Wybór książek/sposobu nauki - matematyka na UG.

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Qóba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 1 raz

Wybór książek/sposobu nauki - matematyka na UG.

Post autor: Qóba »

Cześć.

Jestem studentem dziennym I roku Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim.
Wybrałem tą uczelnię a nie Politechnikę Gdańską, bo nie czuje się dobry z matematyki a pojęcia o fizyce nie mam żadnego.

Maturę z matematyki pisałem na poziomie podstawowym.

Na UG trafił mi się prof. UG dr. hab. Witold Rosicki.
Profesor jest bardzo miły, ale wymaga wg. mnie dość sporo i zajęcia zaczął od liczb zespolonych o których bladego pojęcia nie mam... Dla porównania - studenci Mechaniki i Budowy Maszyn na PG zaczęli od powtórki z LO i rozszerzenia materiału a my od razu z grubej rury, dla nas grubej

Na domiar złego okazało się, że moja dotychczasowa nauczycielka/korepetytorka, która w pół roku wyciągnęła mnie z dna i nauczyła matmy na poziom matury podstawowej napisanej na c.a 60%.

Teraz muszę zacząć uczyć się sam, będę chodził też na zajęcia wyrównawcze.

Chcę zakupić jakieś książki w których wszystko jest jasno opisane.
Egzamin i kolokwia będę miał z dwóch działów: ALGEBRA i ANALIZA MATEMATYCZNA.

Profesor zaproponował takie tytuły:
1. T.Jurlewicz "Matematyka dla studentów politechnik" - Algebra 1,2 oraz Analiza 1,2
2. M. Sadowski "Matematyka w zadaniach dla studentów ekonomii"
3. B. Kuczyński (? nie mogę siebie rozczytać ) "Podręcznik dla kierunków ekonomicznych"

Co Wy możecie polecić? Gdzie wszystko jest wyjaśnione jasno i czytelnie, jak dla dzieci ?

Pozdrowienia i z góry dzięki za informacje.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Wybór książek/sposobu nauki - matematyka na UG.

Post autor: Dumel »

Dla porównania - studenci Mechaniki i Budowy Maszyn na PG zaczęli od powtórki z LO i rozszerzenia materiału
hehe mam brata na I roku Technologii Ochrony Środowiska na PG i mówi że zaraz zwariuje na matematyce - uczą się co to jest wartość bezwzględna i rozwiązują z nią równania
Qóba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 1 raz

Wybór książek/sposobu nauki - matematyka na UG.

Post autor: Qóba »

Dumel, no właśnie
Nie wątpię, że niedługo studenci PG przejdą do o wiele trudniejszych zagadnień itp., ale według mnie to właśnie na UG powinno się zaczynać od powtórki... Ale jest jak jest.

Głównie pytam o te książki - znacie jakieś przystępne, gdzie wszystko jest ładnie wytłumaczone?

Pozdr.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7942
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1681 razy

Wybór książek/sposobu nauki - matematyka na UG.

Post autor: janusz47 »

[quote = "janusz47"]
Proponuję trzy częściowy przystępnie napisany wykład Matematyki dla studentów Nauk Stosowanych Uniwersytetu Gdańskiego Pani Grażyny Kwiecińskiej. Część 1. Wybrane zagadnienia algebry liniowej.
Część 2. Analiza funkcji jednej zmiennej. Część 3. Analiza funkcji wielu zmiennych.
ODPOWIEDZ