szukanie zaawansowane
 [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Tytuł: Pewien avatar
PostNapisane: 2 sie 2018, o 01:17 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 18618
Lokalizacja: Cieszyn
Bardzo znany użytkownik Premislav zmienił sobie avatar. Nie akceptuję avatara w postaci Hitlera w wieku dziecięcym. To nie godzi w moje dobra osobiste, ale uraża poczucie smaku. Nie wystarczy być dobrym matematykiem. Dobry smak trudno jednak usankcjonować regulaminem. Dlatego w chwili obecnej rezygnuję z udzielania się na forum. Nie akceptuję tego rodzaju postępowania, które w ten czy inny sposób pojawiało się też w przeszłości.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 2 sie 2018, o 01:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13931
Lokalizacja: Wrocław
Nie jestem dobrym matematykiem (ani jakimkolwiek) i nigdy nie będę, 3000 postów o całkach na jedno podstawienie tego nie zmieni. Wyraziłem już swoje zdanie w wymianie PW (Hitlera w wieku dziecięcym trudno oskarżać o zbrodnie Hitlera w wieku dorosłym, choć być może na tym etapie rozwoju należy szukać powodów takiego zachowania). Jeśli jednak ten awatar jest aż takim problemem, to go usunę i nie wstawię żadnego innego nigdy więcej, bo przecież może urażać czyjeś subiektywne poczucie smaku (np. ktoś nie lubi zespołu The Mamas and the Papas, bo jeden jego członek spał z własną córką).
Jako osoba o poglądach wolnościowych i otwartym umyśle (może czasem za bardzo) trochę nie tego oczekiwałem od userów matematyka.pl (swoją drogą mogłoby to być dobrym asumptem do dyskusji na temat bzdurności niektórych przepisów polskiego prawa, jak obraza uczuć religijnych), ale jeśli o to chodziło, proszę bardzo.
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 6 sie 2018, o 08:16 
Użytkownik

Posty: 418
Lokalizacja: Wrocław
Jeśli nie wiadomo, jak się zachować, warto zachować się przyzwoicie. Wystąpienia anonimowe (lub pod pseudonimem) powinny być takie, by nie trzeba się ich było wstydzić pod własnym nazwiskiem.
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 6 sie 2018, o 08:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13931
Lokalizacja: Wrocław
Tak się składa, że Pan szw1710 wie, jak ja się nazywam (a jeśli nawet zapomniał, to może to łatwo sprawdzić). Jedyne, czego się wstydzę na tym forum, to żarty o Janie Pawle (nie dlatego, że ta postać zasługuje na szacunek, tylko dlatego, że obiektywnie kawały te były nędzne) i (niewiele się ich zdarzyło wprawdzie) dyskusje z osobami o umysłach wypranych przez marksistowską propagandę (ponieważ są skrajnie bezproduktywne i stanowić mogą co najwyżej budzący politowanie popis erystyczny). No i trochę (nawet sporo niestety) błędów matematycznych, ale te ostatnie wynikały przeważnie z mojej przeciętności intelektualnej, a nie z jakiejś złej woli czy zaniedbania.

PS Mógłby Pan czasem wyjść z roli uniwersalnego mędrca, szanowny Panie krl. Niewątpliwie jest Pan znakomitym specjalistą w pewnych dziedzinach matematyki, co zasługuje na ogromne uznanie, natomiast jeśli chodzi o pozostałe zagadnienia (marginalne jeśli chodzi o to forum), to gdy będę pałał żądzą przyswojenia zgrabnie sformułowanych banałów, poczytam Murakamiego, a nie forum matematyka.pl.
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 6 sie 2018, o 17:13 
Użytkownik

Posty: 16622
Lokalizacja: Bydgoszcz
Premislav, zwykle myślisz gdy piszesz o matematyce. Ciekaw jestem co powoduje, że w Hyde Parku zachowujesz się żenująco (choć wykwintne) - myślę nie tylko o powyższej odpowiedzi na post krl?
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 6 sie 2018, o 18:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13931
Lokalizacja: Wrocław
a4karo napisał(a):
Premislav, zwykle myślisz gdy piszesz o matematyce.

Dość śmiałe stwierdzenie. Możliwe przecież, że googluję za treścią zadań i przepisuję gotowce, żeby poprawić sobie samoocenę (no cóż, jeśli tak jest, to nie działa). ;) A i większość zadań, które rozwiązuję, trudno zaliczyć do zadań dla myślących (może ostatnio trochę się to poprawiło, ale niewiele).
Cytuj:
Ciekaw jestem co powoduje, że w Hyde Parku zachowujesz się żenująco (choć wykwintne)

Być może moje posty matematyczne są tak wybitne, że trzeba dla równowagi dodać łyżkę dziegciu do tej pokaźnych rozmiarów beczki miodu. Oczywiście to autoironiczny żart.

Tak naprawdę pytanie jest postawione w sposób niewłaściwy i nieścisły. Oto problemy z tymże pytaniem.
a) Co to znaczy, że w Hyde Parku zachowuję się żenująco? Zdarzają się takie moje zachowania w Hyde Parku, zawsze zachowuję się żenująco w Hyde Parku, czy może przeważnie w tak pożałowania godny sposób sobie poczynam?
Obawiam się, że opcja nr 2 odpada (dowolny post na temat historii czy muzyki), a co więcej opcję nr 3 też należy odrzucić, gdyż jeśli tak się spojrzy, ile znalazło się moich wypowiedzi w Hyde Parku, a ile z nich dotyczyło muzyki, historii, filmów czy innych forumowych quizów, to takie stwierdzenie jest nie do obrony.
b) To jest Pańska opinia, że zachowuję się żenująco, ma Pan do niej pełne prawo, ale trudno wymagać ode mnie jakichś wyjaśnień w sytuacji, w której nawet nie podpiera Pan tej opinii jakimikolwiek argumentami. Może to kwestia różnicy pokoleniowej, może środowiskowej, a niewykluczone, że odmienność poglądów i moje wyraziste ich wyrażanie prowokuje do takich odczuć. Bo zapewniam, że żarciki o Żydach czy papieżu nie kwalifikują się do żenujących, choć wykwintnych (choć pierwszy warunek zapewne spełniają, przynajmniej w oczach wielu osób), więc najwyraźniej nie o to chodzi.

Nie rozumiem też, dlaczego uznanie dla głębi umiejętności matematycznych użytkownika krl miałoby mnie powstrzymać przed nawet ostrą krytyką jego enuncjacji dotyczących innych kwestii (tutaj trzeba dodać, że z pewnymi wyjątkami: dziękuję za wspomnienie o książce Wielka Trwoga). Wypowiedź Pana krl w tym wątku nic nie wnosiła, ponieważ nie podejmowała dyskusji na temat granic regulaminu czy granic przyzwoitości, a jedynie wyglądała na typowe
niby-mądre, inkrustowane pustosłowiem votum mędrca z wieży czekającego na aplauz tutejszej gawiedzi czy innej internetowej hałastry (no cóż, nikt z nas nie jest całkowicie wolny od próżności… o, komunał w tym stylu, przypadek?). A i moja krytyka nie tyczyła się osoby, do której mam szacunek, lecz zachowań i postaw, na które mam alergię (inne przypadki: odpowiedź na pastę o diecie czokoszokowej, ortodoksyjna uwaga w quizie historycznym, banalne stwierdzenie nie ma prawdy absolutnej w skądinąd ciekawym, być może zasługującym na lepsze podsumowanie wątku).

Ech, Premislav, ty głupku głupi, odpowiadasz na pytania retoryczne… ;)PS Na swoim wykładzie algebry (który wspominam z sentymentem) w pewnym roku akademickim Pan krl podał niepoprawną, zdroworozsądkową genezę wyrażenia Ab ovo.
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 9 gru 2018, o 20:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13931
Lokalizacja: Wrocław
Zmieniłem zdanie, stwierdziłem, że wystarcza, by awatar nie przekraczał moich granic dobrego smaku. Mój obecny awatar przedstawia osobę, której umiejętności matematyczne niezmiernie szanuję, ale której w mojej, być może błędnej, opinii brakuje odrobiny szaleństwa w życiu (reprezentowanej przez sombrero dodane w Paincie). Przy czym jakość na tyle słaba, że pewnie nikt nie rozpozna…
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 9 gru 2018, o 21:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 3697
Lokalizacja: blisko
Ja może coś na ten temat powiem , otóż niektóre awatary na tym forum są co najmniej głupie lub żałosne a nawet paskudne... tak samo jak i opisy. Jakby za awatary nicki i opisy dawali warny to na forum pozostałaby garstka użytkowników nie będę dawał przykładów bo nie chcę nikogo obrażać...

Ale zastanówcie się bo poziom opisów awatarów i nicków jest w 40% co najmniej żałosny...
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 9 gru 2018, o 21:27 
Administrator

Posty: 24742
Lokalizacja: Wrocław
Premislav napisał(a):
Przy czym jakość na tyle słaba, że pewnie nikt nie rozpozna…

Żartujesz z tym kwantyfikatorem ogólnym.

JK
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Jak wstawic avatar?  P@wel.C  2
 Skąd można wziąć Avatar  marek6  26
 czy istnieje pewien wzór związany z kongruencjami?  cinny  2
 Pewien problem.  Anonymous  3
 Przechodniość w relacji równoważności oraz pewien dowód  chudy_b  2
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl