szukanie zaawansowane
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostNapisane: 27 lip 2018, o 19:31 
Użytkownik

Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Dzień dobry, miło mi się z wami wszystkimi przywitać.
Chciałbym u was znaleźć radę na temat mojej sytuacji, zdaje sobie sprawę iż ostateczna decyzja należy do mnie, jednakże jest tu pewnie wiele osób z większym doświadczeniem życiowym i naukowym niż ja.
W 2016 pisałem matury z angielskiego,polskiego,matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym. Język polski napisałem na 60% a pozostałe wyniki oscylowały się w przedziale 90%-96%. Wszystko niby fajnie wygląda. Ale nie poszedłem na studia. Pochodzę z rodziny która częściowo mieszka w Polsce a częściowo na Białorusi, blisko granicy z Rosją. Tak wyszło że po maturach, wyjechałem w rodzinne strony do pracy a było to związane ze zdrowotnymi problemami matki. Teraz po zakończeniu niestety, tego rozdziału będę wracał do Polski z racji tego że teraz tutaj mam najbliższą rodzinę, i mogę sobie tutaj układać życie.

Tym chciałem wyjaśnić, czemu nie poszedłem na studia. Chciałem was teraz zapytać, czy warto w mojej sytuacji się w to jeszcze iść na studia. Tylko proszę o trzeźwe oceny, a nie pseudomotywacyjne frazy w stylu "zawsze warto się uczyć" - z tego sobie zdaję sprawę.

Mam możliwość iść na studia w Warszawie, i mam wsparcie brata i ojca w studiowaniu jeśli bym się tego podjął.
Po liceum myślałem że poszedłbym na wydział matematyki na uniwersytecie warszawskim. I teraz też bym się podjął studiów na tym wydziale, informatycznych albo matematycznych. Jednakże, jak ja pójdę na pierwszy rok, to rówieśnicy o ile dobrze liczę, poszli by na rok czwarty...... to być trochę trzy lata do tyłu. Czy warto jeszcze zainwestować w czas w taką edukacje, czy uważacie że lepiej byłoby realizować się już w czymś innym.

Dziękuje za odpowiedzi jeśli takowe się znajdą. Pozdrawiam serdecznie.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna
PostNapisane: 27 lip 2018, o 21:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 13931
Lokalizacja: Wrocław
W zaistniałej sytuacji proponuję iść na informatykę na UW, ponieważ jest po prostu dużo bardziej opłacalna niż matematyka (no, jeśli jesteś naprawdę pasjonatem matematyki, nastawionym na pracę naukową, to wtedy warto wziąć matematykę). Wiekiem się nie przejmuj w ogóle, ważne jest, czy będziesz się miał z czego utrzymać (na pierwszym i przeważnie na drugim roku studiów ścisłych raczej nie pogodzisz studiów z pracą na pół etatu itd. chyba że jesteś geniuszem), ale skoro piszesz, że
Cytuj:
Mam możliwość iść na studia w Warszawie, i mam wsparcie brata i ojca w studiowaniu jeśli bym się tego podjął.

to rozumiem, że jakieś widoki są (w zależności od sytuacji materialnej można też wziąć kredyt studencki, ale to nie wystarczy; można się też starać o stypendium socjalne).
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Studia wybitnie teoretyczne UW czy UJ  gabrysb1995  25
 [studia] Politechnika Śląska  Nostry  12
 Studia informatyka - zadanie 2  hyphaee  1
 Studia, UAM  Alex  2
 Studia magisterskie - Informatyka na EiTI PW  mbyron95  0
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl