Trudny wybór: Informatyka na PK (zamawiana) czy IS na AGH

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
przemekb102
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów
Podziękował: 1 raz

Trudny wybór: Informatyka na PK (zamawiana) czy IS na AGH

Post autor: przemekb102 »

Cześć
Zarejestrowałem się na dwóch uczelniach: na AGH wybrałem Informatykę Stosowaną na samogłoskach, a na Politechnice Krakowskiej informatykę na wydziale mechanicznym. Powinienem się dostać i tu i tu bez większego problemu bo matura poszła mi bardzo dobrze (96% z rozszerzonej majcy). Jeszcze kilka dni temu byłem zdecydowany na AGH - prestiż i te sprawy, ogólnie bardzo ciekawe mi się to wydało po przeczytaniu różnych wypowiedziach na forach i blogach. Ale wszystko się zmieniło, gdy zobaczyłem, że na PK infa jest zamawiana. Kasiora z tego stypendium bardzo by mi się przydała, bardzo bardzo, gdyż strasznie krucho u mnie. I teraz mam dylemat - co wybrać? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi rozwiązać ten dylemat.
wazimaturzysta2012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2012, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Trudny wybór: Informatyka na PK (zamawiana) czy IS na AGH

Post autor: wazimaturzysta2012 »

cokolwiek wybierzesz będzie dobrze bo są to bardzo dobre uczelnie chociaż ja na twoim miejscu wybrał bym AGH
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Trudny wybór: Informatyka na PK (zamawiana) czy IS na AGH

Post autor: tomaszek92 »

przemekb102 pisze:Cześć
Zarejestrowałem się na dwóch uczelniach: na AGH wybrałem Informatykę Stosowaną na samogłoskach, a na Politechnice Krakowskiej informatykę na wydziale mechanicznym. Powinienem się dostać i tu i tu bez większego problemu bo matura poszła mi bardzo dobrze (96% z rozszerzonej majcy). Jeszcze kilka dni temu byłem zdecydowany na AGH - prestiż i te sprawy, ogólnie bardzo ciekawe mi się to wydało po przeczytaniu różnych wypowiedziach na forach i blogach. Ale wszystko się zmieniło, gdy zobaczyłem, że na PK infa jest zamawiana. Kasiora z tego stypendium bardzo by mi się przydała, bardzo bardzo, gdyż strasznie krucho u mnie.
Przede wszystkim nie musisz dostawać kasy przez całe studia. Z Twoim wynikiem z matury, pewnie dostaniesz na pierwszym semestrze, ale czy później też, to zależy od wyników ze studiów.
Jeśli jesteś dobry, to możesz dostać stypendium na AGH
przemekb102 pisze: I teraz mam dylemat - co wybrać? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi rozwiązać ten dylemat.
Idź tam, gdzie program studiów Tobie bardziej odpowiada. Zobacz jakie masz przedmioty i wybierz tą uczelnie, która oferuje przedmioty Tobie odpowiadające.
aspirynek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2008, o 15:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dasdasd
Podziękował: 4 razy

Trudny wybór: Informatyka na PK (zamawiana) czy IS na AGH

Post autor: aspirynek1 »

Prestiż oczywiście większy na AGH, ale polecam jednak zastanowić się nad opłacalnością pod względem finansowym Twojego wyboru. Jeżeli jesteś pasjonatem polecam wybrać uczelnie nieco mniej wymagającą ale z backup'em finansowym. Szczególnie, że na kierunkach zamawianych można otrzymywać jednocześnie stypendium rektora oraz stypendium motywacyjne co w tym roku na PK dawało łącznie około 1700zł miesięcznie. A większa ilość wolnego czasu zawsze może pomóc się wyspecjalizować.
Bo skoro jesteś zdecydowany na informatykę wnioskuję, że interesujesz się nią na tyle żeby działać coś we własnym zakresie :)
ODPOWIEDZ