Między młotem a kowadłem

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Paradyzja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2023, o 18:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 45

Między młotem a kowadłem

Post autor: Paradyzja »

Istnieją 2 zbiory , jeden i drugi składa się ze 100 jednostek , każda jednostka jest podzielna.

Po każdym rzucie monetą jeden ze zbiorów zwiększa ilość jednostek lub ułamkowych części jednostek , a drugi maleje o tę samą ilość jednostek lub jej ułamkowych części .

Jak obliczać ilość jednostek lub jej ułamkowych części przed każdym rzutem monetą, by jak najmniejszą ilością losowań jeden ze zbiorów zebrał 108 jednostek a równolegle drugi nigdy nie miał ich mniej niż 95.

Czy założenie , że możemy wybrać jeden zbiór który będzie się zwiększał lub zmniejszał dwu lub trzy krotnie szybciej (np. jeden powiększa się o 0,14 drugi maleje o 0,07 lub odwrotnie, jeden powiększa się o 0,09 drugi maleje o 0,03 lub odwrotnie) zmniejsza ilość rzutów monetą ? jeśli tak to o ile

Wersja rozbudowana

Czy zwiększenie liczby zbiorów do 4 zmniejszy ilość losowań ? jeśli tak to o ile.

Czy założenie że „poświęcamy” jeden z 4 zbiorów (mniej niż 95 jednostek) zmniejszy ilość losowań ? jeśli tak to o ile.

Zakładamy również, że jeden zbiór rośnie lub maleje 4 razy szybciej, pozostałe odpowiednio (np. zbiór A rośnie o 0,20 zbiór B rośnie o 0,15 a zbiór C maleje o 0,10 i zbiór D maleje o 0,05 lub odwrotnie zbiory A i B tracą zaś C i D rosną odpowiednio
ODPOWIEDZ