dołącz do BOINC-a

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
Awatar użytkownika
c-rasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 23 maja 2024, o 04:28
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 20 razy
Pomógł: 3 razy

dołącz do BOINC-a

Post autor: c-rasz »

Jeśli robisz jakieś modelowania matematyczne, to zapewne szarpnąłeś się na komputer od dużej mocy obliczeniowej?
Ale przecież nie korzystasz z niej cały czas!

Przeciętnie 90% mocy komputerów domowych pozostaje niewykorzystana. Podziel się nią!

BOINC to platforma przetwarzania rozproszonego, platforma, "na której" pracują dziesiątki projektów, wymagających potężnych mocy obliczeniowych. Grid zbudowany w oparciu o PC-ty dziesiątek tysięcy użytkowników — ową moc im oferuje.

BOINC-Menadżer pracuje tak, że podkradania mocy prawie nie odczuwasz, choć bierze jej niemal do dna. Lecz zadania mają ustawiony najniższy priorytet, więc każde inne zadanie jest w porządku dziobania wyżej. Dlatego gdy cokolwiek robisz na PC-cie, to nawet nie musisz BOINC-a wyłączać, on sam usuwa się w cień.

Aby dołączyć warto wpierw zgłosić akces do jakiejś drużyny. W Polsce jest ich chyba ze 4, ja należę do BOINC@poland
https://boincatpoland.org/smf/index.php
Możesz się zapisać do zagranicznej, ale drużyny rywalizują o BOINC-punkty, które są "wypłacane" przez Berkeley proporcjonalnie do przetworzonych BOINC-zadań, warto więc wspierać "swoich".

W ramach BOINC przetwarzane są dziesiątki projektów, i to każdy użytkownik decyduje, w które się angażuje. jest kilka projektów z teorii liczb, np. PrimeSerch
Prócz tego są dyskusje na BOINC-forum, i związane z tym życie społeczne. Jest zarówno ogólne forum zespołu, jak i tematyczne — projetów. Czyli autorskie forum dotyczące (dajmy na to) Cosmology@home
Są rozsyłane newsletter'y, i publikowane artykuły oraz doniesienia.

Nie pozwól, by Twój PC-t się nudził, dołącz do BOINC!
ODPOWIEDZ