ile mozliwosci - nazwy rozmieszczenia podzial na grupy i in.

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
justkazekk

ile mozliwosci - nazwy rozmieszczenia podzial na grupy i in.

Post autor: justkazekk »

Witam, mam kłopot z kilkoma zadaniami z zakresu kombinatoryki, niestety w zadem sposob nie moze mi przyjsc do głowy pomysł na rozwiazanie ich, dlatego zwracam sie do Was. Mam nadzieję , że zanjdzie sie ktoś, kto poświęci chwilke czasu Będę bardzo wdzięczny.

1. Ile różnych nazw czteroznakowych można utworzyć z 26 literowego alfabetu?
2.Do zdania egzaminu potrzeba więcej niż 50% punktów. Tworzymy dwie listy- tych osób które zdały egzamin i tych które nie zdały, w kolejności otrzymanych punktów.Wiedząc, że w grupie studentów żaden wynik się nie powtórzył, oblicz ile jest możliwych rozmieszczeń tych 10 osób na dwóch listach
3.NA ile sposobów można wybrać z 20 osób 3 rozłączne zespoły liczące odpowiednio 3,5i 7 cżłonków?
4.Ile jest najkrótszych dróg w podanym planie miasta, które przechodzą z punktu A do B i nie przechodzą przez C.
5. Ile można otrzymac różnych mieszanek po 10 cukierków jeśłi mamy do dyspozycji 4 rodzaje cukierków w nieograniczonych ilościach?
6.Ile róznych liczb 7 cyfrowych można utworzyć zapisując w dowolnej kolejności siedem cyfr ; 8,8,8,8,5,5,2
Niektóe są naprawdę lamerskie, ale ja już trace nadzieję :/

Dzieki wielkie
Awatar użytkownika
mgol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 13 sty 2005, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

ile mozliwosci - nazwy rozmieszczenia podzial na grupy i in.

Post autor: mgol »

1. - w czym, przepraszam, problem?
2. - permutacje 10-elementowe i na liście 10 osób kreska oddzielająca tych, co zdali od reszty - na 11 sposobów.
3. - w czym problem?
4. Za mało danych. Czy chodzi ci może o drogi w postaci szachownicy i miasta na ich przecięciach? Proszę o uściślenie.
5. - i to liczba cukierków pierwszego rodzaju, wtedy drugiego rodzaju może być od 0 do 10-i, a trzeiego tyle, ile zostaje. Oczywiście kolejność nie ma tu znaczenia.
6. Permutacje z powtórzeniami:
ODPOWIEDZ