[Sprzedam] Matematyka niematematyka

wolar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2017, o 07:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Osiecznica
Podziękował: 3 razy

[Sprzedam] Matematyka niematematyka

Post autor: wolar »

„Matematyka niematematyka” nie jest pracą naukową czy też popularno-naukową.
Jest efektem „zabawy” matematyką, szczególnie z prostokątnym układem, gdzie były postawione dwa problemy:

1. Jak będą będzie wyglądała matematyka punktu i funkcji, jeśli osie OX i OY będą się przecinały pod kątem innym niż 90º?
2. Jakie będą współrzędne punktu jeśli osie przybiorą kształt funkcji matematycznych?

Punktem wyjścia oczywiście był prostokątny układ współrzędnych.
Opracowane wzory są wzorami empirycznymi wynikającymi z analiz układów współrzędnych oraz porównywania danych w różnych moich układach współrzędnych względem układu kartezjańskiego.
Wzory i sposoby wyznaczania sprawdzane były na przykładach i powinny mieć szerokie zastosowanie. Wiele odrzuconych wzorów spełniały się tylko w określonym zakresie.
Za prawidłowością mojej myśli jest uniwersalność części wzorów oraz jednakowy tok obliczania w każdym przypadku.
Choć nie jestem matematykiem i raczej matematykę znam dość słabo to uważam, że zastosowana „moja logika matematyczna” jest prawidłowa (przynajmniej w głównej nurcie).
To moje dyletanctwo matematyczne dało mi bardzo dużą swobodę w działaniu ze względu na brak wiedzy, w tym wiedzy o ograniczeniach w myśl zasady „nie wiedział, że się nie da”.

Z moich poszukiwań wynika, że nikt takiej matematyki nie opracował i jest to nowatorskie.

Dlatego nie zawiera on literatury bo jej nie wykorzystywałem.

Ta publikacja składa się z 5 części:

1. Punkt w zakrzywionej przestrzeni dwuwymiarowej

To opis matematyczny sposobu wyznaczenia współrzędnych punktu jeśli pojedyncza lub obie osie nie są proste a mają kształt funkcji matematycznej np. \(\displaystyle{ y=\tg(x)}\), \(\displaystyle{ x=ay^2}\). Punktem wyjścia jest jak wspomniałem wcześniej jest prostokątny układ współrzędnych.

Ten opis jest spójny dla wszystkich zakrzywionych przestrzeni z uniwersalnym wzorem do wyznaczania danej współrzędnej oraz pozostałymi wzorami dostosowanymi do specyfiki danej funkcji, w których liczy się te same wielkości.

2. Nieprostokątne układy współrzędnych

Zawiera opis matematyczny wybranych funkcji matematycznych umieszczonych w
przestrzeni dwuwymiarowej ale osie współrzędnych nie przecinają się pod kątem prostym. Jest odpowiedzią na problem: jaki wzór będzie miała dana funkcja, jeśli jej położenie jest identyczne jak w układzie prostokątnym a osie przecinają się pod różnym kątem.

Zawiera również wzory na przeliczenie tych funkcji w zależności od różnych kątów przecięcia osi.

3. Właściwości ciągów liczbowych

To próby odpowiedzi jakie istnieją zależności między liczbami w ciągu liczb, jeśli jest stała lub narastająca wartość oddzielająca te liczby.
Tu niestety nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi o oryginalność tych właściwości bo nie mam możliwości ich weryfikacji. Jeśli już jakaś istnieje a ja ją powtórnie odkrywam to nie jest moja zła wola czy też próba przypisania sobie jej autorstwa. Za co przepraszam.

4. Dzielenie przez zero

Najwięcej budzi moich kontrowersji to „ dzielenie przez zero”. Ale jeśli nawet jest tu błąd w prawidłowym rozwiązaniu to jest to próba złamania tej oczywistej oczywistości.

5. Wzór na długość cięciwy w okręgu

To wzór opracowany w oparciu o właściwości trójkąta wpisanego w okrąg oraz twierdzenia sinusów

Całość tej publikacji stanowią z skserowane strony mojej ręcznie pisanej „matematyki” gdyż wg mojej wiedzy żaden program matematyczny nie jest w stanie rysować takich układów współrzędnych.

Praca ta zawiera z pewnością sporo błędów wszelkiego typu i może to kogoś razić ale na usprawiedliwienie jeszcze raz przypomnę, że nie jestem w wykształcenia matematykiem i nikt tej pracy również nie sprawdzał.

Wydaję ją własnymi środkami przy pomocy drukarki ze skanerem oraz bindownicy.

Sprzedaję ją na Allegro Lokalnie w cenie 20 pln + koszt wysyłki.
Link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/matematyka-niematematyka
Ostatnio zmieniony 12 sie 2024, o 11:39 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ