle lat i chodzi do szkoły [..]
Dla mnie lepszym, może nie tyle rozwiązaniem, co uzupełnieniem do obowiązkowego podawania wieku, byłoby przypisanie poziomu wykształcenia na którym aktualnie dany użytkownik się znajduje -> szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, studia, po studiach (albo coś w tym stylu). I taka informacja mogłaby się znajdować w postaci jakiejś ikonki obok obrazka oznaczającego płeć.
To taka moja propozycja.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Obowiązkowy wiek w profilu? Zmiana charakteru forum?

Post autor: Rogal »

Jest to również bardzo fajny pomysł, tylko trzeba by było przypominać, żeby to co parę lat uaktualniać ;p. Jest znacznie bardziej pewny, bo nie wymaga podawania tak prywatnej danej, jak data urodzenia - aktualna szkoła/studia/praca zawodowa mówią nam odpowiednio dużo, a nie zbyt dużo.
Jestem za czymś w tym stylu bądź po prostu wiekiem, jeśli to rozwiązanie byłoby na przykład trudne technicznie, czy coś.
Przy tej okazji również byłbym za wprowadzeniem pewnej sugestii, choćby do Regulaminu, by autor tematu nie podawał treści zadania i pisał "pomóżcie", tylko również wskazywał, co sprawia mu problem.
Pokażmy się z dobrej, edukacyjnej strony, tak by chwalili nas nie tylko uczniowie (patrz jakich frajerów znalazłem, co robią zadanka jak maszynki), ale także nauczyciele, którzy przypuszczam są tutaj znacznie liczniejszą grupą niż przypuszczamy.
Powiedzmy, że mnie osobiście, gdybym był nauczycielem, byłoby smutno i byłbym całkiem zły na takie forum, modów, adminów, że odrabiają za moją klasę zadania, a potem widzę w zeszytach nawet komentarze te same.
Myślę, że dobrze byłoby zakończyć erę "samopomocy chłopskiej", a podejść do sprawy bardziej dojrzale, odpowiedzialnie i wnosić jak największy walor edukacyjny, szczególnie w czasach, gdy maturę z matematyki zdałby dawny uczeń ośmioletniej szkoły podstawowej.
Tak czuję, że jednak wszystkim nam tutaj udzielającym się, piszącym wskazówki i rozwiązania leży na serduchu dobro matematyki, kształcenia świadomości społecznej o jej ważności w życiu i niszczenia tego mitu o matematykach (wszyscy wiemy, co mówi jego treść).
Zapraszam do dyskusji, szczególnie adminów, modów, sympatyków forum, gości specjalnych, "zwykłych" użytkowników, ale również bardzo proszę o wypowiedzi tych ukrytych nauczycieli, którzy przyczajeni oglądają sobie zadanka na forum, a może i nawet piszą podpowiedzi, wskazówki - wasze zdanie jest szczególnie cenne w tej dyskusji.
ODPOWIEDZ