szukanie zaawansowane
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta
PostNapisane: 16 maja 2019, o 13:59 

Posty: 0
Lokalizacja: Warszawa
Jak w temacie :), jestem tegoroczną maturzystką i wiem, że może trochę późno, ale zaczęłam rozglądać się za studiami. No i oczywiście MATEMATYKA, królowa nauk :) Tu mam pytanie do forumowiczów - jaką uczelnię z tym kierunkiem polecacie we Wrocławiu(mogą być też inne miasta, jeśli na prawdę warto). Z góry dziękuję za pomoc :)
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 16 maja 2019, o 14:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13881
Lokalizacja: Wrocław
Uniwersytet Wrocławski jest bardzo w porządku (przynajmniej Wydział Matematyki i Informatyki, bo o tym tylko mogę się wypowiadać). Największa zaleta (a dla niektórych wada) to (poza pewnym szkieletem przedmiotów obowiązkowych, z których przeważnie możesz sobie za to wybrać poziom zaawansowania dla Ciebie odpowiedni) wolność wyboru. Także dobra kadra, całkiem dużo świetnych prowadzących, od groma dobrych, a takich, co tylko podstawić pod ścianę i rozstrzelać, można zliczyć na palcach jednej ręki. Poza tym wydział ma bardzo dobry dziekanat, moje poprzednie doświadczenia ze studiami potwierdzały opowieści o chamskim, grubiańskim i lekceważącym traktowaniu studentów, a tutaj naprawdę byłem zaskoczony.

Natomiast ja bym się jednak zastanowił, czy na pewno matematyka to jest „ten" kierunek. To wybór dobry dla pasjonatów, ponieważ w Polsce (co innego, jeśli planowałabyś wyjazd z kraju po studiach) stosunek wysiłku do korzyści (poza niemierzalnymi, jak radość z poznawania matematyki, która dla takowych może być decydująca) jest po prostu dość słaby, wyjątkiem może być stosunkowo świeża (na UWr) specjalność analiza danych i ogólnie sprofilowanie przedmiotów pod tym kątem. Wynika to z tego, ze prawie wszystko, co możesz robić po matmie poza studiami doktoranckimi i wykładaniem matematyki na uczelni (opcja dla szczególnie zdolnych pasjonatów) w PL możesz też robić po kierunku informatycznym bądź ekonomicznym (no, też po fizyce, ale fizyka jest trudniejszym kierunkiem), w tym pierwszym przypadku osoby po kierunku informatycznym mniej się muszą douczać, w tym drugim osoby po studiach ekonomicznych (zwł. ekonometria) mają (przy założeniu, że jedni i drudzy się nie obijali) porównywalne przygotowanie, a jednak uśredniając mniej się musiały na studiach narobić.

No i jeszcze jedno: ważniejsze nawet od studiów może się okazać to, co sama z siebie robisz i sama sobą reprezentujesz, a tutaj można powiedzieć, na co położyć nacisk. W skrócie: programowanie, bazy danych, Excel, języki obce, praktyki czy staże (no, to ostatnie po drugim roku powiedzmy) tak, hobbistyczne przesiadywanie godzinami nad trudnymi zadaniami nie (chyba że planujesz doktorat). Ja z miłości do matematyki robiłem odwrotnie i będę pewnie sprzątać kible.

Pozdrawiam.
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 16 maja 2019, o 15:05 
Administrator

Posty: 24717
Lokalizacja: Wrocław
Premislav napisał(a):
Ja z miłości do matematyki robiłem odwrotnie i będę pewnie sprzątać kible.

Zawsze można rozważyć posadę portiera w IM UWr... :)

JK
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 16 maja 2019, o 18:17 
Użytkownik

Posty: 16596
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jan Kraszewski napisał(a):
Premislav napisał(a):
Ja z miłości do matematyki robiłem odwrotnie i będę pewnie sprzątać kible.

Zawsze można rozważyć posadę portiera w IM UWr... :)

JK


Macie wakat?
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 matematyka teoretyczna na UJ-zmiana po 3 latach  Leop  11
 Matematyka, matura rozszerzona. - zadanie 2  Edysia  14
 Studia na PW - zadanie 3  wiatrak123  1
 Matematyka - rozszerzenie i jeden tydzieńMoje czasu.  masiph  24
 Matura matematyka rozszerzona 2018.  Targon  4
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl