problem z polskim

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

problem z polskim

Post autor: _radek »

Mam taki problem, przed maturą chciałem studiować matematykę (nie byłem pewny gdzie, ale raczej agh, uj, może uwr) no i problem polega na tym że nigdy tam progów nie było za wysokich, a że ja całą moją edukację jakoś sobie radziłem bez za dużego wkładu pracy to maturę też trochę zlekceważyłem...
No i problem polega na tym że do polskiego się wcale nie przyłożyłem, bo wszystkie arkusze pisałem na +60% a więcej mi nie potrzeba było... tyle że ten maturalny był inny, no i lektury nie znałem. A więc trochę się boję że jednak trzeba będzie w sierpniu drugi raz do polskiego podejść. Angielski i matematykę rozszerzone napisałem tak że spokojnie bym się dostał... ale żeby się dostać to i polski trzeba zaliczyć... no i stąd moje pytanie. W tamtym roku na uj była druga rekrutacja... a w tym roku są jakieś szanse na to że jeśli zawaliłem polski to będzie się dało zacząć matematykę na jakiejś porządnej uczelni?
Wielki Roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mleko

problem z polskim

Post autor: Wielki Roman »

(ciach)
Jak będzie druga rekrutaja, to znaczy, że będzie. Proroków tu nie ma.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, o 00:24 przez scyth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki.
laurelandilas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. śląskie
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 6 razy

problem z polskim

Post autor: laurelandilas »

Wielki Roman, żartów ze swojego podwórka nie wynoś poza nie.

_radekNie wiem jak można być takim idiotą, żeby nie zdać matury na tak żałosnym poziomie, gdzie sprawdzane jest czytanie ze zrozumieniem ...
Nawet będąc wielkim ignorantem i nie czytając lektur powinno się zdać ją na nie mniej niż 50%.
Zastanów się, czy nie jesteś za głupi na studiowanie.
je?op
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: 8 gru 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek
Podziękował: 140 razy
Pomógł: 8 razy

problem z polskim

Post autor: je?op »

naprawdę ? co ty nie powiesz
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

problem z polskim

Post autor: Marcinek665 »

laurelandilas, sądzę, że kultury, jak na Twój wiek, jednak Ci trochę brakuje.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

problem z polskim

Post autor: Jan Kraszewski »

_radek pisze:a w tym roku są jakieś szanse na to że jeśli zawaliłem polski to będzie się dało zacząć matematykę na jakiejś porządnej uczelni?
Na UWr (matematyka) raczej nie będzie rekrutacji wrześniowej (choć kto wie?), ale mamy rekrutację lutową i można zacząć studia od semestru letniego.

JK
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

problem z polskim

Post autor: zidan3 »

laurelandilas pisze:Wielki Roman, żartów ze swojego podwórka nie wynoś poza nie.

_radekNie wiem jak można być takim idiotą, żeby nie zdać matury na tak żałosnym poziomie, gdzie sprawdzane jest czytanie ze zrozumieniem ...
Nawet będąc wielkim ignorantem i nie czytając lektur powinno się zdać ją na nie mniej niż 50%.
Zastanów się, czy nie jesteś za głupi na studiowanie.
aha
Wystarczy, ze pomylisz powstanie czy imiona bohaterow itp. i masz szanse na bład kardynalny czyli 0 pkt za wypracowanie. Wtedy nawet max za czytanie ze zrozumieniem nic nie pomoze.
Awatar użytkownika
flashion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 7 razy

problem z polskim

Post autor: flashion »

zidan3 pisze:
laurelandilas pisze:Wielki Roman, żartów ze swojego podwórka nie wynoś poza nie.

_radekNie wiem jak można być takim idiotą, żeby nie zdać matury na tak żałosnym poziomie, gdzie sprawdzane jest czytanie ze zrozumieniem ...
Nawet będąc wielkim ignorantem i nie czytając lektur powinno się zdać ją na nie mniej niż 50%.
Zastanów się, czy nie jesteś za głupi na studiowanie.
aha
Wystarczy, ze pomylisz powstanie czy imiona bohaterow itp. i masz szanse na bład kardynalny czyli 0 pkt za wypracowanie. Wtedy nawet max za czytanie ze zrozumieniem nic nie pomoze.
to, o czym mówisz to błąd rzeczowy, za który nie ma odejmowanych punktów (po prostu nie są przyznawane dodatnie). błąd kardynalny polega na tym, że omawiasz ZUPEŁNIE co innego niż było w lekturze, piszesz od rzeczy itp.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

problem z polskim

Post autor: smigol »

Czyli np. "Wokulski chciał zdobyć Oleńkę, która z kolei była zakochana w Winicjuszu, zaś ten ostatni wolał chłopców. Na tym polegał ich tragizm.".
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

problem z polskim

Post autor: zidan3 »

W zeszłym roku dziwczyna z mojej szkoły pomyliła powstanie styczniowe z listopadowym.
Błąd przewijał sie przez cała pracę i uznali jej to za błąd kardynalny. Podstawy nie zdałą a z rozszerzenia podobno koło 70.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

problem z polskim

Post autor: xanowron »

Pozwolę sobie przypomnieć, że temat dotyczy czegoś innego...
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

problem z polskim

Post autor: Piotr Jucha »

Bardzo możliwe, że na UJ będzie dodatkowa rekrutacja we wrześniu - ale zależy to od liczby chętnych w lipcu.

Jeżeli po lipcowej rekrutacji liczba osób wpisanych na studia nie przekroczy limitu, to dodatkowa rekrutacja się odbędzie. Procedura przewiduje nawet 3 dodatkowe nabory, jeśli limit za każdym razem nie będzie przekroczony: pierwszy dodatkowy może być już pod koniec lipca, a kolejny/e we wrześniu.

Tak czy owak, dopiero pod koniec lipca będzie coś wiadomo na pewno. (Ale prawdopodobieństwo, że we wrześniu będzie dodatkowy nabór, jest duże moim zdaniem).
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

problem z polskim

Post autor: _radek »

Dzięki za odpowiedzi. Wiem że to jest proste i każdy powinien to zdać, tylko właśnie wiem że mam błąd rzeczowy, no i się przestraszyłem trochę jak się o tym dowiedziałem po wyjściu z matury.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

problem z polskim

Post autor: smigol »

A jaki to błąd?
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

problem z polskim

Post autor: _radek »

Byłem pewny że ta Justyna potem urodziła to dziecko... zresztą z całości mojej pracy nie jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ