Poszukuję odpowiedniej książki do nauki fizyki

Kejsar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 10:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Poszukuję odpowiedniej książki do nauki fizyki

Post autor: Kejsar »

Witam,
Jestem w drugiej klasie liceum z rozszerzoną fizyką i możliwe, że będę zdawać test z fizyki na maturze. Szukam książki, z której będę w stanie uczyć się od początku tego roku szkolnego, aż do matury (może być to seria książek - wtedy proszę o mały opis każdej z części, kiedy one mi się przydadzą). Zależy mi, aby ta książka, oprócz zadań, zawierała również kompendium wiedzy, które pomoże mi przypomnieć sobie wiadomości z pierwszej klasy (i nie tylko) oraz uzupełnić braki, których z tego przedmiotu się narobiło trochę. Niezbędne będą też rozwiązania do wszystkich zadań, gdybym miał z czymś problem lub po prostu do odpowiedzi. Lubię korzystać z książek, które są estetyczne i łatwe w odczycie. Obecnie nie mam korepetytora (może się to zmienić), więc na razie planuję się uczyć sam i w szkole. Oczywiście musi to być książka dopasowana do obecnego systemu nauczania, czyli zawierająca odpowiednie działy fizyki. Zależy mi na dobrze zdanej maturze.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

PS: Jeśli znacie jakiś program komputerowy, który może okazać się lepszy od książki, to może się zainteresuję tym
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7925
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1674 razy

Poszukuję odpowiedniej książki do nauki fizyki

Post autor: janusz47 »

Wybieram Fizykę 1,2,3. Wyd. ZamKOR
Z Fizyką w Przyszłość 1,2. Wyd. ZamKOR + ZBIÓR ZADAŃ + PLAN NAUCZANIA
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3845
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Poszukuję odpowiedniej książki do nauki fizyki

Post autor: AiDi »

Do zbioru ZamKoru dorzuciłbym trzy części zbioru zadań Nowej Ery.
ODPOWIEDZ