Kilka prostych pytań.

Pole elektryczne i elektrostatyczne. Oddziaływania magnetyczne i siła elektrodynamiczna. Prąd stały i prąd zmienny.
Aquazz93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 razy

Kilka prostych pytań.

Post autor: Aquazz93 »

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale tylko ten dział miał w nazwie "magnesy" A więc tak: mam kilka prostych pytań, które będą na kartkówce. W internecie nie ma dokładnych i prostych odpowiedzi, dlatego piszę tutaj

1. Dlaczego ogrzanie powoduje rozmagnesowanie?
2. Na czym polega namagnesowanie żelaza?
3. Jak przechowujemy magnesy?
4. Jakie znasz rodzaje magnesów?

Pewnie dla was to prościzna ^^. Proszę o pomoc, Pozdrawiam
Awatar użytkownika
swpok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 22:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Syreni gród.
Pomógł: 37 razy

Kilka prostych pytań.

Post autor: swpok »

ad 1)
Ogrzanie powoduje rozmagnesowanie zw. na drgania termiczne. Można rzec, iż cząsteczki pod wpływem ciepła zaczynają się poruszać i burzą ustalony porządek magnetyczny. Jeżeli powyższa odpowiedź Cię nie zadowoli to możesz poszukać informacji o teorii Weissa i domen. Ponadto zalecałbym lekturę na temat pętli histerezy i ogólnie magnetycznych własności materii.

ad 2)
Żelazo należy do grupy ferromagnetyków tj. materii, która posiada bardzo silne własności magnetyczne. Namagnesowanie żelaza polega na umiejscowieniu ciała w polu magnetycznym. Wówczas domeny, z których składa się ferromagnetyk uporządkują się w stopniu zależnym od rodzaju ferromagnetyka, stopnia indukcji magnetycznej oraz temperatury.
ODPOWIEDZ