trochę poza tematem działu: makro w Excelu potrzebne, jak je zrobić?

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
Awatar użytkownika
c-rasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 23 maja 2024, o 04:28
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 20 razy
Pomógł: 3 razy

trochę poza tematem działu: makro w Excelu potrzebne, jak je zrobić?

Post autor: c-rasz »

Makro potrzebuję do zaimplementowania funkcji 𝐕𝐚𝐧, opisanej w innym topic'u:
dyskusje-o-matematyce-f76/nowa-funkcja- ... l#p5666787
Makro ma wyznaczać \(\displaystyle{ Δ}\), taką, żeby kolejne \(\displaystyle{ pₙ}\) — nie było większe od ustalonej granicy \(\displaystyle{ \mathbf{b}}\) (border).

Wyobrażam sobie to tak, że w którejś komórce byłaby owa procedura zapętlona, i od wyznaczonego indeksu dwuwierszowej tabeli — wymnażałaby pozycję, za pozycją (iloczyn łączny), aż do chwili, gdyby następne mnożenie spowodowało przekroczenie \(\displaystyle{ \mathbf{b}}\). Wtedy następowałoby odrzucenie owej wykraczającej pozycji, i w wyniku otrzymywano by zarówno numer odrzuconej pozycji (czyli jej indeks), jak i wartość uzyskanego iloczynu kolejnych liczb pierwszych, od \(\displaystyle{ p₀}\) — do \(\displaystyle{ p₁}\).

Zaś w kolejnych krokach od \(\displaystyle{ p₁}\) do \(\displaystyle{ p₂}\), potem od \(\displaystyle{ p₂}\), do \(\displaystyle{ p₃}\), i tak dalej, aż do \(\displaystyle{ pₙ}\)...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2024, o 10:57 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Zły dział.
ODPOWIEDZ